Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]

Autor Wątek: VEKN Newsletter  (Przeczytany 19005 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 23, 2022, 01:20:46 pm »

No dobra, ciebie nie przekonują - spoko, ale w kontekście płakania że są w ciężkiej dupie to argument "nie przekonują" nie do końca działa :)
A na rzeczy które inne klany mają w lepszych opcjach to już nic nie poradzę, jako zatwardziały "składacz" decków na bloodlinach przerobiłem ten temat wielokrotnie.
Konkluzja jest taka, że marudzenie na "słabość" Nosferatu uważam za mało zasadne.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 24, 2022, 07:37:17 am »

Co prawda piszę to na podstawie doświadczeń wyniesionych głównie z cotygodniowego grania przy piwku, ale jestem trochę zdziwiony opinią o Noskach. Pojawiają się u nas często (wersja z Dowager i kolegami) i radzą sobie lepiej niż dobrze: mają mnóstwo cepta na D akcje, redukcję bleedów, jakieś głosy, combat, który irytuje i może krzywdzić, ousta (Creepingi, szczury, wampira z 2 bleeda i takiego, który dopala bleedy kartami z animalizmu, poza tym zwykle jest tych Nosków na stole całkiem sporo), stealth, możliwość wyjmowania kluczowych wampirów z torporu Warszawą. Działa robienie punktów, a wielu predatorom zwyczajnie jest się przez coś takiego bardzo trudno przebić.

Może się nie znam, poza tym oczywiście nie twierdzę, że to jest najlepsza w tej grze, niepokonana talia. Jasne, że coś lepiej blokuje, inne combaty mogą mocniej bić, pewnie, że wiele rzeczy ma skuteczniejszy oust. Ale mimo wszystko naprawdę nie wygląda mi to bycie w "jeszcze głębszej dupie, niż byli wcześniej".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2022, 07:39:09 am wysłana przez Michał! »
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 24, 2022, 08:51:08 am »

Serio? A to że masz teraz kilku Nosów z DOM to rozumiem że dramat? Chyba gramy w różne gry, bo w mojej opinii g6 Nosy dostały zajebistą kryptę, mocne karty, nową opcję ousta i wspomnianą DOM-kę nie wiadomo po co.

Przecież jak chcesz grać dom/obf to bierzesz Malki, które będą lepiej działać niż Noski. Poza tym, jeżeli oceniamy klan po tym, że może działać jak mu dać dyscypliny spoza klanu to trochę słabo to wygląda...

Ja to bym chciał, żeby noskom dali coś bardziej klimatycznego, w stylu Inside Dirt czy inne pro-aktywne karty (wejście w combat spod obf np) a nie Creeping Sabotage, przy którym można usnąć. No i ofkoz kryptę, w której nie ma takiego rozrzutu dyscyplin... Nosferatu są jedynym klanem w nowej edycji (g6-7), który nie dostał ani jednego wampira z 3x superior klanowymi (za to aż 3x 6 cap z 1x superior, do tego każdy z innym).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2022, 09:03:56 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 24, 2022, 11:34:27 am »

Pisząc o "ciężkiej dupie" miałem na mysli porównanie ich z innymi klanami i opcjami z 5ed, gdzie dostęp do dopałek i odbitek jest powszechny, co zmieni to metę na niekorzyść klanów bez dopałek i odbitek. No niby grać można, podobnie jak Samedimi. Ale mówienia, że DOM w Nosach g6-7 jakoś ich zasadniczo wzmacnia nie kupuję, bo za bardzo nie masz jak tej dominacji użyć. Można isc w ANI+DOM (Alonso +Cedric), ale to tyle samo poola, co trzy miniony z g6-7 z samym ANI. Lepiej/gorzej - dyskusyjne:) Przy takim ukladzie, majac obf+dom nie bedziesz pewnie juz wkladac creepingów, wiec w zasadzie z klanowych "przewag" jest labirynt i Warszawa. Intercept na blokowanie D akcji - tez pewnie za bardzo nie, bo sa odbitki z dom i uniwersalny intercept z ani. No i takie to, gra na dwa miniony.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2022, 11:53:03 am wysłana przez Kuba »
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 24, 2022, 01:26:04 pm »

No jest niby opcja w obecnej mecie składać Petrodona z tymi 2 nowymi i Waiting Game, coby irytować anarchów się panoszących ale to jeden specyficzny bardzo deck, nie coś co ma zastosowanie do klanu ogólnie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 25, 2022, 12:30:26 pm »


Przecież jak chcesz grać dom/obf to bierzesz Malki, które będą lepiej działać niż Noski. Poza tym, jeżeli oceniamy klan po tym, że może działać jak mu dać dyscypliny spoza klanu to trochę słabo to wygląda...

Ja to bym chciał, żeby noskom dali coś bardziej klimatycznego, w stylu Inside Dirt czy inne pro-aktywne karty (wejście w combat spod obf np) a nie Creeping Sabotage, przy którym można usnąć. No i ofkoz kryptę, w której nie ma takiego rozrzutu dyscyplin... Nosferatu są jedynym klanem w nowej edycji (g6-7), który nie dostał ani jednego wampira z 3x superior klanowymi (za to aż 3x 6 cap z 1x superior, do tego każdy z innym).

