Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Wątek: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020  (Przeczytany 13170 razy)

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 08, 2019, 09:37:27 pm »

Przecież od samego początku ligi ranking był liczony z rating pointów, a nie z tournament pointów nie rozumiem w ogóle skąd ten pomysł.
Jeszcze pamiętam dyskusję nad tym że niektóre turnieje powinny mieć dodatkowy mnożnik do rating pointów. Ustalone zostało że są 3 takie turnieje MP, ECQ i finał ligi.
Tournament pointy w ogóle nie służą do tego, tylko do ustalenie miejsca przy równej ilości GW i VP, do budowania rankingów się całkowicie nie nadają.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 08, 2019, 10:43:43 pm »

Ranking z 2019 był niestety liczony wg tournaments pointsów i to moja wina. Od 2020r jesli będzie ranking to będzie oczywiście liczony wg rating pointsów
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 09, 2019, 11:57:41 am »

Ze swojej strony (czyt. ewentualne turnieje przeze mnie organizowane) będę promował uczestników przysłowiowej  „Paraolimpiady” ponieważ gracze, którzy dopiero stawiają w vtesie pierwsze kroki powinni być wspierani. Co do nagród - będą to „fanty” atrakcyjne dla każdego kto ma ograniczone zasoby kart (w stylu First Blood) wiec nie wiem czy to jest motywacja do celowego przegrywania bardziej doświadczonych graczy. Uważam, że gdy nagrody za awans do finału będą atrakcyjniejsze to nie będzie tego problemu. Dodatkowo planuje zrobić losowanie jakiejś nagrody wśród uczestników turnieju, którym nie udało się dostać do finału a poszło im lepiej niż uczestnikom z ostatnich miejsc (szczegóły tutaj - http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4801.msg104256#msg104256).


Proponuję dorzucić rywalizację na poziome zespołów czyli np. miast gdzie na koniec brana by była pod uwagę punktacja np. 3 najwyżej notowanych reprezentantów danej lokalizacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2019, 01:20:37 pm wysłana przez kazpex »
Zapisane

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 09, 2019, 12:57:30 pm »

a ja proponuję nagrodę Wampirzego podróżnika dla gracza który przebył największą ilość kilometrów żeby dostać sie na turnieje (będzie się liczyć od miejsca zamieszkania do miejsca turnieju wg np Google Maps).

Będzie to w fajny sposób promować wyjeżdżanie na turnieje, poza swoje miasto.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 09, 2019, 02:18:39 pm »

Organizator/sędzia turnieju może zgłosić daną talię do konkursu i za zgodą "kierowcy". Wtedy będzie wymagany spis talii jeśli ktoś ma ochotę wziąć w takim głosowaniu udział. Można też wybrać talię turnieju na koniec rund eliminacyjnych poprzez głosowanie uczestników (spis talii się kłania) i taka jest zgłaszana do eliminacji jako "talia roku". "Talia roku" za pomysłowość, nieszablonowe działanie, łomot na stole albo w preya/predatora. Net decki raczej tu się nie znajdą. :wink:

Ja mam nagrodę za talię z Sabbatu przyznaną w Pszczynie na którymś z finałów, debiut Flar jak dobrze pamiętam. :smileyevil:

wszystko fajnie, tylko to dalej sędzia subiektywnie dobiera talię którą podda pod głosowanie



Deckbuilding ocenić bardzo łatwo. Głosowanie uczestników nad paroma nominowanymi taliami, które odniosły jakiś sukces (minimum finał turnieju), a jednocześnie były nowatorskie (czytaj coś nowego, nie talie z netu). Wielokrotnie w poprzednich latach taka nagroda była przyznawana.

wszystko fajnie, tylko co np w przypadku gdy ktoś gra nie swoją talią? Albo gdzie kończy sie netdecking a zaczyna "nowatorstwo" w taliach które wprawdzie były kiedyś jakimś netdeckingiem ale nastąpił w niej szereg zmian (np by dostosować sie do mety albo podejść do problemu w inny sposób) baza niby zostaje podobna ale niektóre rozwiązania są inne?


Piszecie że kiedyś taka nagroda była przyznawana. I co? Tylko tak obiektywnie - Ludzie mniej brali talii z Netu?

Turnieje piękności też są subiektywne. Nie ma punktów. Ludzie głosują co im sie najbardziej podoba, co uważają za najbardziej nowatorskie.
Jak dla mnie talia z netu, w której ktoś zamienił parę kart, żeby lepiej dostosować do lokalnego meta to nie nowatorstwo. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale na pewno nie łapie się do nominacji. Historycznie ta nagroda trafiała do autorów całlkiem nowych buildów. Wybranie takich talii nie powinno być żadnym problemem. Każdy kto gra we vtesa dłużej niż rok bez problemu odróżni nowe talie od tych, które regularnie wygrywają turnieje.
Nagroda powinna być dla autora talli nie dla tego kto nią grał.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2019, 02:29:29 pm wysłana przez alek »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 09, 2019, 02:49:19 pm »

@ deckbuilding - w 100% zgadzam się z Alkiem.

Deckbuilding wnosi ogromną wartość do środowiska (wpływa na metę, pokazuje coś nowego), jest jednym z najlepszych aspektów tej gry, co zresztą odróżnia ją od innych karcianek (gdzie w gruncie rzeczy gra kilka meta decków na krzyż i tyle). Poza tym nie każdy ma ochotę grać n-tą iteracją nany / girlsów / grindera, woli zrobić coś swojego, nowego, nietypowego, uważam, że warto to docenić.

