Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]

Autor Wątek: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020  (Przeczytany 13178 razy)

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 12, 2019, 09:14:04 am »

@Dude odniosę się po kolei do Twoich zastrzeżeń
@Ilość uczestników - Zauważ proszę że jest to trend wzrostowy, w tym roku dopiero liga zaczęła się rozkręcać po dłuższej przerwie, więc jak dla mnie naturalnym jest to że w pierwszych sezonie, ilość uczestników będzie ograniczona, sam wróciłem do gry w okolicach sierpnia-września tego roku i doskonale widzę że liczba graczy się zwiększa. Sankcjonowane rozgrywki na pewno pomogą promować grę i z powoduje że większa ilość graczy będzie jeździła gdzieś dalej niż na swoje podwórka. Napisałeś że sam pojedziesz na każdy turniej niezależnie czy ligowy czy nie. Z mojej strony na pewno nie będzie mi się chciało ruszać na nieligowy turniej 200+ km, tylko po to żeby zagrać w innym towarzystwie i jestem 100% przekonany że to nie dotyczy tylko mnie. Jakby nie było są to koszty i chciałbym mieć świadomość że walczę o coś więcej i mieć ten dodatkowy bodziec motywacyjny do podroży.

@Zasady - To jest dla mnie demagogia, bo doskonale już wiesz że liczenie punktów z TP było tylko pomyłką Szewa, a normalny ranking oparty na rating pointach, który uwzględnia bycie w finałach jak również wygrywanie turniejów.

@Punkty - Tak jak pisałem w pierwszym punkcie, to był pierwszy sezon, przewiduję trend wzrostowy szczególnie że kilku starych i nowych graczy o których wiem, pisało że będą chętni na jeżdżenie po turniejach.

@Nagrody - Najpierw narzekasz na wysokość składki, a później na ich za małą ilość, z powietrza ich się nie będzie tworzyć jakieś fundusze są na to potrzebne. Ja tam nie widzę problemu z kategorią deckbuildingu, żeby ją też nagradzać

@Pytania

- dla kogo jest liga? - Dla wszystkich graczy w założeniu ma promować w vtes'a, tego typu rozgrywki powiększają popularność gry. Niektórzy gracze grają tylko dla przyjemności, dla możliwości spotkania się i pogadanie z innymi, ale jest też sporo ilość graczy ceniąca sobie możliwość rywalizacji, lubiąca współzawodnictwo, dla mnie normalna rzecz w każdej grze. Przypomnę Ci że właśnie liga spowodowała jak Szewo z nią startował wzrost popularności tej gry, wtedy też sporo osób na to narzekało (sam wtedy na początku do tego nie byłem przekonany). Później jak się rozkręciła zrobiło się naprawdę ciekawie.
- co konkretnie ma promować? - Vtes's, z powodować żeby gracze ruszyli się z własnych środowisk, żeby dać możliwość lokalnym graczom do gry z innymi graczami z innych miast. W teorii jest to możliwe przy normalnym turnieju, ale nie oszukujmy się, więcej graczy będzie jeździło na turnieje ligowe niż zwykła nieligowe.
- co mają z tego lokalni gracze? - Więcej możliwości do gry z graczami z innych miast, zamiast kiszenia się w własnym środowisku i we własnej mecie
- dlaczego jako organizator mam płacić pieniądze na ligę kosztem nagród dla uczestników mojego turnieju? - Żeby promować rozwój vtes'a. Żeby zrobic więcej kategorii według których będziemy doceniać graczy np podnoszony przez Ciebie deckbuilding. Plus to że robienie turniejów ligowych nie jest obligatoryjne. Nie trafiają do Ciebie te argumenty, nikt przecież nie będzie Cię Dude zmuszał do zrobienia turnieju ligowego
- co zrobisz, jak zacznę organizować lokalne turnieje na 10 osób raz na miesiąc? :) - W projekcie regulaminu który przedstawił Łukasz znalazł się punkt, żeby było maks dwa turnieje ligowe z danego miasta co wydaje mi się sensowne. Nawet jeśli taki punkt nie znalazł by się w końcowym regulaminie, ja nie mam nic przeciwko organizowaniu dodatkowych turniejów ligowych, ważne jak dla mnie żeby spełniały te kryteria o których wcześniej też była mowa 10+ osób, 3r + finał i odpowiednio wcześnie zapowiedzenie na forum np 2 tygodnie wyprzedzenia. Więcej turniejów, więcej puli do nagród, więcej potencjalnych kategorii etc...

