Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin  (Przeczytany 4559 razy)

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 08, 2019, 09:00:24 am »

Łukasz, zapowiedziało się sporo, ale jak pisałem, z frekwencją może być różnie. Żeby nie zapeszac, to powiem, że liczę na conajmniej 15-20 osób.
Zapisane

Kacper M.

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 09, 2019, 09:55:33 am »

Dramatyzujesz.
Będzie 19 graczy  :twisted:
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 09, 2019, 12:34:30 pm »

Na chwilę obecną potwierdzonych mam 5 osób ze Szczecina, 3 osoby z Warszawy, 2 osoby ze Śląska i 6 osób z Wrocławia. Może się zdarzyć, że z Wrocławia będzie nas więcej, że ze Śląska dojedzie ktoś jeszcze i że odwiedzi nas ktoś z Nowej Soli. Także powinno być dobrze ;) O ile oczywiście nagle się to wszystko nie odwróci - dlatego właśnie robienie jakiejkolwiek listy uważam za bezsensowne ;)
Zapisane

Hektor [NS]

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 09, 2019, 06:14:01 pm »

Z Nowej Soli będę ja i jak się sprawy dobrze potoczą to zabiorę Czesia po drodze :)
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 10, 2019, 07:59:21 am »

Z Nowej Soli będę ja i jak się sprawy dobrze potoczą to zabiorę Czesia po drodze :)

No i pięknie :)
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 12, 2019, 09:24:19 am »

Słuchajcie, mam pewien orzech do zgryzienia. Dwie osoby z Wrocławia wyraziły chęć wzięcia udziału w turnieju, jednak są to osoby początkujące, które jeszcze nie posiadają swoich kart. Mają po jednej talii wydrukowanej całkowicie w kolorze z Amarantha i na tych taliach uczyły się grać. Jako organizator skłaniam się ku temu, żeby pozwolić im grać tymi taliami na turnieju. Można im oczywiście pożyczyć inne decki, czy nawet dać nowe startery do grania, ale nie wiem czy wtedy będą mieli przyjemność z gry, a uważam, że przy nowych osobach to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że jako bardziej doświadczeni zrozumiecie dlaczego podejmuję taką decyzję i nie będzie Wam to przeszkadzało. Tym samym, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, pozwalam na proxy jakichś pojedynczych kart, których Wam brakuje - warunek jest jeden - wyraźny i czytelny druk.

Oczywiście jeśli obaj zainteresowani stwierdzą, że zagrają pożyczonymi kartami, to cały temat proxów zamiatamy pod dywan.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 12, 2019, 10:01:36 am »

Jak dla mnie mogą grać tym co z wydruku skoro mają te talie ograne.:-)
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2019, 10:23:38 am »

W ogóle nie widzę problemu.

Zatem Klocku widzimy się dziś wieczorem :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2019, 10:28:31 am »

Słuchajcie, mam pewien orzech do zgryzienia. Dwie osoby z Wrocławia wyraziły chęć wzięcia udziału w turnieju, jednak są to osoby początkujące, które jeszcze nie posiadają swoich kart. Mają po jednej talii wydrukowanej całkowicie w kolorze z Amarantha i na tych taliach uczyły się grać. Jako organizator skłaniam się ku temu, żeby pozwolić im grać tymi taliami na turnieju. Można im oczywiście pożyczyć inne decki, czy nawet dać nowe startery do grania, ale nie wiem czy wtedy będą mieli przyjemność z gry, a uważam, że przy nowych osobach to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że jako bardziej doświadczeni zrozumiecie dlaczego podejmuję taką decyzję i nie będzie Wam to przeszkadzało. Tym samym, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, pozwalam na proxy jakichś pojedynczych kart, których Wam brakuje - warunek jest jeden - wyraźny i czytelny druk.

Oczywiście jeśli obaj zainteresowani stwierdzą, że zagrają pożyczonymi kartami, to cały temat proxów zamiatamy pod dywan.

tylko niech to maja w koszulkach i oryginalnych kartach jesli wydrukowali na papierze zeby przynajmniej grubosc kart sie zgadzala na zdjeciach ;)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kacper M.

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 12, 2019, 10:44:54 am »

To jest chyba najważniejsze żeby nowi gracze zagrali w turnieju.
Jak ktoś ma takie parcie na nagrody to chyba jest coś nie halo przy takiej frekwencji...  :smileytired: :smileytired: :smileytired:
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 12, 2019, 08:33:37 pm »

Nie powinno zmieniać się regulaminu turnieju na dzień przed. Tyle od Szczecina ;)

Jutro jeżeli uda się będziemy w liczbie 6 osób.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 14, 2019, 11:18:44 am »

Wyjazd z przygodami, to na pewno.

Wielkie dzięki dla Sułtana Gościnności - Klocka (i raz jeszcze najlepszego z okazji urodzin :D :D :D ) Syty melanż :)
Fajnie było was znowu zobaczyć, po długiej przerwie.