Z wyborem też nie powinno być problemu - jak ktoś pracuje dłużej nad deckiem, to i tak zagra nim na więcej niż jednym turnieju, więc sporo osób go zobaczy. Można zrobić nominacje po turnieju, można przed finałem ligi zrobić publiczne głosowanie z przedstawionych w ciągu roku nominacji. W tym roku było kilku kandydatów, więc było z czego wybierać.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Doman666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 09, 2019, 04:13:00 pm »

Z ciekawości jakie decki były brane pod uwagę?
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 09, 2019, 04:17:19 pm »

Z ciekawości jakie decki były brane pod uwagę?

To pytanie do Szewskiego, on wybierał. Mój komentarz dotyczył decków które widziałem i brałbym pod uwagę, gdybym miał w tej kwestii cokolwiek do gadania :)
Na mojej liście na pewno znalazłby się Izi (True Brujah), Nowy (!Brujah łomot) i Toy (Samedi).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2019, 04:19:07 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 09, 2019, 11:49:58 pm »

Ze swojej strony (czyt. ewentualne turnieje przeze mnie organizowane) będę promował uczestników przysłowiowej  „Paraolimpiady” ponieważ gracze, którzy dopiero stawiają w vtesie pierwsze kroki powinni być wspierani. Co do nagród - będą to „fanty” atrakcyjne dla każdego kto ma ograniczone zasoby kart (w stylu First Blood) wiec nie wiem czy to jest motywacja do celowego przegrywania bardziej doświadczonych graczy. Uważam, że gdy nagrody za awans do finału będą atrakcyjniejsze to nie będzie tego problemu. Dodatkowo planuje zrobić losowanie jakiejś nagrody wśród uczestników turnieju, którym nie udało się dostać do finału a poszło im lepiej niż uczestnikom z ostatnich miejsc (szczegóły tutaj - http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4801.msg104256#msg104256).


Proponuję dorzucić rywalizację na poziome zespołów czyli np. miast gdzie na koniec brana by była pod uwagę punktacja np. 3 najwyżej notowanych reprezentantów danej lokalizacji.

Podpisuje się pod tym. Z doświadczenia z innych systemów promowanie słabszych graczy zawsze jest na +

Ranking miast lub kategoria nagród to też ciekawa sprawa, którą warto rozważyć.


Co deckbulidingu to ta kategoria jest ok, ale powinny być szeroko określone wytyczne, co do tego, jak wygrać tę kategorię.
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 10, 2019, 12:41:03 pm »

Rozumiem, że Łukasz będzie startował na dyrektora ligi i to są jego propozycje. Kto jeszcze będzie kandydował? Chciałbym poznać propgramy innych.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 10, 2019, 12:44:51 pm »

Rozumiem, że Łukasz będzie startował na dyrektora ligi i to są jego propozycje. Kto jeszcze będzie kandydował? Chciałbym poznać propgramy innych.

Dzizas jak prawdziwe wybory :D

Ja się mogę tym zająć. Wspólnie z Nowym + jeszcze jedna osoba, ale jeżeli ktoś chcę bardzo tym kierować, to ja nie mam nic przeciwko i mogę wycofać swoją kandydaturę. Propozycja regulaminu była dość luźną koncepcją, ponieważ jest już grudzień i uznałem, że trzeba podjąć jakieś kroki. Niemniej wolałbym, żeby ewentualny regulamin odzwierciedlał wolę większości.
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 10, 2019, 12:53:59 pm »

...
ZASADY OGÓLNE
...
7. Zarządzaniem ligą i jej zasadami kieruje Koorydynator ligi wybrany w powszechny głosowaniu.
...
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 10, 2019, 01:08:44 pm »

...
ZASADY OGÓLNE
...
7. Zarządzaniem ligą i jej zasadami kieruje Koorydynator ligi wybrany w powszechny głosowaniu.
...

taaa tylko to jeszcze nie jest przyjęty regulamin :P
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 10, 2019, 01:12:13 pm »

Jak dla mnie są dwie osoby które udowodniły, że nie mogą się tym zajmować Ty i Szewski. Każda inna osoba może być tylko lepsza. Bardzo żałuje bo gdybyś tylko zachował się jak organizator a nie jak gracz i wyprostował błąd zamiast go wykorzystywać to byłbyś bardzo dobrym kandydatem.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 10, 2019, 01:22:14 pm »

Tomku, krzywdzące jest to, co napisałeś, ponieważ robiłem tak, jak zostało to wskazane od początku ligi "pacta sunt servanda". Sam zaproponowałem zmianę w projekcie regulaminu, a w Pszczynie osobiście mówiłem Ci, jak jest. Szkoda, że mimo wszystko odebrałeś to w ten sposób.

Osobiście jednak uważam, że gdybyś na bieżąco śledził regulamin i ranking, to od razu wyłapałbyś inny system punktacji, a nie błąd (bo nie można nazwać błędem innego liczenia punktów). Ja absolutnie nie czuje się winny, bo od początku postępowałem wg niego.

Niemniej oficjalnie wycofuję swoją kandydaturę. Ktoś kto prowadzi ligę nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7