Mam też nieodparte wrażenie, że krytykujesz tą ideę bez dania jakiejkolwiek alternatywy, proszę zaproponuj coś ciekawego. Oczywiście możemy pozostać tak jak było to poprzednio z turniejami lokalnymi, jakoś nie dostrzegam tutaj popularyzacji gry i zrobienia czegoś ciekawego, co mogłoby przyciągnąć dodatkowych graczy, na czym nam wszystkich chyba zależy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2019, 09:22:31 am wysłana przez behemoth »
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 12, 2019, 10:57:13 am »

@Dude i @Behemoth - jesli w danym miescie jest 10+ aktywnych graczy to idealym wyjsciem jest lokalna liga.
Robilismy do kiedys w BDG i dawalo swietne efekty - byla rywalizacja, poziom "sportowy" sie podnosil, mozna bylo testowac decki w srodowisku turniejowym bez koniecznosci jezdzenia po Polsce.
Taka lokalna liga nie wymaga wilkiego zachodu, zrzutka po 5 PLN od gracza na wjazd i pod koniec roku juz masz kilkaset PLN na nagrody (zakladajac ze zrobisz jeden turniej w miesiacu).
My gralismy w srodku tygodnia, dlatego lecielismy w formule 2R+F. Czasami pojawiali sie tez gracze z innych miast (kilka razy Torun i Gdynia).

U nas wspolpracowalismy z Jabbasem, pula nagrod bylo mozna wydac w sklepie. My mielismy gdzie grac, on mial z tego cos extra. Plus byla szansa, ze ktos nowy sie zainteresuje VTESem.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 12, 2019, 02:38:19 pm »

Taka liga jak była w Bydgoszczy to super sprawa (zawsze tego zazdrościłem) ale musi być min. 10 aktywnych osób...
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 12, 2019, 03:09:03 pm »

Taka liga jak była w Bydgoszczy to super sprawa (zawsze tego zazdrościłem) ale musi być min. 10 aktywnych osób...

Wystarczy 8.  Wtedy nawet szybciej gry ida.
My niestety czasami musielismy robic time limit 1,5h zeby sie wyrobic w sensownym czasie.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 12, 2019, 05:43:45 pm »

@Dude odniosę się po kolei do Twoich zastrzeżeń
@Ilość uczestników - Zauważ proszę że jest to trend wzrostowy, w tym roku dopiero liga zaczęła się rozkręcać po dłuższej przerwie, więc jak dla mnie naturalnym jest to że w pierwszych sezonie, ilość uczestników będzie ograniczona, sam wróciłem do gry w okolicach sierpnia-września tego roku i doskonale widzę że liczba graczy się zwiększa. Sankcjonowane rozgrywki na pewno pomogą promować grę i z powoduje że większa ilość graczy będzie jeździła gdzieś dalej niż na swoje podwórka. Napisałeś że sam pojedziesz na każdy turniej niezależnie czy ligowy czy nie. Z mojej strony na pewno nie będzie mi się chciało ruszać na nieligowy turniej 200+ km, tylko po to żeby zagrać w innym towarzystwie i jestem 100% przekonany że to nie dotyczy tylko mnie. Jakby nie było są to koszty i chciałbym mieć świadomość że walczę o coś więcej i mieć ten dodatkowy bodziec motywacyjny do podroży.

