Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: 25th Anniversary Dodatek  (Przeczytany 7666 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 20, 2019, 12:11:56 pm »

Zmiana pentexa mi nie przeszkadza. Natomiast tych zmian było dużo więcej, dla części kart (np. Ankara) zupełnie niepotrzebnych. To co najbardziej mi nie odpowiada w tej sytuacji, to ogolny kierunek, który obralo Black Chantry, polegający na regularnych banach i erratach. Przez wiele lat we vtesie takich kart było dosłownie kilka, teraz co kilka miesięcy, mamy kolejne bany i erraty.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 20, 2019, 02:15:19 pm »

Tu się różnimy, bo mi to akurat bardzo odpowiada. Ostatnie co chcę, to żeby ta gra była taka sama jak przez kilkanaście lat. Zmiany Pentexa i Parity idą w bardzo dobrym kierunku, Ankara też mnie nie rusza. Słabo że zrobili z Uny tapetę, ale cóż, bywa...
 
Osobiście liczyłem że jak BCP to podniesie, to będą bardziej radykalni - np. zaorają wszystko jak leci, wydadzą nowy base set (duży) i obietnicę, że z czasem większość kart wróci (będzie można grać starą kolekcją). W ten sposób można wydać grę na nowo i naprawić wszystkie kwasy / niejasności / niespójności zasad, a do dziś jest w tym niezły chlew (przykład rulingów z GP).

To że i tak robią "odważne" zmiany jest super - przynajmniej ktoś ma jakąś wizję i odwagę żeby coś zmieniać, to dobrze wróży na przyszłość, tym bardziej, że zmiany wyglądają na przemyślane.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: 25th Anniversary Dodatek
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 21, 2019, 05:56:42 pm »

pewne zmiany są dobre inne nie 
(troche mi szkoda parity i pentexa choć głównie cierpiałem od tych kart od ponad 20 lat)
ważne żę jest coś nowego  :wink:
bo dzięki temu gra sie rozwija i co ostatnio wyraźnie widać są nowe wampiry!!!
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...