Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20

Autor Wątek: Black Chantry - ogłoszenia  (Przeczytany 44981 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 06, 2020, 11:07:04 pm »

MotSy cale 2, trochę slabo. Ciezko to porownywac z 8 nephandusami. Szkoda, ze nie dali 4-5.
Nosferatu z preternaturalami, murderami i deep songami wyraźnie odbiegają atrakcyjnoscia od reszty. Ewentualnie torreadorzy jak ktoś nie ma torreador grand balli. Reszta IMO słabiutko dla osob, które podstawowe karty już maja.
Ja pewnie wezme tylko Nosferatu, szczególnie, ze to jedyna talia, gdzie sa jakies nowe karty. O krypcie nie wspominam, bo przy 5 dotychczasowych grupach, kolejne wampy, tylko wystepujace pod innymi imionami, raczej nic nowego nie wniosa.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 06, 2020, 11:42:59 pm »

Z tym "ja wezmę tylko" może być krucho, nie wiem jaki jest plan wydawniczy, ale na razie widzę tylko opcję "kup całość w zestawie". Nie wygląda na to, że będzie można te talie kupować pojedynczo (może będzie można w przyszłości).

Tak jak rozmawialiśmy sobie na naszej grupie, to wyszła konkluzja, że to jest zestaw ewidentnie dla nowych graczy, którzy zajarali się V5 i chcą pograć w karciankę. Coś na zasadzie - kup planszówkę na 5 osób. I w ten sposób ten produkt może i się broni. Chociaż gdyby mnie nowi pytali, to polecałbym wyłącznie Sabbat, a nie to (i nawet kolorowa instrukcja + żetony tego nie zmienią). Na ile hype na V5 jest realny i na ile przełoży się to na pieniądz dla BC, ciężko powiedzieć. Cenę obstawiam na 300 - 400 PLN (bo żetoniki i książeczka...).

Dobór przedruków nędzny, jak wspomniano - poza Nosferaru (i od biedy Tremere) nie ma na czym oka zawiesić. Być może nowe wampiry będą dobre, chociaż w całej mojej karierze w tej grze nie zmusiłem się do grania Camarillą, więc to nawet nie brzmi jak mój problem :) Zresztą jak wspomniał Alek, przy tej ilości wampirów nowa grupa raczej wiele nie wniesie (a nie spodziewałbym się tu kandydatów na jakieś uber star decki).

Moim zdaniem to olbrzymie marnowanie potencjału, można było pokusić się o dodanie po 10 kart per talia na zasadzie luźnych przedruków (tak jak w 25th) i wrzucić tam coś ciekawego, a kart proszących się o przedruk jest cała masa. Zamiast tego mamy produkt, który na 99% nie trafi do starych graczy.

Reasumując, ten produkt kompletnie nie jest dla mnie. 1/10.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 07, 2020, 01:31:55 am »

Ja tam wezmę, motsów i murderów mi brakuje akurat (motsy z KoT ciężko znaleźć a murder jest tylko w edycjach, których layoutu nie używam).

Poza tym, pojawia się u nas więcej nowych graczy i podstawowe karty też się przydadzą, żeby przynajmniej pouzupełniać/podrasować deczki dla nich. Może nawet sobie zrobimy mini turniej lokalny tylko na starterach tych jak corona odpuści w jakimś rozsądnym czasie.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2020, 01:34:32 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 07, 2020, 08:58:11 am »

Jedyne co by mogło ten zestaw uratować to turniej go promojuący, ale wtedy ludzie musieliby się zgadać jaką chcą talią zagrać albo decyduje los w postaci przebierania łapką w worze gdzie są te talie wrzucone. Jeśli cena tego zestawu będzie wysoka to może być powód aby takiego eventu nie organizować.

Osobiście to mi się tu jedynie talia Nosferatu podoba ze względu na te 3 nowe karty w bibliotece oraz chyba najlepsze przedruki w całym tym secie. Wisienką na torcie tej talii byłby Monster, Shadow Boxing i Sense the Savage Way jakby się znalazły w spisie zamiast kilku innych kart.:-)

Ogólnie to takie lepsze First Blood które razem się uzupełniają.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 07, 2020, 09:34:38 am »

Faktycznie, jest spore ryzyko, że będzie to można kupić tylko w całości. Wtedy jeszcze gorzej dla starych graczy, którzy w przeciwnym razie mogliby wziąć jeden-dwa startery na uzupełnienie braków. Pozostaje zakup grupowy i podzielenie się starterami, ale pewnie większość będzie chciała Nosferatu, bo to jedyny naprawdę interesujący. A tak, bardzo mało nowych kart (poza kryptą), mało przedruków poszukiwanych erek (poza Nosferatu), zero kart z dodatków pdf, które mogłyby pokazać się w wersji drukowanej.
Podsumowując, dupa z nędzą ;)
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 07, 2020, 11:02:50 am »

jest kilka perełek, a do Sabbatowych starterów, to się nie umywa.
Zapisane

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 07, 2020, 11:03:52 am »

Faktycznie, jest spore ryzyko, że będzie to można kupić tylko w całości. Wtedy jeszcze gorzej dla starych graczy, którzy w przeciwnym razie mogliby wziąć jeden-dwa startery na uzupełnienie braków. Pozostaje zakup grupowy i podzielenie się starterami, ale pewnie większość będzie chciała Nosferatu, bo to jedyny naprawdę interesujący. A tak, bardzo mało nowych kart (poza kryptą), mało przedruków poszukiwanych erek (poza Nosferatu), zero kart z dodatków pdf, które mogłyby pokazać się w wersji drukowanej.
Podsumowując, dupa z nędzą ;)