Liczba graczy się zwiększa, to fakt, ale to nie jest odpowiedzią na mój argument - śmiem twierdzić, że dla nowych graczy liga nie jest niczym specjalnym i nie jest dla nich motywacją (turniej sam w sobie jest, ligowy bądź nie). To widziałem u graczy w wawie którzy przyszli na pierwszy turniej. Fajnie jest walczyć o coś więcej, generalnie zgadzam się z większością tego co napisałeś, tylko znowu - mieliśmy 2 topy i 6 osób łapiących się do rywalizacji. Reszta może radośnie mieć to gdzieś. Nie twierdzę, że tak będzie zawsze, natomiast twierdzę, że jest to bardzo niepokojący trend, który dobrze by było zaadresować.

W tym wątku, gdzie próbujemy coś ustalić, wypowiedziało się łącznie 15 osób, z czego 1 to autor (który zresztą obraził się i stwierdził że nie będzie jeździć), 2 to ty i ja, a kilka to ludzie "z torporu" którzy może zagrają, a może nie (i z których tylko Zico napisał, że zamierza pojeździć). Dodaj zainteresowanie rankingiem wspomniane przeze mnie wcześniej i masz obraz sytuacji.

Mam wrażenie, że żyjemy trochę w bańce, gdzie liga jest najwyższą świętością, w efekcie trochę brakuje refleksji. A uważam, że jest problem. Oczywiście możemy to zostawić tak jak jest i niech się kręci. Może masz rację a ja nie, jestem w stanie z tym żyć :)

@Zasady - To jest dla mnie demagogia, bo doskonale już wiesz że liczenie punktów z TP było tylko pomyłką Szewa, a normalny ranking oparty na rating pointach, który uwzględnia bycie w finałach jak również wygrywanie turniejów.

@Punkty - Tak jak pisałem w pierwszym punkcie, to był pierwszy sezon, przewiduję trend wzrostowy szczególnie że kilku starych i nowych graczy o których wiem, pisało że będą chętni na jeżdżenie po turniejach.

@Nagrody - Najpierw narzekasz na wysokość składki, a później na ich za małą ilość, z powietrza ich się nie będzie tworzyć jakieś fundusze są na to potrzebne. Ja tam nie widzę problemu z kategorią deckbuildingu, żeby ją też nagradzać

Po pierwsze żadna demagogia, bo doskonale wiesz, że uważam decyzję Szewskiego za najlepszą z możliwych, a w dyskusji na ten temat osobiście brałem udział.

Po drugie - może tak będzie, może nie. Mam nadzieję, że tak. Ale nadal uważam, że branie wyników z 6 turniejów to za dużo. Poza tym struktura graczy zmieniła się od 2010 roku, nowych jest więcej a weteranów mniej. Nawet jeśli weterani zaczną jeździć, to znowu robi się ogólnopolską zrzutkę na nich, w głównej mierze.

Po trzecie - nie o to chodzi że narzekam na wysokość składki, sam wespół z Nowym postulowałem wyższe. Tylko jeśli mam do wyboru przeznaczyć pieniądz z turnieju na nagrody w lidze w obecnym stanie, albo nagrodzić więcej graczy na moim turnieju, to wybieram to drugie.

@Pytania

- dla kogo jest liga? - Dla wszystkich graczy w założeniu ma promować w vtes'a, tego typu rozgrywki powiększają popularność gry. Niektórzy gracze grają tylko dla przyjemności, dla możliwości spotkania się i pogadanie z innymi, ale jest też sporo ilość graczy ceniąca sobie możliwość rywalizacji, lubiąca współzawodnictwo, dla mnie normalna rzecz w każdej grze. Przypomnę Ci że właśnie liga spowodowała jak Szewo z nią startował wzrost popularności tej gry, wtedy też sporo osób na to narzekało (sam wtedy na początku do tego nie byłem przekonany). Później jak się rozkręciła zrobiło się naprawdę ciekawie.

To jest bardzo dyskusyjne - po pierwsze turniejami nie promujesz (udział biorą już przekonani do gry), chyba że tworzymy otoczkę (np. blog), co na razie jest śladowe. Po drugie - o ile nie neguję argumentu rywalizacji - w mojej opinii obecna liga nie daje uczciwych warunków dla każdego.

