Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: VEKN Newsletter  (Przeczytany 3311 razy)

Nowy

• Administrator
  • *
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
"Prościej wyliczyć PIT niż trafić na Twój tok myślenia".

Rudeł

• *
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2020, 07:20:29 pm »

Na WIELKI plus wiecej info o nowych starterach/taliach i planach rozwoju gry.
Niepokojacy jest fakt, ze numerem jeden w ich widzeniu jest tlumaczenie gry na inne jezyki;P Ale ok.

Raven

• *
  • VEKN: 3080036
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2020, 09:59:52 am »

Niepokojacy jest fakt, ze numerem jeden w ich widzeniu jest tlumaczenie gry na inne jezyki;P Ale ok.

też tak uważam, jak zwykle będzie problem na dużych turniejach z wersjami językowymi, jak siądziesz do stołu i okaże się że jako jedyny masz talię nie po rosyjsku.

Vegas

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2020, 11:05:05 am »

Dla mnie tłumaczenie tej gry na inne języki to porażka i uważam że na dużych turniejach dopuszczone powinny być tylko karty w angielskiej wersji językowej (każdy może sobie w dowolnym momencie przeczytać kartę).

Manit0u

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2020, 01:53:44 pm »

Dla mnie tłumaczenie tej gry na inne języki to porażka i uważam że na dużych turniejach dopuszczone powinny być tylko karty w angielskiej wersji językowej (każdy może sobie w dowolnym momencie przeczytać kartę).

Też się zgadzam. Nie dość, że może to powodować niepotrzebne zamieszanie na międzynarodowych imprezach to jeszcze rozrzedza to niepotrzebnie pulę kart w obiegu bo ludzie, którzy mają anglojęzyczne karty raczej nie będą kupować portugalskich wersji.
Time is precious. Waste it wisely.

Rudeł

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2020, 07:39:05 pm »

Wydaje mi sie, ze wierza ze dzieki temu gra zyska wieksza popularnosc.
IMO wiecej by dalo wydanie nowych starterow czy zestawow kart, ale tez to robia so so...;P

Co do roznych wersji jezykowych podczas gry - mozna niby sprawdzic amarantha, ale to znow zjada cenny czas. Ciekawe jak to bedzie rozwiazywane na duzych miedzynarodowych imprezach jak EC.

alek

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2020, 11:23:52 am »

Nie wiem jak z rosyjskim, ale wielu graczy w Ameryce południowej bardzo słabo zna angielski i brak ich wersji językowej jest dla nich dużą barierą. Co gracze nigdy nie byli na międzynarodowych turniejach, więc raczej nie pojawią się np. na EC z hiszpańskimi kartami.

Rudeł

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2020, 06:08:58 pm »

Jasne, ale najpierw trzeba miec CO tlumaczyc.
Czy BC ma teraz dobry, solidny produkt ktorym moze podbijac rynek? IMO nie.

Nowy

• Administrator
  • *
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2020, 07:14:53 pm »

BC nie ma pewnie zaplecza finansowego + zasobów ludzkich aby wypuścić wszystko co jest do tej pory wydane na raz, co nie byłoby złym pomysłem. Karty będą wydawane ciurkiem tak jak teraz jest to robione i liczmy się poślizgami w planie wydawniczym. Poza tym ludzie ze strony VEKN jakoś nowych kart/dodatków nie ogłaszają jak to miało miejsce kiedy gra była w torporze.
Może być tak że BC daje e-sklepom z Zachodu czas aby sprzedać jak najwięcej swoich zbiorów by później zalać rynek tańszymi przedrukami (teoria spiskowa). :wink:

BC tak naprawdę ma solidny tytuł i rzeszę fanów którzy wytrwali te lata kiedy gra była w torporze tyle że oni też mogą stracić zainteresowanie i chęć jak dodatki/karty mają być wydawana z taką częstotliwością jak teraz bez żadnych ulepszeń lub poprawek (piję do Assamitów i Quietusa).

Rudeł

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2020, 07:58:23 pm »

Jasne, ale caly czas trzymajmy sie informacji numer dwa z artykulu - BC pracuje nad nowymi starterami. Tymi od dawna zapowiadanymi, z RB i akcesoriami potrzebnymi do gry. Takimi idealnymi zestawami dla nowego gracza chcacego zagrac w VTES.
Rzecz sie przeklada, zapewne rowniez z powodow finansowych. Zaplecze jest tu badz co badz niewielkie.
Tym bardziej dziwi mnie ladowanie cennych zasobow w tlumaczenie. IMO nietrafione troche priorytety.
Szczegolnie ze sama baza produktow BC jest dosc mala i niewiele nowy gracz moze z nia zrobic. Zaczyna sie wiec szukanie na rynku wtornym. Przedrukowanie wszystkich kart sie nie wydarzy IMO, jest tego za duzo. Tu jeszcze trzebaby bylo je dodatkowo przetlumaczyc:) W efekcie dwujezyczne decki staja sie koniecznoscia. A jak i tak sa dwujezyczne, to po co te tlumaczenia?

