Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!  (Przeczytany 6005 razy)

Doman666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 17, 2019, 08:31:22 pm »

Miałby ktoś na puszczenie Scorpion Stingi na turnieju?:>
jasne ile chcesz?:)

8 sztuk przygarne :)

Do zobaczyska !
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #16 dnia: Września 20, 2019, 05:28:07 pm »

Jeżeli ktoś jeszcze szuka jakiś kart, to ostatni dzwonek, bo większość zamówień już spakowana;)
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #17 dnia: Września 22, 2019, 10:12:14 pm »

Wielkie dzięki za superturniej! :)

Gratki dla Marka Urbana z orgnizację, podziękowania dla Vtes.store za promki i nagrody.

Największe gratulacje dla mojej Ani, która po raz pierwszy wygrała turniej ligowy ;)))

Osobiście cieszę się też, że ze Szczecina wybrało się aż 6 osób, więc sprawy mają się coraz lepiej i liczę, że na kolejnych turniejach będziemy stawiać się równie licznie ;)

Poniżej krótka relacja z turnieju (piszę z pamięci, więc wybaczcie ewentualne błędy.




Vampyra - pierwszy od wielu lat turniej VTES w Poznaniu przyciągnął do stolicy Wielkopolski 15 graczy. Pojawiły się osoby min. ze Szczecina, Nowej Soli, Wrocławia, Bydgoszczy, Katowic,

Turniej odbył się w sklepie fantastyki Wilczek, który bardzo gościnnie podjął wszystkich gości. Na miejscu czekały herbata, kawa, woda oraz ciastka. Dostępne były również wszystkie dodatki VTESa. Każdy uczestników otrzymał karty promo oraz pamiątkowego edga.

Seatingi każdych rundy były wyświetlane na dużym telewizorze, a nad całością czuwał główny gospodarz Marek Urban.

Trwający 3 rundy + finał turniej skupił przeróżne archetypy decków. Na stołach można było zauważyć klasyczny grinder, stealth&bleed, polityki, tremerskie ścianki, weenie animalism, czy nephandusy. Do ostatniej rundy trwały zacięte gry o dostanie się do finału i zaledwie 0,5pkt decydowało o kształcie finału. Ostatecznie do finału dostały się (punktacja pisana z pamięci):
Łukasz Ho Thanh 2GW 6,5 pkt
Miłosz Wierzchoń 1GW 5pkt
Bartosz Wróblewski 1GW 4,5 pkt
Anna Wełpa 1GW 4,5 pkt
Michał Rapacz 1GW 3,5 pkt


Seating finału: Łukasz (Nephandus&Tupdogs)-> Bartosz (Lasombra Politic&Bleed)->Michał (Stanisława classic)->Miłosz (Dracon toolbox)->Anna (The unnamed)

Grę nieszczęśliwie rozpoczął Miłosz, który musiał wytoczyć 11 capacity Dracona, jako gwiazdę swojego decku. Niemniej pierwsza tura w wykonaniu Tzimisce była kluczowa, gdyż zostało zagrane Scourge of Enochians, co wykluczyło tupdogi z działania. Kolejne tury polegały na wyjściu głównych postaci z poszczególnych klanów. Kolejno z krypty zostali obudzeni Antonio d’Erlette, Moncada zwany ziemniakiem, Stnaisława, Unnamed, aż w końcu wspomniany Dracon.

Ze względu na brak możliwości grania tupdogami Antonio wyciągał w kolejnych turach nephandusy i systematycznie bleedował Lasombrę. Tymczasem Unnamed szybciutko zwerbował homunculusa i unleash the hell’s fury (do obrony przed rushem Dracona).

Kolejny minuty finału to przede wszystkim ciężka rozgrywką między nephandusami a Lasombrą, która bardzo dzielenie się broniła. Ostateczni dzięki fame i 2x haven uncovered zostały spalone dwa wampiry Lasombry. W międzyczasie Draconowi udało się wysłać do torporu Xepera (Baali) i odpierać ataki Gangreli, którzy ze względu na brak presji rozbudowali się aż do czterech wampirów.

Brak możliwości wystawiania tupdogów oraz wstanie z torporu Xepera (możliwość kradnięcia ally) spowodował, że Tremerzy antitrubu ulegli naporowi Baali, a finałowego bleeda wykonał ukradziony nephandus. Turę później osamotniony Moncada również nie mógł zapobiec naporowi Baalich i po raz kolejny ostatni poola padł ze strony ukradzionego nephandusa.

Ostatnie tury to heroiczna obrona Dracona przed Gangrelami. Dwie próby ukradnięcia Tzimisce Powerbase Montrel zakończyły się torporami Stanisławy i Xaviara. Pozostawieni bez realnej obrony, odbijaczek i możliwości generowania poola Gangrele również odpadają… za sprawą ukradzionego nephandusa, który po raz trzeci bleedem wykańcza turę Baalich. Przewinięty do końca deck Miłosza i dzwonek na zegarze wskazują na bezdyskusyjne zwycięstwo Ani, a tym samym pierwsze zwycięstwo dziewczyny w historii polskiego VTESa!!



Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #18 dnia: Września 23, 2019, 06:51:06 am »

Po piwersze gratki dla Ani :D

Po drugie dzięki za relację, bardzo fajnie się czytało - z mojej strony nie było tym razem szansy na dotarcie, dzięki temu miałem chociaż jakąś namiastkę :) mam nadzieją, że to nie ostatni turniej w Poznaniu :)

Z relacji nasuwa się wniosek, że Miłosz pewnie pluje sobie w brodę, że zagrał Scourge'a w pierwszej turze ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #19 dnia: Września 23, 2019, 10:47:14 am »

Dziekuje wszystkim za przybycie* i wspolna gre!:) Gratuluje Ani, ciesze sie tez ze nasz skromny turniej przeszedl do historii polskiego VtESa;)

Final Rank   Name   Prelim GWs   Prelim VPs   Final VPs   TPs
1   Anna Wełpa   1   4,5   4   132
2   Łukasz Ho Thanh   2   6,5   0   180
2   Michał Rapacz   1   3,5   0   60
2   Miłosz Wierzchoń   1   5,5   0,5   84
2   Bartosz Wróblewski   1   4,5   0   108
6   Marcin Korinis   1   3      108
7   Paweł Domański   0   2,5      90
8   Paweł Kaminowski   0   2,5      72
9   Bartosz Knapik   0   2      90
10   Piotr Wielgosz   0   2      84
11   Mirosław Laskowski   0   1,5      102
12   Kacper Szurek   0   1      90
13   Kamil Ignaczuk   0   1,5      48
14   Dawid Cyran   0   0      48
15   Marek Urban   0   0      24

*honorable mention dla Paczka ktory co prawda zaspal 1,5h, ale i itak wpadl pogadac:)))
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2019, 07:52:13 am wysłana przez Rudeł »
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #20 dnia: Września 23, 2019, 07:59:47 pm »

Po piwersze gratki dla Ani :D

Po drugie dzięki za relację, bardzo fajnie się czytało - z mojej strony nie było tym razem szansy na dotarcie, dzięki temu miałem chociaż jakąś namiastkę :) mam nadzieją, że to nie ostatni turniej w Poznaniu :)

Z relacji nasuwa się wniosek, że Miłosz pewnie pluje sobie w brodę, że zagrał Scourge'a w pierwszej turze ;)

Zzasadniczo po finale od razu powiedziałem Miłoszowi, że niepotrzebnie wystawiał scourge'a. On bał się tupdogów, a ja specjalnie wybrałem miejsce z dla od niego ;)
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #21 dnia: Września 24, 2019, 09:57:00 am »

Scourge z relacji wyglądał na kartę, którą warto było zahodować na później, pozwalając Tupdogom skontrolować Baalich, którzy byli jego preyem - wystarczyło im pozwolić odwalić robotę za Dracona ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #22 dnia: Września 24, 2019, 03:30:43 pm »

Scourge z relacji wyglądał na kartę, którą warto było zahodować na później, pozwalając Tupdogom skontrolować Baalich, którzy byli jego preyem - wystarczyło im pozwolić odwalić robotę za Dracona ;)

Dokładnie Maćku:)
Zapisane

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2019, 06:29:02 pm »

Zdecydowanie za bardzo pośpieszył się z tym eventem. Unnamed w kleszczach dwóch combatów zbyt wiele by nie ugrał. Przy okazji miałbym przez jakiś czas spokój od Tupdogów :D

Dziękuję za świetnie zoorganizowany turniej (brawo Marek!) oraz wszystkie rozegrane gry.
Miło było Was wszystkich widzieć :)
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #24 dnia: Września 30, 2019, 12:32:30 pm »

Czy wyniki tego turnieju zostały zgłoszone do VEKN?
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #25 dnia: Września 30, 2019, 01:00:27 pm »

tak:)

Szewski też dostał wyniki z tego, co mi wiadomo ;)
Zapisane

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2019, 01:48:59 pm »

Pytam bo na stronce tego turnieju nie widać
Zapisane

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2019, 05:43:09 pm »

Z pomoca Lukasza dopelnilismy turniejowych powinnosci:) Plik uzupelniony i wyslany.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #28 dnia: Października 01, 2019, 07:30:32 am »

Pytam bo na stronce tego turnieju nie widać
W kalendarzu jest, a nie wiem czy plik został już uwzględniony przez ludzi z Vekna;)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: [Poznań, 21.09.2019] Wielki turniej o tytuł Legendarnej VamPyry!
« Odpowiedź #29 dnia: Października 01, 2019, 08:04:39 pm »

juz działam luz (ludzie z vekna...dobre :))
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i