Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Wątek: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020  (Przeczytany 13171 razy)

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 10, 2019, 01:49:32 pm »

Nie wiem na jakiej podstawie ogłaszasz się zwycięzcą ligi. Było tak, przez pewien moment, że ze względu na błędnie liczoną punktacje byłeś na 1. miejscu w rankingu. Po naprawianiu błędu w liczeniu na pewno nie wygrałeś ligi. Może najwięcej zdobytych vp albo coś - sam nie wiem czekam na oficjalne ogłoszenie.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 10, 2019, 01:59:28 pm »

Nie wiem na jakiej podstawie ogłaszasz się zwycięzcą ligi. Było tak, przez pewien moment, że ze względu na błędnie liczoną punktacje byłeś na 1. miejscu w rankingu. Po naprawianiu błędu w liczeniu na pewno nie wygrałeś ligi. Może najwięcej zdobytych vp albo coś - sam nie wiem czekam na oficjalne ogłoszenie.
OMG...
Ty naprawdę uważasz, że było coś liczone błędnie. Cóż organizator ligi wydał oświadczenie w tej sprawie w Pszczynie. Był przyjęty system punktacji przez ponad rok, który Tobie nie spodobał się tuż przed ostatnim turniejem. Pomijając jego słuszność nigdy nie zmienia się zasad przed końcem czegoś.

Pozwolę sobie odpuścić dalszą wymianę zdań.
Niech Radek się wypowie.
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 10, 2019, 02:21:10 pm »

Ranking z 2019 był niestety liczony wg tournaments pointsów i to moja wina. Od 2020r jesli będzie ranking to będzie oczywiście liczony wg rating pointsów

Już się wypowiedział. Nie ma żadnych wątpliwości, że był źle liczony. A pisanie, że to moja wina, że był źle liczony bo się za późno zorientowałem to jakaś paranoja. Przypominam, że chciałem zobaczyć ranking już od dawna gdzie napisałeś, że się nie da na forum wkleić. Można się domyśleć po Twoich argumentach dlaczego. Przez kilkanaście ostatnich lat był liczony poprawnie, jaką miałem podstawę, żeby to sprawdzać?

Ranking powinien być poprawiony wg rtp, a to kto, co, za co dostanie, czy dostał, powinno być oficjalnie ogłoszone.
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 10, 2019, 02:22:40 pm »

Nie wiem na jakiej podstawie ogłaszasz się zwycięzcą ligi. Było tak, przez pewien moment, że ze względu na błędnie liczoną punktacje byłeś na 1. miejscu w rankingu. Po naprawianiu błędu w liczeniu na pewno nie wygrałeś ligi. Może najwięcej zdobytych vp albo coś - sam nie wiem czekam na oficjalne ogłoszenie.
OMG...
Ty naprawdę uważasz, że było coś liczone błędnie. Cóż organizator ligi wydał oświadczenie w tej sprawie w Pszczynie. Był przyjęty system punktacji przez ponad rok, który Tobie nie spodobał się tuż przed ostatnim turniejem. Pomijając jego słuszność nigdy nie zmienia się zasad przed końcem czegoś.

Pozwolę sobie odpuścić dalszą wymianę zdań.
Niech Radek się wypowie.

Łukasz to dopiero jest manipulacja, znajdź proszę w regulaminie ligi lub wątkach go dotyczących, w których jest napisane że końcowy ranking liczy się z tournament pointów.
Od zawsze liczyło się z ranking pointów, to że liczony był z tournament pointów wynikło tylko z pomyłki Szewa, który nie liczył tego wcześniej bo robił to Santh. Więc argument że Izi zmienia system punktacji pod siebie jest naprawdę chamski i nietrafiony. Tyle ode mnie
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 10, 2019, 02:51:33 pm »

Wolałbym nie kontynuuowac tego wątku, bo jest po prostu smutny, ale skoro już wywołujecie mnie do tablicy...