Dodatkowo jako ze licencje do Swiata Mroku nowego mozna bylo najwyrazniej znalesc w platkach sniadaniowych niedlugo pojawi sie kolejna multiplayerowa karcianka wampirza. VTES jest solidnym tytulem, ma baze wiernych weteranow, ale IMO te nowe startery i wieksza ilosc produktow jest bardzo potrzebna:) Szczegolnie z konkurencja robiaca wlasciwie klona tej gry ;)

Stad moje niezrozumienie tych tlumaczen.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2020, 08:00:23 pm wysłana przez Rudeł »

Nowy

• Administrator
  • *
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2020, 08:31:03 pm »

Moja zdanie na temat starterów dla nowych graczy jest takie że powinny one być wydawane w podobny sposób jak tzw. "Gempukku" do L5R. Czyli tworzymy pudełko z kartami 150-160 sztuk gdzie, 25-30 to wampiry, 1/3 to karty Core, które zawsze/często znajdują się w taliach danego klanu i reszta to opcje do stworzenia 2-3 archetypów znanych i grywalnych. Te talie nie muszą mieć od razu biblioteki na max. 90 kart, 75-80 jest przyzwoitą liczbą. Dla mnie ta opcja była przyjemniejsza niż startowanie z gotowcem jeśli chodzi o moje doświadczenie z L5R. Koszt jest większy oczywiście takiego startera, ale moim zdaniem daje lepszą frajdę i przyjemność z poznawania gry i jej mechaniki. Gotowe talie mają tą wadę że nie powodują u gracza dużej chęci do tworzenia nowych rzeczy bo może stwierdzić (czysto hipotetycznie): "po co? Skoro mam kij to może tylko wystarczy wbić kilka gwoździ i będzie lepiej tłukło niż pójść i wykuć miecz i nim spróbować siekać".
Przykładem niech posłużą startery do Tremere! i Toreadorów!. Co można z nich wyjąć albo jak przerobić aby zbudować całkowicie nową talię dla tych klanów.

Tłumaczenie tej gry w epoce gdzie angielski jest przeważnie drugim językiem obok swojego ojczystego jest kiepskim posunięciem bo na turniejach międzynarodowych dojdzie na pewno do zgrzytów o interpretację choć wszystkie rullingi są na VEKNie i to po angielsku.:-) W sumie to szkoda zachodu i środków na to przeznaczonych.

Rudeł

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2020, 08:47:44 pm »

Startery w takiej formie brzmia super. Jestem ciekaw co BC wykmini btw.

sbodek

• *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2020, 08:08:24 am »

...
Tłumaczenie tej gry w epoce gdzie angielski jest przeważnie drugim językiem obok swojego ojczystego jest kiepskim posunięciem bo na turniejach międzynarodowych dojdzie na pewno do zgrzytów o interpretację choć wszystkie rullingi są na VEKNie i to po angielsku.:-) W sumie to szkoda zachodu i środków na to przeznaczonych.

a ja uważam że to znikomy problem
I tak są liczne dyskusje cop do działania kart a rozstrzygają sędziowie

wystarczy na turniejach wprowadzić zasadę że obowiązuje angielski tekst (i jego interpretacja przez uznaną wyrocznię  :smileysmoker:) a tłumaczenia służą tylko ułatwieniu  gry dla osób bez znajomości angielskiego
bodek

miałem klopoty ze skrzynką pocztową  - z tego powodu zmieniłem maila:

boski50@wp.pl

Rudeł

• *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2020, 11:25:28 am »

Jest to calkiem spoko gdy gramy w gre od lat i znamy te kilka tysiecy kart na pamiec;) (pozdrowienia dla Paczka)
Ja np niestety gram za krotko na takie rzeczy, ba jeszcze pare miesiecy temu zdarzalo mi sie mylic karty we wlasnym decku:) Czasem ktos Ci wkreca walka i nawet nie wiesz ze jestes walowany. Karty po np hiszpansku tylko pomagaja tutaj;)

sbodek

• *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2020, 05:35:33 pm »

Jest to calkiem spoko gdy gramy w gre od lat i znamy te kilka tysiecy kart na pamiec;) (pozdrowienia dla Paczka)
Ja np niestety gram za krotko na takie rzeczy, ba jeszcze pare miesiecy temu zdarzalo mi sie mylic karty we wlasnym decku:) Czasem ktos Ci wkreca walka i nawet nie wiesz ze jestes walowany. Karty po np hiszpansku tylko pomagaja tutaj;)

na pocieszenie powiem że ja gram "troche" dłużej i mam tak samo  :?
bodek

miałem klopoty ze skrzynką pocztową  - z tego powodu zmieniłem maila:

boski50@wp.pl