- co konkretnie ma promować? - Vtes's, z powodować żeby gracze ruszyli się z własnych środowisk, żeby dać możliwość lokalnym graczom do gry z innymi graczami z innych miast. W teorii jest to możliwe przy normalnym turnieju, ale nie oszukujmy się, więcej graczy będzie jeździło na turnieje ligowe niż zwykła nieligowe.

No i właśnie mam problem z tym stwierdzeniem, że więcej pojedzie na ligowe niż nieligowe, bo z perspektywy nowego gracza to nie ma znaczenia (i tak szanse na cokolwiek w lidze ma znikome), więc zostają benefity z udziału w turnieju, które wymieniłeś. Ponownie, przykład z mojego podwórka.

- co mają z tego lokalni gracze? - Więcej możliwości do gry z graczami z innych miast, zamiast kiszenia się w własnym środowisku i we własnej mecie

To mają z turnieju. A z ligi?


- dlaczego jako organizator mam płacić pieniądze na ligę kosztem nagród dla uczestników mojego turnieju? - Żeby promować rozwój vtes'a. Żeby zrobic więcej kategorii według których będziemy doceniać graczy np podnoszony przez Ciebie deckbuilding. Plus to że robienie turniejów ligowych nie jest obligatoryjne. Nie trafiają do Ciebie te argumenty, nikt przecież nie będzie Cię Dude zmuszał do zrobienia turnieju ligowego

Ale jak konkretnie go promuję? W mojej opinii sama liga tego nie robi, jest to zajęcie dla graczy już "wypromowanych". Większa ilość kategorii jest pewną odpowiedzią, ale nadal uważam promowanie vtesa przez ligę za pewną utopię.
Promować możesz robiąc dema, prowadząc bloga, udzielając się na innych forach, zachęcać ludzi grających w inne gry, żeby spróbowali tej. I jasne, to że jest liga dla nowej osoby teoretycznie podnosi prestiż gry (bo coś się dzieje, bo ludzie grają w całej Polsce itp., więc jest tu pewien aspekt promocyjny), ale nie łudźmy się, że ci nowi od razu w tą ligę wskoczą, szczególnie przy tak wysokiej barierze wejścia, jaką ma vtes.
Oczywiście nie muszę robić turniejów ligowych i nikt mnie nie zmusza (zresztą w dyskusji na FB podnosiłem sam tego typu argumenty że mi się to nie podoba i chciałbym się wypisać), ale chyba nie tędy droga.
Wolałbym osiągnąć konsensus i w tym działać, niż poobrażać się i stwierdzić, że każdy sobie. Po to rozmawiamy.

- co zrobisz, jak zacznę organizować lokalne turnieje na 10 osób raz na miesiąc? :) - W projekcie regulaminu który przedstawił Łukasz znalazł się punkt, żeby było maks dwa turnieje ligowe z danego miasta co wydaje mi się sensowne. Nawet jeśli taki punkt nie znalazł by się w końcowym regulaminie, ja nie mam nic przeciwko organizowaniu dodatkowych turniejów ligowych, ważne jak dla mnie żeby spełniały te kryteria o których wcześniej też była mowa 10+ osób, 3r + finał i odpowiednio wcześnie zapowiedzenie na forum np 2 tygodnie wyprzedzenia. Więcej turniejów, więcej puli do nagród, więcej potencjalnych kategorii etc...

To miał być żart (średnio udany, wiem :) ), poza tym nie doczytałem tego punktu w propozycji Łukasza. Przypomnę, że przeklejałem pełny wywód z FB, jeszcze zanim wyszła rzecz z rankingiem. Odniosłeś się do całości, mimo że część już się sama wyjaśniła, ale wolę sprostować dla higieny dyskusji.