Zacznijmy od podstaw. Nie ja prowadziłem ranking ligowy, a Szewski. Nie ja wprowadziłem taki system punktacji, który notabene był jasny przez ponad rok. W linku poniżej macie ranking uwzględniający już kilka turniejów. W jednym z postów Radek nawet wkleił plik excela.
http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4678.0

@Izi - wypowiedział się też w Pszczynie przy wszystkich. Powiedział kto wygrał ligę (odnośnie tego, dlaczego się "obwołałem" zwycięzcą"), a także wręczył mi statuetkę. Jeżeli jest dla Ciebie to niejasne, to nie wiem, co mam napisać więcej. Stałeś obok, jeżeli się z tymi nie zgadzałeś trzeba było powiedzieć to na głos. Zamias tego gratulowałeś mi lub przynajmniej podałeś rękę.
Update rankingu poprosiłem Szewa o to przed końcem ligi (mogę Ci nawet wkleić nasze rozmowy z messengera), a on poprosił mnie, abym to ogarnął i wrzucił. Nie wrzuciłem na forum, ponieważ plik był za duży. Jednakże podałem linki do FB (5 listopada), gdzie na bieżąco uaktualniałem ranking (każdy użytkownik FB może to potwierdzić). Przed moim wyjazdem na Dominikanę poprosiłem osoby z FB o wrzucenie tego na forum (jest nawet mój post na ten temat. Niestety nikt tego nie zrobił).
http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4678.0

Oczekuje przeprosin od Ciebie za to, że insynuujesz, iż zatajałem coś na swoją korzyść... bardzo teraz straciłeś w moich oczach, ponieważ jako jedyny domagałem się tego rankingu i tu na forum, i na FB.
To, że kiedyś był liczony wg innej punktacji nie oznacza, że w poprzednim sezonie tak miało być.

@ Behemoth - masz rację nie ma nic takiego, ale nie ma też, że powinna obowiązywać stara metoda punktacji. Jest natomiast ranking wklejony przez organizatora, gdzie pokazał on system punktacji, który jest wykładnią jak były liczone turnieje w tym sezonie. Jeżeli na chwilę przestaniesz być familiarem Iziego i spojrzysz obiektywnie na sprawę, to zwróć uwagę, że przez ponad rok NIKT nie zwrócił uwagę na system punktacji, chociaż ranking wisiał. Afera powstała na kilka godzin przed turniejem w Pszczynie.
I ponowie to, co napisałem do Iziego, to że kiedyś był system liczenia wg jakiś punktów nie oznacza, że w kolejnym sezonie musi być tak samo. Ja nie grałem w poprzednich ligach, nie wiem jak było. Co więcej, jako ciekawostkę sprzedam, że parę mc temu pytałem Slave'a o ten system punktacji, bo też wydawał mi się nietrafiony. Niemniej wg niego grałem i prowadziłem turnieje.
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 10, 2019, 03:06:02 pm »

hmm "familiarem Iziego" dobre. To że grałem od początku powstania tej ligi Twoim zdaniem nie uprawnia mnie do posiadania własnej opinii na ten temat.
Owszem możliwa by była zmiana jeśli ogłoszona była by wcześniej,nic takiego nie nastąpiło, czyli naturalnym jest że kontynuacja jest na starych zasadach.
Łukasz jesteś doświadczonym graczem, sam kilkukrotnie pisałeś o rankingach globalnych w vtes'ie. Przecież doskonale wiesz że ranking na TP to jest jakiś cholerny bullshit.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 10, 2019, 03:25:15 pm »

Nie zgodzę się z tym, że obowiązuje coś starego niezgłoszonego. Wykładnia tutaj był ranking opublikowany i kilka razy updatowany.

Zgodzę się, co do punktacji TP. Jednakże sam dobrze wiesz, ze ja ująłem zmianę w autorskim w projekcie regulaminu dużo wcześniej przed Pszczyna.