Niestety poziom spizgania obniżył moje zdolności kognitywne, co zaowocowało głupimi błędami w pierwszej grze (game win był na wyciągnięcie ręki), za to poziom pożogi którą odpaliłem na trzecim stole zaskoczył nawet mnie samego :)

Na poczet osiągnięć osobistych zapisuję:
- pacyfikację tupdogów;
- całkowitą eksterminację malków s&b;
- radosne negowanie poolgaina Unnamedowi przez większość gry (pozdro Szewski :) );
- Doris McMillon paląca Anneke w combacie (strzał za 7 aggro po przebieżce na paru manewrach).
Dla takich chwil chce się grać :)

Do następnego.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 15, 2019, 12:16:03 pm »

Hejo,

w końcu chwila, aby napisać kilka słów.

Na początek wielkie dzięki ekipie wrocławskiej na czele z Klockiem za organizację imprezy. Lokal z fajnym klimatem, a i frekwencja 20 osób mega :)))

Minus za brak przerwy obiadowej, ale najwyraźniej głód mi sprzyja, bo to najlepiej rozegrany turniej przeze mnie :)

Ania kolejny raz w finale, więc to także cieszy. Największy sukces, to 6 osobowy szczeciński skład, który dotarł do Wrocławia. Liczę, że do Nowej Soli wybierzemy się równie licznie, a turnieje w PL będą coraz liczniejsze. Wrocław na pewno jest w stałym menu turniejowym :D

Na koniec:

Podziękowania dla Slave'a, za to, że namówił mnie na ograny deck.

Szewskiemu za kolejną lekcję zasad, chociaż zasada Play to Win, to dalej dla mnie ciężka sprawa do interpretacji. Jednakże turniej pokazał, że trzeba koniecznie brać udział w tego typu eventach, gdzie spotykasz najlepszych graczy, ponieważ tylko tak widzisz, jak zasady działają w praktyce. Stąd zachęcam wszystkich do tego, aby brać czynny udział w turniejach w całej PL.

No i na koniec wszystkim finalistom. Dobrze, że dograliśmy finał do końca, bo tak pozostałby niesmak.

Czekamy na oficjalne wyniki i do zobaczenia na kolejnych turniejach!
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Wrocław 13.04.2019 - potwierdzony termin
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 16, 2019, 09:27:49 pm »

Przepraszam, że wyniki wklejam dopiero teraz, ale musiałem odżyć a w pracy mi jeszcze dowalili swoje... Tak wygląda końcowe zestawienie:

1   1   1   Łukasz Ho Than   3   9,5   1,5   180
2   2   6   Anna Wełpa   1   5,5      138
2   3   13   Piotr Dobosz   1   4   0,5   132
2   4   17   Tomasz Izydorczyk   1   6   0,5   162
2   5   20   Bartosz Kalińczuk   1   4,5   0,5   138
6   6   4   Radoslaw Staszewski   1   4      102
7   7   19   Paweł Kamienowski   1   3      114
8   8   10   Marcin Szybkowski   1   3      108
9   9   18   Rafał Nowak   1   3      96
10   10   3   Kacper Marciniec   0   3      114
11   11   2   Tomasz Kłoczko   0   2      114
12   12   16   Karolina Majorek   0   2      102
13   13   15   Michał Krupa   0   2      90
14   14   7   Radosław Massier   0   1      96
15   15   9   Marcin Rumiński   0   1      90
15   16   11   Marcin Korinis   0   1      90
15   17   14   Adrian Baran   0   1      90
18   18   5   Paweł Bajgrowicz   0   1      84
19   19   8   Kamil Ignaczuk   0   0      60
19   20   12   Dawid Cyran   0   0      60

Ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim za przybycie zarówno na piątkowy before (który okazał się jak zwykle mega melanżem, kto nie był niech żałuje), jak i na sam turniej. Frekwencja cieszy, chociaż z samego Wrocławia mogło dotrzeć więcej osób - jednak kilku "naszych" miało w tym terminie co innego na głowach, mówi się trudno, może będzie nas więcej następnym razem. Turniej jak widzicie wygrał Łukasz, natomiast piątkową imprezę wygrał Nowy, który miał do dyspozycji całą ogromną kanapę a i tak spał na podłodze, bo jak rano stwierdził "nie zauważył jej" :D

Jeszcze krótkie słów kilka na temat samej organizacji. Wszystkich zawidzionych jej poziomem serdecznie przepraszam, uważam bowiem, że był to najsłabiej zorganizowany przeze mnie turniej, a organizuję je już dobre 8 czy 10 nawet lat. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że tym razem zawinił lokal (a raczej jego właściciel), który do tej pory nie zawiódł mnie i Was nigdy. Tym razem jednak, dwa dni przed turniejem zmienił warunki, które mieliśmy ustalone już w styczniu, co przełożyło się chociażby na brak wspomnianej przez Łukasza przerwy obiadowej. Nie będę się o tym rozpisywał, to sprawa między mną a właścicielem. Być może turnieje wrocławskie trzeba będzie przenieść gdzie indziej, mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. Incydent z finału także przemilczę, nie ma co już tego roztrząsać, dobrze, że dokończyiśmy finał bez jeszcze większej spiny.

Jeszcze raz dzięki wszystkim i do następnego!
Zapisane