Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: 25th Anniversary Dodatek  (Przeczytany 7628 razy)

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
25th Anniversary Dodatek
« dnia: Czerwca 04, 2019, 11:06:33 pm »

Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2019, 02:54:22 am »

W końcu decki combatowe nie będą musiały trzymać Pentexa do contestu. Zmiana w paricie zdecydowanie osłabi politykę ale uważam, że to dobra zmiana. Zmiany w Unie i Ankarze na plus bo eliminują ultra-nudne decki.

Ja i tak najbardziej się cieszę, że w końcu będę mógł wkładać do decków karty, których nie używałem ze względu na layout a bardzo chciałem (Fear of Mekhet i Beast Meld między innymi). No i nareszcie będzie Foreshadowing Destruction bez draft tekstu.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2019, 05:30:18 am »

Na FB właśnie dyskutujemy o tym.

IMHO zmiany dobre, ale nerf parity nie był potrzebny. Karta ma swoje wymagania i dawała większe szanse polityce przeciwko bleedowi. Ogółem zmiany są bardzo dobre dla decków bleedujących i combatów.
Zapisane

popkorn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 05, 2019, 06:31:04 am »

ja jestem troszeczkę zawiedziony tymi dodatkowymi kartami. Spodziewałem się więcej, moze jakichś bomb, a tu w sumie nic specjalnego :D
Nerf Pentexa mnie cieszy, choc to teraz IMO przeciętna karta, nerf Paritki jest niespodziewany, ale chyba pozostanie bardzo dobra grywalną kartą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2019, 08:54:58 am wysłana przez popkorn »
Zapisane

maly

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 05, 2019, 08:05:23 am »

Proszę o dopisanie 12.10 daty do Październik - Katowice
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:29:44 am »

ja jestem troszeczkę zawiedziony tymi dodatkowymi kartami. Spodziewałem się więcej, moze jakichś bomb, a tu w sumie nic specjalnego :D
Nerf Pentexa mnie cieszy, choc to teraz IMO przeciętna karta, nerf Paritki jest niespodziewany, ale chyba pozostanie bardzo dobra grywalną kartą.

Nie tylko Ty 😜

Liczyłem na naprawdę spory boom, a karty przeciętne wśród tych 20.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:51:04 am »

Na FB właśnie dyskutujemy o tym.

IMHO zmiany dobre, ale nerf parity nie był potrzebny. Karta ma swoje wymagania i dawała większe szanse polityce przeciwko bleedowi. Ogółem zmiany są bardzo dobre dla decków bleedujących i combatów.

Myślę, że nerf parity jest OK bo dawał większe szanse przeciwko bleedom tylko polityce na camarilli jako że sabbat/independent/laibon nie ma dostępu do tej karty. Mogli ewentualnie zmienić tekst, że może to zwołać dowolny wampir z 2 lub 3 głosami, żeby wszyscy mogli to grać.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:53:39 am »

ja jestem troszeczkę zawiedziony tymi dodatkowymi kartami. Spodziewałem się więcej, moze jakichś bomb, a tu w sumie nic specjalnego :D
Nerf Pentexa mnie cieszy, choc to teraz IMO przeciętna karta, nerf Paritki jest niespodziewany, ale chyba pozostanie bardzo dobra grywalną kartą.

Nie tylko Ty 😜

Liczyłem na naprawdę spory boom, a karty przeciętne wśród tych 20.

Raczej słabe, nie ma tam nic sensownego i z przytupem. Skoro deck wychodzil pod Gangreli to się ich tam spodziewałem i kart do nich a nie losowy szrot pakiet. Najsilniejszą z nich jest Entombment.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:55:34 am »

Na FB właśnie dyskutujemy o tym.

IMHO zmiany dobre, ale nerf parity nie był potrzebny. Karta ma swoje wymagania i dawała większe szanse polityce przeciwko bleedowi. Ogółem zmiany są bardzo dobre dla decków bleedujących i combatów.

Myślę, że nerf parity jest OK bo dawał większe szanse przeciwko bleedom tylko polityce na camarilli jako że sabbat/independent/laibon nie ma dostępu do tej karty. Mogli ewentualnie zmienić tekst, że może to zwołać dowolny wampir z 2 lub 3 głosami, żeby wszyscy mogli to grać.

Można było zmienić kradzież 3 Poola i tylko aby był grany przez wampy z City Title.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 05, 2019, 10:46:25 am »

wow. Mnóstwo zmian, które bardzo mocno wpłyną na gre.
Zmiana Parity prawie na pewno zabije pare deckow, ktore byly oparte glownie o ta karte, jak np. Nosferatu Royalty. Troche szkoda.
Zmiana w Pentexie wplynie na cala meta. Szczegolnie wzmocni rozne star decki, np. Enkidu. Generalnie raczej pozytywna.
Generalnie widze wzmocnienie bleeda, combatu i scianek, a oslabienie polityki na camie.
Zmiana dla Uny zabija kolejny deck, ale pewnie nikt nie bedzie tesknil.
Zmiana Ankary podyktowana pewnie tym samym co zmiana u Uny, kolejne decki laduja w smietniku. Szkoda, że nie te, które są realnym problemem w meta turniejowym (Antonio i nephandusy, Legionisci).
Zmiana Metamorfozy jak najbardziej ok, ale w praktyczny impakt prawie żaden.
Osobiscie mam bardzo mieszane uczucia.

a te dodatkowe karty dorzucone do zestawu to juz jakies całkowite nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2019, 12:21:30 pm wysłana przez alek »
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 05, 2019, 10:52:58 am »

Na FB właśnie dyskutujemy o tym.