Mam też nieodparte wrażenie, że krytykujesz tą ideę bez dania jakiejkolwiek alternatywy, proszę zaproponuj coś ciekawego. Oczywiście możemy pozostać tak jak było to poprzednio z turniejami lokalnymi, jakoś nie dostrzegam tutaj popularyzacji gry i zrobienia czegoś ciekawego, co mogłoby przyciągnąć dodatkowych graczy, na czym nam wszystkich chyba zależy.

Ten zarzut też już słyszałem, tu akurat wina jest po mojej stronie, trzeba było odpisać od razu z kontrpropozycją.
Problem w tym, że zaproponowałem coś innego w poprzednim poście, wszystko wskazuje na to, że tego nie przeczytałeś.
Więc albo masz elementarne problemy z czytaniem (w co szczerze wątpię), albo mój sposób komunikacji w tej kwestii był za mało czytelny.
Niniejszym deklaruję, że niebawem spiszę moje uwagi / propozycje, wraz z pewnymi pomysłami, które już się pojawiły w trakcie dyskusji (a które uważam za dobre) i napiszę na ten temat osobnego posta.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 12, 2019, 05:44:45 pm »

@Dude i @Behemoth - jesli w danym miescie jest 10+ aktywnych graczy to idealym wyjsciem jest lokalna liga.
Robilismy do kiedys w BDG i dawalo swietne efekty - byla rywalizacja, poziom "sportowy" sie podnosil, mozna bylo testowac decki w srodowisku turniejowym bez koniecznosci jezdzenia po Polsce.
Taka lokalna liga nie wymaga wilkiego zachodu, zrzutka po 5 PLN od gracza na wjazd i pod koniec roku juz masz kilkaset PLN na nagrody (zakladajac ze zrobisz jeden turniej w miesiacu).
My gralismy w srodku tygodnia, dlatego lecielismy w formule 2R+F. Czasami pojawiali sie tez gracze z innych miast (kilka razy Torun i Gdynia).

U nas wspolpracowalismy z Jabbasem, pula nagrod bylo mozna wydac w sklepie. My mielismy gdzie grac, on mial z tego cos extra. Plus byla szansa, ze ktos nowy sie zainteresuje VTESem.

Masz rację, to dobry pomysł, jest spora szansa że zrobię to u siebie.
Tyle że teraz próbujemy ustalić zasady ligi ogólnopolskiej.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 12, 2019, 09:20:01 pm »

Jako nazwijmy to nowy gracz dodam ze liga to zupelna abstrakcja obecnie;) Nawet nie wiedzialem ze jest poki Lukasz o tym nie napisal gdzies na fb w drugiej polowie roku. Jest to zadna motywacja do jezdzenia tbh i smiem twierdzic ze weterani tez maja ja gdzies;) Nawet tych 6 osob ktore wyjezdzily turnieje. Inaczej 'szczegol' jak podstawa ligi, czyli sposob liczenia punktow nie wyszedlby w grudniu na sam koniec.
I dalej, na co nam ta liga tak szczerze? Bo efekt jest taki ze Szewski rzucil stanowisko, a Lukasz uznal ze nie ma sensu jezdzic. Faktycznie, sam profil dla community. Chyba ze cos mi umyka?
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 12, 2019, 11:25:17 pm »

Nic Ci nie umyka - nie ma powodów do zmiany zasad ligowych. Obecne zasady są efektem szukania najlepszej formy przez wiele lat, wielu dyskusji i dopracowywania w praktyce. Można się zastanawiać nad szczegółami np czy 6 najlepszych wyników czy może 5 liczyć i to tyle.

Dla środowiska i gry w Polsce ważniejsze jest zdobywanie nowych graczy - robienie demonstracji, wsparcie kartami, organizacja turniejów/lig lokalnych, uczestniczenie w grach towarzyskich. Wyciągnięcie starych graczy z torporu i wreszcie utrzymanie ich wszystkich w grze przez dodatkowe eventy jak liga czy turnieje większej rangi jak gp czy ec.