Poza tym... nawet nie wiem po, co ja odp. Jakbym był Bogu ducha winny tego zamieszania. Nie ja tworzyłem regulamin, nie ja odpowiadałem za niego itd.
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 10, 2019, 06:17:21 pm »

Teraz twierdzisz, że ranking jest regulaminem. Tzn, że jak był spostowany ranking to automatycznie jest on właściwy.  Nie jest tak - to był błąd.  Regulamin ligi jest dostępny na forum. Dzieło Slavea z 2013r. Nie był nigdy zmieniany, jeśli był to proszę linka.

Skoro pytałeś Slavea to zapewne powiedział Ci, że jest to źle liczone. Czy poinformowałes wtedy Szewskiego o pomyłce, a on powiedział, że ma być tp? Czy może zacząłeś wykorzystywać błąd i nastawiłeś się na zdobywanie tp?
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 10, 2019, 06:41:36 pm »

Po pierwsze, nie twierdzę, że jest regulaminem tylko jego wykładnią, bo w regulaminie nie ma nic o starym czy nowym liczeniu punktów.

Po drugie, Ty cały czas uznajesz to za błąd kiedy ja tłumaczę Ci od kilku postów, że dla mnie to nie był błąd. Jako nowicjusz w tej lidze widziałem wadę tego systemu, ale się temu podporządkowałem. Jeżeli pytasz o Slave'a, to lepiej, aby on sam się wypowiedział, ale brzmiało to mniej więcej tak "Szewski wprowadził beznadziejny system punktacji".

Po trzecie, zejdź ze mnie :) To nie ja jestem winien zaistniałej sytuacji. Gdybym ja jeszcze prowadził te ligę, zajmował się nią cały rok, ustalał ranking itd. mógłbyś mieć prawo pretensji do mnie, ale ja tylko uaktualniłem ranking na ostatnie 3 turnieje, gdzie UWAGA uwzględniłem systemem liczenia prowadzony przez cały rok., a mówiąc prościej wpisałem do kolum excela punkty z archona - tyle.

Kolejny post, w którym atakujesz mnie. Nie przeprosiłeś za poprzednią rzecz o zatajaniu rankingu. Cały czas domagam się przeprosin za to, w innym przypadku nie podamy sobie więcej ręki Tomku. Możesz być rozgoryczony, ale nie masz prawa oskarżać mnie o oszustwo (zatajanie rankingu), bo wszystko było dostępne.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 10, 2019, 07:08:35 pm »

Wątek przesunięty do Ogólnych ponieważ tu się powinien znaleźć od samego początku tak naprawdę.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 10, 2019, 09:43:21 pm »

Miałem napisać wcześniej żebyście wyluzowali, bo zaraz się ktoś na kogoś poobraża, ale potem musiałem ogarniać dziecko, zaglądam teraz i okazuje się, że już zdążyliście się poobrażać. Brawo :D

To wrzucę swoje trzy grosze.

1. Ranking był liczony źle, Szewski sam to napisał. W mojej opinii cała ta sytuacja pokazuje, że zainteresowanych rankingiem było naprawdę niewiele osób, ale to inna kwestia. Sam go nie śledziłem, zajrzałem do ostatniej iteracji przed Pszczyną, zauważyłem, że na turnieju na którym byłem w finale więcej punktów mają osoby, które w finale nie były, zdziwiłem się i zostawiłem to jak jest. Niespecjalnie też chciałem to ruszać po chwilowej gównoburzy z Łukaszem na FB, bo i nie widziałem sensu, skoro mnie to nie dotyczyło.