IMHO zmiany dobre, ale nerf parity nie był potrzebny. Karta ma swoje wymagania i dawała większe szanse polityce przeciwko bleedowi. Ogółem zmiany są bardzo dobre dla decków bleedujących i combatów.

Myślę, że nerf parity jest OK bo dawał większe szanse przeciwko bleedom tylko polityce na camarilli jako że sabbat/independent/laibon nie ma dostępu do tej karty. Mogli ewentualnie zmienić tekst, że może to zwołać dowolny wampir z 2 lub 3 głosami, żeby wszyscy mogli to grać.

Można było zmienić kradzież 3 Poola i tylko aby był grany przez wampy z City Title.


Dokładnie. Skoro zmniejszyli sile, to mogli zmniejszyć obostrzenia
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 05, 2019, 10:54:26 am »

Nikt nie lubi zmian to pewne, z drugiej strony dobre jest zawsze wrogiem lepszego :)

Z mojej perpsektywy:
1. Pentex sama zmiana w porządku, mnie nigdy ta karta nie przeszkadzała. Nic się pd tym katem nie zmieni.
2. Parita - osłabienie decków Camarillowych to pewne (kolewjna karta wylatuje?) ale w sumie w late game to nie będzie tapeta w decku więc można grać. problem widzę w tym, że przy zabieraniu np 5 poola bylo czym handlowac za glosy teraz juz nie :)
3. Una i Ankara - zmiany w deckach ktore tak naprawde nie wplywają na meta turniejowe a polegają nie tylko na skręcaniu się (bądź nie) le przede wszystkim tury tych graczy potrafią trwać wieki...i stąd te zmiany. Freak drive jak mniemam pozostal w swojej pierwotnej wrsji gdyz dyskutowali i testowali zmiane ale suma sumarum nie wydarzylo sie to (na liście nie ma przy freak drive "new text")
4. Co do zawartości to dodatkowe karty w wiekszości też mnie rozczarowaly. Bo z jednej strony widze próbę dodania kart do starterow/bundli juz wydanych (lasombra, tzimisce, protean, ) z drugiej strony są tu jakieś randomy...może przyświecała zasada że przedrukowujemy karty wazne z perpsektywy lore i tylko raz wczesniej wydane? sam nie wiem. Przespie się z tym i tyle
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 05, 2019, 12:07:22 pm »

Mnie bardzo cieszą te zmiany.

Nerf parity - karta, która zmienia rownowage poola miedzy dwoma graczami o 10 jest zbyt mocna Trudno ki znalezc inna karte o podobnym power levelu.. Gdyby parita miala jeden efekt - gain 5 pool - i tak bylaby  mocna, a tu jest jeszcze uderzenie za 5. Teraz jest moim zdaniem ok- ciagle silny efekt, obostrzenia mozna bylo zlagodzic do titled Camarilla vampire zeby grały też inner circle, ale jezsli zostaly stare restrykcje, to ciagle spoko.

Pentex - wspaniala zmiana. Wreszcie jest opcja budowania wielu fajnych star deckow, ktore do tej pory byly zbyt ryzykowne turniejowo, albo wymagaly brania masy wlasnych pentexow i suddenow tylko i wylacznie po to, zeby nie wyłączono ci jedną kartą całej gry.

Nerf Uny - j****c polgodzinne tury jednego gracza:) Gralem raz przeciwko Unie, nie zagralem ani jednej karty i zszedlem. So much fun:)

Ankara - troche szkoda, bo lubilem decki na Windhamie i stare na Cardano, ale wobec tylu plusow w innych zmian ten maly minus łyknę z radoscia.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 05, 2019, 12:16:24 pm »

Mnie bardzo cieszą te zmiany.

Nerf parity - karta, która zmienia rownowage poola miedzy dwoma graczami o 10 jest zbyt mocna Trudno ki znalezc inna karte o podobnym power levelu.. Gdyby parita miala jeden efekt - gain 5 pool - i tak bylaby  mocna, a tu jest jeszcze uderzenie za 5. Teraz jest moim zdaniem ok- ciagle silny efekt, obostrzenia mozna bylo zlagodzic do titled Camarilla vampire zeby grały też inner circle, ale jezsli zostaly stare restrykcje, to ciagle spoko.

Pentex - wspaniala zmiana. Wreszcie jest opcja budowania wielu fajnych star deckow, ktore do tej pory byly zbyt ryzykowne turniejowo, albo wymagaly brania masy wlasnych pentexow i suddenow tylko i wylacznie po to, zeby nie wyłączono ci jedną kartą całej gry.

Nerf Uny - j****c polgodzinne tury jednego gracza:) Gralem raz przeciwko Unie, nie zagralem ani jednej karty i zszedlem. So much fun:)

Ankara - troche szkoda, bo lubilem decki na Windhamie i stare na Cardano, ale wobec tylu plusow w innych zmian ten maly minus łyknę z radoscia.

Unie wystarczyło zmienić rodzaj ścieżki na PRO i byłoby grane. Ścieżka na FOR była od początku z dupy pomysłem. W sumie jest plus będzie mozna zrobić politykę PRO & PRE bez obawy że będą tłuc Unę i patrzec jak puchnie.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 05, 2019, 12:45:50 pm »

Tak czytam fora dziś i reakcje są skrajne...

Niemniej powtórzę za Alkiem, szkoda, że osłabiając paritę de facto zlikwidowali, np. Nosferatu Royalty. Dużo ludzi grało tym archetypem... w Brnie 3x widziałem takie decki ;/


Co do kart dodatkowych nie trzeba tu dużo myśleć są z d... :P Miało być WOW na anniversary. K... daleko od WoW... :D :D :D
Zapisane