Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nephandusy  (Przeczytany 4819 razy)

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Nephandus
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 21, 2019, 02:13:19 pm »

patyki bardzo bolą ;)

Niemniej większa szansa na dobranie kart preventek z pressem (10-12 w decku zazwyczaj?), niz patyków (5 na deck?)

Wciąż luźne dywagacje, ale analizowałem sobie potencjalne korzyści trap vs koktajl na przykładzie decków jakie pojawiają sie na EC. Zawsze jakieś Circle (grand ball, Arika, Stasia) pojawiają się, wiec chociażby z tego powodu posiadanie 1-2 sztuk koktajli wydaje się sensowne.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Nephandus
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 21, 2019, 03:24:23 pm »

patyki bardzo bolą ;)

Niemniej większa szansa na dobranie kart preventek z pressem (10-12 w decku zazwyczaj?), niz patyków (5 na deck?)

Wciąż luźne dywagacje, ale analizowałem sobie potencjalne korzyści trap vs koktajl na przykładzie decków jakie pojawiają sie na EC. Zawsze jakieś Circle (grand ball, Arika, Stasia) pojawiają się, wiec chociażby z tego powodu posiadanie 1-2 sztuk koktajli wydaje się sensowne.

Arika i Stasia mają CE, które niweluje i jedno i drugie, potencjalnie koktajl lepszy jak nie mają CE na ręku ale wtedy pojawia się zbyt dużo zmiennych bo nie dość, że przeciwnik musi nie mieć CE to ty musisz akurat wtedy mieć tą 1 szt. koktajlu (no i przeciwnik musi nie mieć czym zablokować poza dużym wampem). Przeciwko fortkom to też raczej musisz grać i tak koktajl + trap bo jeden press Ci może nie starczyć.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Nephandusy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 22, 2019, 06:32:53 pm »

Krzysiu,

cały czas rozmawiamy o zmiennych :P :P :P Podałem argument za koktajlem i wydaje mi się całkiem sensowny ;)
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Nephandusy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 23, 2019, 11:10:36 pm »

To ja się nieco źle wyraziłem wcześniej :) Tutaj nie chodzi tak naprawdę o Trap vs Cocktail, bo granie Cocktailu bez Trapa nie ma sensu w większości przypadków. Cała dyskusja powinna raczej się rozbijać o dodanie koktajli kosztem targetów (albo czegoś innego).

Typowa logika grania koktajlu, żeby mieć jak największe szanse, że wejdzie:

R1: strike + press (sprawdzamy czy pada CE/prevent, jeżeli przeciwnik gra fortkę a-la grinder to trap pada też tutaj)
R2: trap + strike (press z trapa, jak przeciwnik chciał przeczekać i sprawdzić czy bardzo go skrzywdzimy to CE powinien zagrać teraz)
R3: koktajl (press z trapa)
R4: koktajl wchodzi

Tak a propos koktajli to zacząłem się zastanawiać, czy wkładanie do nephandusów kart takich jak Revelations by było dobrym pomysłem :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Nephandusy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 24, 2019, 05:26:11 am »

Można schematem, który opisałeś. Całkiem sensowne, ale użycie go w pierwszej rundzie i dostanie CE raczej nie przeszkadza, bo koktajl wróci z Ashurów imho. Przynajmniej powinien :D
Zapisane