To, że błąd w liczeniu wyszedł późno jest spowodowane tym, że przez _kilkanaście lat_ ranking był liczony poprawnie i nikomu ze starych graczy nie przyszłoby do głowy sprawdzać jak jest liczony. Biorąc pod uwagę, że nie było aktualnych wyników przez wiele miesięcy a policzenie samemu zajmuje 5 sek to liczysz sobie sam, potem niemiłe zdziwienie, że oficjalnie liczony jest inny, a potem mniej przyjemne zdziwienie, że nie zostaje to skorygowane przez organizatora.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 13, 2019, 08:13:50 am »

Jako nazwijmy to nowy gracz dodam ze liga to zupelna abstrakcja obecnie;) Nawet nie wiedzialem ze jest poki Lukasz o tym nie napisal gdzies na fb w drugiej polowie roku. Jest to zadna motywacja do jezdzenia tbh i smiem twierdzic ze weterani tez maja ja gdzies;) Nawet tych 6 osob ktore wyjezdzily turnieje. Inaczej 'szczegol' jak podstawa ligi, czyli sposob liczenia punktow nie wyszedlby w grudniu na sam koniec.
I dalej, na co nam ta liga tak szczerze? Bo efekt jest taki ze Szewski rzucil stanowisko, a Lukasz uznal ze nie ma sensu jezdzic. Faktycznie, sam profil dla community. Chyba ze cos mi umyka?

Widac, ze jestes nowym graczem skoro zadajesz takie pytania :). I to nie jest zaden przytyk - juz spiesze z odpowiedza.

Liga powstala w czasach, kiedy mielismy dwa duze turnieje w roku plus kilka malych eventow lokolnych. Wszystko odpywalo sie nieregularnie, nie bylo troche nad tym kontroli.
Jako, ze ilosc graczy w PL byla dosc duza (ponad 100 aktywnych) i spora czesc jezdzila (przynajmniej do sasiednich miast - powiedzmy w promieniu 200km od domu) to dobrym ruchem wydawalo sie zrobienie Ligi, zeby jeszcze bardziej zmotywowwac do jezdzenia tych, ktorzy sie jeszcze wahali. W tamtym czasie nowi gracze pojawiali sie regularnie (w samej BDG w tym czasie zaczelo grac kilka-kilkanascie osob) bez jakiegos wielkiego marketingu. Widzieli, ze "cos" sie dzieje. Zabieralem chlopakow na "wycieczki" po Polsce. Liga powodowala, ze jesli bylem juz na 3-4 turniejach w roku, to motywowales sie do jeszzce tych dwoch - trzech wyjazdow zeby poprawic wynik i zalapac sie do czolowki :).

Zasady Ligi zmienialy sie przez lata. Najpierw liczylismy punkty za GW i VP. Po jakims czasie przeszlismy na Rating Points (zrobilem w okolicach 2011, juz dokladnie nie pamietam,  w BDG lokalna lige na takich zasadach i to dzialalo). Bylo sporo zmian, nawet kwestia kalendarza (podzialo Polski na polnoc poludnie i naprzemienne turnieje, mnozniki dla MP- ECQ -Fianalu Ligi,itp. itd.). Ostatecznie powstal regulamin, ktory byl efektem wieloletniej wspolpracy, dyskusji i kompromisow calej spolecznosci. Dla mnie osobiscie jest najblizszy idealu.

na koniec - wiadomo, ze zawsze czesc graczy z danego miasta ma wywalone na jezdzenie po Polsce i graja tylk ofor fun, lokalnie. Coz - dla takich osob atrakcje powinien organizowac Prince. Liga daje Ci mozliwosc rywalizacji na poziomie ogolnopolskim - czy z tego skorzystasz - Twoja decyzja.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 13, 2019, 09:28:00 am »

Jestem za tym aby zostawić tak jak jest jeżeli chodzi o algorytm liczenia rankingu natomiast skłaniam się ku propozycji nowej platformy dotyczącej ligi (propozycja j.w.).
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 13, 2019, 02:28:05 pm »

Jestem za tym aby zostawić tak jak jest jeżeli chodzi o algorytm liczenia rankingu natomiast skłaniam się ku propozycji nowej platformy dotyczącej ligi (propozycja j.w.).