Alku jestem gotów na fifty fifty w taki sposób, że ja biorę Nosy a ty bierzesz resztę  :smileysmoker:
Mówimy o takiej dysproporcji, że ktoś kto zaprojektował te talie to powinien gołą dupą po rozbitym szkle jeździć, niezależnie od jakości czy jej braku wampów, których nie widzieliśmy.
Przemyślałem temat i nie uważam, by te decki przysłużyły się nowym graczom jako stand alone, uzupełnienie First Blood też takie se vide malki. Spisy na odwal się, a jak jest dobra karta to w takich liczbach by dopiero kupno trzech zestawów pozwoliło Ci zagrać odpowiednią liczbą MoTSów i kruków, a i tak nie pokryje to wszystkich potrzeb by zrobić zbalansowany deczor.
Nie widzieliśmy wampów, ale nie zdziwiłbym się, jeśli te na prawdę dobre były w liczbie po sztuce, tak by na wszelki wielki nie zrobiłbyś nowego star decka bez wysrania się na 4 zestawy.

Miałem na prawdę duże oczekiwania względem V5 i jeśli to jest szczyt szczytów, który mieliśmy doświadczyć, odrodzenie marki w glorii i chwale, to ja się pod tym nie podpiszę. Jedyne co ten zestaw może uratować to niewielki koszt nabycia, ale nie uważam by kwota ta była niższa niż 300 - 350 złotych.

Reasumując moją emocjonalną wypowiedź - jestem zawiedziony, zestaw ten to idealny przykład zmarnowanego potencjału. Szkoda.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 07, 2020, 12:19:57 pm »

Ja się nie zgadzam akurat z opinią, że to by miały być złe decki dla początkujących. W każdym decku jest solidny zestaw podstawowych kart, które posłużą za bazę do wielu decków. MoTS z regóły nie potrzebujesz więcej niż 2-4 sztuk (podobnie z murderami) a takie governy, deflekcje, telepathici i argusy zawsze się przydadzą (zwłaszcza dla mnie, bo często mam złożonych po 5-6 decków na raz). Myślę, że ten zestaw był pomyślany jako świeży start dla osób, które nie miały okazji zakupić starterów Sabbatowych czy First Blood.

W przeciwieństwie też do starszych starterów każdy z tych decków jest w miarę spójny i grywalny. Nie jest tak, że dostajesz po 1-3 sztuki randomowych kart z dupy ale w Malkach np. masz bardzo solidny S&B deczor. Dochodzą też w końcu Immortal Grapple czy przedruki starszych kart jak Revelations. Ja tam nie narzekam.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 07, 2020, 03:07:45 pm »

Ja tam nie narzekam.

To co? Ściepa? Ja Nosy ty resztę? :D
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 07, 2020, 04:08:09 pm »

Ja tam nie narzekam.

To co? Ściepa? Ja Nosy ty resztę? :D

Ja sam wezmę pewnie ze 2 zestawy całe :P

Przecież nie wypada grać mając 2 takie same karty ale z różnych edycji.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2020, 05:52:13 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 07, 2020, 06:14:14 pm »

Ok, z perspektywy 'nowego gracza'
Przedruk MotS jest super:) Torreadory i Nos zapowiadaja sie super.
Czy potrzebuje miliona governow? Nie, ale krypta zapowiada sie po prostu OSOM. Nie mialem tez jeszcze np Grand Ball, mimo zbierania archetypow;)
Fajna zajwaka dla nowych. Super ze Ventrue maja oustowanie na innym module niz reszta. Kupie x2, pewnie wiecej po pokazaniu krypty. Same MotS usprawiedliwiają pewnie wydatek.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 08, 2020, 06:41:04 am »

Myślę, że dla początkujących to akurat niezły start, ale dla starszych wyjadaczy, spisy nie spełniają oczekiwań. Sam liczyłem na przedruk Directa, Mind rape, Awe itp. Naprawdę mogli to zrobić :P
Zapisane

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 08, 2020, 07:47:25 am »


Ja sam wezmę pewnie ze 2 zestawy całe :P

Przecież nie wypada grać mając 2 takie same karty ale z różnych edycji.

No i sam Pan widzisz ;) Ale jakbyś chciał się pozbyć 2x Nos to oferta aktualna  :smileysmoker:
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 08, 2020, 12:22:39 pm »

Myślę, że dla początkujących to akurat niezły start, ale dla starszych wyjadaczy, spisy nie spełniają oczekiwań. Sam liczyłem na przedruk Directa, Mind rape, Awe itp. Naprawdę mogli to zrobić :P

Z przedrukiem MR może być problem bo żyjemy w czasach, gdzie nie wolno już używać słowa "rape" za bardzo. Z Directem się zgadzam, Awe mnie ani ziębi ani grzeje bo chociaż mam to od dawna nie byłem w stanie zmieścić do talii (może dlatego, że ja akurat nie gram na cyrklach czy innych potworach z 11 cap).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 08, 2020, 12:34:51 pm »

Myślę, że dla początkujących to akurat niezły start, ale dla starszych wyjadaczy, spisy nie spełniają oczekiwań. Sam liczyłem na przedruk Directa, Mind rape, Awe itp. Naprawdę mogli to zrobić :P

Z przedrukiem MR może być problem bo żyjemy w czasach, gdzie nie wolno już używać słowa "rape" za bardzo. Z Directem się zgadzam, Awe mnie ani ziębi ani grzeje bo chociaż mam to od dawna nie byłem w stanie zmieścić do talii (może dlatego, że ja akurat nie gram na cyrklach czy innych potworach z 11 cap).

To mu zmienią nazwę na Mind F@#k albo jak wejdzie Polska edycja VtESa "Mózgotrzep" lub "Mózgojeb". :P To jest świat mroku i ma być mroczno a nie kolorowo jak u Tęczowych Misiów. :evil:
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20