2. Tegoroczna liga była zorganizowana "z rozpędu, bo ma być" (przynajmniej takie było moje wrażenie). I nie piszę tego żeby kogoś obwiniać, mogę raczej napisać że szanuję Szewskiego że to ogarnął, włożył w to serce, czas i energię, zakupił puchary i zrobił bibkę. Szacunek też dla Łukasza i Nowego że punkty policzyli, wg kryteriów, które otrzymali. Jeżeli coś tu zawiodło to planowanie i komunikacja (notabene to dwie z czterech głównych przyczyn porażek projektowych - tak z mojej branży :) ). Takie rzeczy się zdarzają, wyciągnijmy wnioski, idźmy dalej.

3. Oczekiwanie, że w tej sytuacji Łukasz odda nagrodę Iziemu byłoby ładnym gestem, ale jest utopią. Bo i dlaczego miałby to robić? Nie widzę sensu jakiejkolwiek oceny postawy moralnej / sportowej tej sytuacji, z perspektywy Łukasza otrzymał nagrodę wg kryteriów obowiązujących cały rok. Szewski przedstawił rozwiązanie w mojej opinii optymalne, mamy dwóch zwycięzców tegorocznej ligi, gratulacje dla obu. Nie podoba mi się wykładanie prywatnej kasy na dodatkowy puchar, w mojej opinii wystarczyłaby flaszka i trochę wspólnie spędzonego czasu, żeby ochłonąć :) Ale to już pytanie do Iziego czy ową flaszkę w geście dobrej woli przyjmie (wraz z - oczywiście - chwałą i lansem zwycięzcy na forum :) ).

Argumenty typu "więcej ci ręki nie podam", sorry, ale trochę słabe. Argumenty "ad personam" - jak wyżej. Więcej dystansu i mniej spiny panowie :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2019, 09:45:27 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 10, 2019, 10:42:43 pm »

@Dude,
w ramach wyprostowania jednego faktu, punktów za ligę 2018/2019 nie zliczałem.;-)
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 10, 2019, 10:47:08 pm »

@Dude,
w ramach wyprostowania jednego faktu, punktów za ligę 2018/2019 nie zliczałem.;-)

Łukasz gdzieś w postach wymienił ciebie, więc koncyliacyjnie pojechałem z rozpędu. Zamiast się cieszyć że ci dziękuję to mi wytykasz... ech, to nie ludzie, to wilki :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 10, 2019, 10:54:59 pm »

@Dude,
w ramach wyprostowania jednego faktu, punktów za ligę 2018/2019 nie zliczałem.;-)

Łukasz gdzieś w postach wymienił ciebie, więc koncyliacyjnie pojechałem z rozpędu. Zamiast się cieszyć że ci dziękuję to mi wytykasz... ech, to nie ludzie, to wilki :D

Raczej w ramach rozliczania przyszłego roku.;-)

Dobra, tak wracając do tematu skoro punktacja na podstawie Archona kuleje albo nie wszystkim pasuje to może w takim razie weźmiemy na warsztat i poddamy dyskusji punktację za pomocą której są rozliczane Skoki Narciarskie (serio piszę), miejsce i punkty dla osób z finału da się wyliczyć na podstawie punktów zdobytych w finale plus runda eliminacyjna do kupy razem.
Wygląda to tak:

Miejsce   Punkty
1.   100
2.   80
3.   60
4.   50
5.   45
6.   40
7.   36
8.   32
9.   29
10.   26
11.   24
12.   22
13.   20
14.   18
15.   16
16.   15
17.   14
18.   13
19.   12
20.   11
21.   10
22.   9
23.   8
24.   7
25.   6
26.   5
27.   4
28.   3
29.   2
30.   1

Co o tym sądzicie? I w ramach szukania kiedy ostatnim razem był turniej powyżej 30 osób to było to w Nowej Soli w 2013 roku. Nie biorę pod uwagę turniejów rangi EC i GP.;-)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2019, 11:13:37 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 10, 2019, 11:21:24 pm »

Wygląda ok, tylko że musisz to wklepywać ręcznie, podczas gdy w Archonie masz rubrykę "rating points" i to jest robione z automatu.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7