To forum ma kilkanascie lat. To jest kilkanascie lat wiedzy zebranej w jednym miejscu.
Byly juz kilkukrotnie plany zrobienia strony, zakonczyly sie fiaskiem.

Forum powinno zostac, natomisat stworzenie profesjonalnej stronki o VES jest jak najbardziej konieczne.
Profil na FB jest jakims pomyslem, ale FB ma bardzo wiele wad.
Ja bylbym za stworzeniem czegos na ksztalt VEKN.net.
Stronka + forum + jakas forma czata + repozytorium plikow itp itd.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Doman666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 18, 2019, 09:10:02 am »

Dobra Panowie,

wszyscy grzecznie podyskutowali :)

Co robimy, zmieniamy coś czy nie? Kto spina regulamin w całość?
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: PROJEKT REGULAMINU LIGI 2019-2020
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 17, 2020, 09:57:15 am »

To ja też się odezwę a co mi szkodzi :alien:
w 2020 roku ranking powinien być liczony "po staremu" czyli tak jak liczy VEKN bo wczytując się w dyskusję mam wrażenie że 3/4 ludzi nie wie jak się go liczy. Przypomnę więc:

5 pkt - udział w turnieju
4 pkt - VP (2 za 0,5 VP)
8 pkt - GW
30 pkt - finalista
90 pkt - zwycięzca

punkty dla finalistów i zwycięzcy mają dodatkowy logarytm ze względu na liczbę uczestników
w związku z czym finaliści dużych turniejów dostają więcej punktów niż Ci z małych co jest logiczne.
Nie pamiętam jaki był logarytmiczny "default" dla liczby graczy - powyżej tej liczby Archon dodawał punkty finalistom(do tych 30 lub 90), poniżej odejmował.

Dodatkowo w naszej lidzie 3 największe(najważniejsze) eventy miały mnożnik 1,25 (ECQ, MP, Finał Ligi) co było gdzie kiedyś sensownie umotywowane
i nie chce mi się powtarzać chyba że ktoś będzie nalegał. Podobno mnożnik jest  już zaimplementowany w Archonie - nie sprawdzałem.

Ranking za 2019 został policzony wg beznadziejnych kryteriów to fakt. To tak jakby wyłonić mistrza piłki nożnej biorąc pod uwagę różnicę bramek. Mleko się rozlało winny się przyznał, posypał głowę popiołem, zaproponował Salomonowe rozwiązanie więc cytując klasyka na c..j drążyć ?

Przyznaję że biorąc pod uwagę mój udział w 4 turniejach w ciągu roku miałem ranking w dupie więc nawet na niego nie spojrzałem w przeciwnym wypadku dałbym znać od razu że jest kicha.

Fajnie, że napisałeś posta - nie muszę się sam produkować:D .
KLUCZOWE PYTANIE _ JAK LICZYĆ 2020 - oczywiście, że po staremu
Stary system był dobry - wprowadzanie "ulepszeń" grozi raczej niepotrzebnym chaosem.

CAŁA AFERA z WYGRANYM 2019 - BEZ SENSU
Izi ma racjonalne argumenty z perspektywy starego obeznanego gracza
Lukasz ma racjonalne argumenty z perspektywy nowego gracza
Szewo sie przyznał do błędu
Wygranych za rok 2019 jest dwóch.  - bardzo dobre wybrniecie z tej *cenzura*owej sytuacji przez Szewskiego -  optymalnie temat zakończyć i nie jątrzyć.

I na końcu warto jeszcze dodać, że pomimo tej pomyłki - to Szewski najbardziej przyczynił się do rozwoju Vtes w Polsce  - nie spodziewam się, że będzie kiedykolwiek lepiej ogarniety i zaangazowany NC w Polsce. Lepiej już było :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2020, 10:01:03 am wysłana przez Migalart »
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]