Ale przecież nikt cię nie zmusza do robienia S&B na Nosach (w czym Malki są w oczywisty sposób lepsi, jak i wiele innych klanów), tylko były jęki że nie ma odbić. Są z superiorem na dwóch mid-capach, dalej źle.

Rozmowa o klimacie to temat rzeka, co sądzę o Creeping Sabotage to pisałem jak się pojawił (skrótowo - wyrzyg z nudów), moje główne zastrzeżenia do całego V5 są takie, że gra została spłaszczona, uproszczona, wykastrowana z różnorodności i robi się po prostu nudna. Większość wampirów to generyczne ziomki bez zasad specjalnych (ew. tytuł, tego nawet nie liczę - swoją drogą fajnie się dziś gra polityką jak byle gówno-piątka wyciąga 2 głosy losowo na stole :D ), homeopatyczne ilości poza-klanowych dyscyplin, ograniczona ilość archetypów per klan, plus "wzbudzający zachwyt" Setyci czy Assamici póki co mają 2 decki na krzyż i zero opcji kombinowania ponad to (brak wampirów z ich zestawem dyscyplin poza tym co w starterach).

Kiedyś jak wychodził dodatek, to dostawałeś masę zabawek do kombinowania, wampiry z różnymi dyscyplinami "od czapy", rozkminy typu "a może spróbuję zrobić coś na tym", teraz dostajesz generyczne decki nudne jak flaki z olejem. Są oczywiście też plusy, np. słynnych mitycznych "nowych graczy" jest więcej, bo łatwiej ich zrekrutować i trochę zmniejszyła się bariera wejścia. Niemniej jednak ja już klientem dla tej gry nie jestem (Anarchów nawet nie kupiłem), taka kolej dziejowa - kiedyś czekałem na zapowiedzi, dzisiaj BC nauczyło mnie podchodzić do nich obojętnie.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 25, 2022, 08:11:47 pm »

Ale przecież nikt cię nie zmusza do robienia S&B na Nosach (w czym Malki są w oczywisty sposób lepsi, jak i wiele innych klanów), tylko były jęki że nie ma odbić. Są z superiorem na dwóch mid-capach, dalej źle.

Jęki były bo to, że masz 2 wampiry z poza-klanową dyscypliną wcale bardzo nie pomaga w tej sytuacji (już wcześniej były noski z dom i AUS). Są niby inne klany, które standardowo nie miały odbić jak Brujah, ale które dostały zabawki w postaci odbitek dla baronów. Różnica jest taka, że w Nosach musisz sięgać po dyscypliny, których normalnie nie używasz i wkładać do decku karty, których potencjalnie nie użyjesz (chyba, że chcesz robić całą kryptę pod 2 midcapy, które pokrywają się tylko DOM i OBF ale już nie jedną z nie supportowych dyscyplin klanowych) podczas kiedy Brujah (i inne klany jak Gangrel, Ministry itp.) mają naturalnie dostęp do baronów przy składaniu właściwie dowolnej krypty obecnie.

Dla mnie to trochę nie jest ten sam power level jak dostajesz barona z 2 superiorami klanowymi i wbudowaną odtapką a inni za ten sam cap dostają gościa co ma 1 najsłabszy klanowy superior i zdolność, że sam wpada w torpor. Ja nie proszę o dużo naprawdę, 6 cap z 3 superiorami nawet bez zdolności by mnie zadowalał zamiast tego szrotu.

!Nosferatu mają ponoć najmniej wpisów w TWD ze wszystkich klanów (Nosferatu ratuje trochę fakt, że kiedyś dawno temu Royalty to był mocny deck ale poza tym to też bieda). Wiem, że nie ma co z tego wyciągać super głębokich wniosków ale jednak jak klan jest bardzo długo w grze a przebijają go w zwycięstwach turniejowych jakieś bloodliny itp. to może jednak czegoś im brakuje (czegoś coby chociaż skłoniło większą grupę ludzi do grania nimi)?
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 27, 2022, 08:42:14 am »


plus "wzbudzający zachwyt" Setyci czy Assamici póki co mają 2 decki na krzyż i zero opcji kombinowania ponad to (brak wampirów z ich zestawem dyscyplin poza tym co w starterach).


V5 to nowe decki, wiec baby steps, daj im czas. Jak popatrzec na to, jakie opcje miały klany w gołym Jyhadzie, to tez mozna powiedziec, ze Ventrue czy Malki mieli jeden deck na krzyż:)
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 06, 2022, 11:18:12 pm »

Czerwcowy newsletter: https://www.vekn.net/2-uncategorised/526-vampire-elder-kindred-network-newsletter-june-2022

Raporty z 5 nationalsów. Ogólnie decki które wygrały to 3x Cybele i 2x Legioniści. W każdym decku Liquidation...
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 07, 2022, 07:58:13 am »

... Raporty z 5 nationalsów. Ogólnie decki które wygrały to 3x Cybele i 2x Legioniści. W każdym decku Liquidation...

Girlsy klasyczne ale ten jeden deczek z Córami i legionistami bardzo fajny (zakładając że talia na legionistach może być fajna  :) )

mam likwidacje na oddanie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2022, 08:14:36 am wysłana przez alek »
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 07, 2022, 09:05:57 am »

Liquidation + Ashury znowu, geeez.... To jest raczydło tej gry aktualnie.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 07, 2022, 09:56:46 am »

Ashury (w polaczeniu z dodatkowymi fazami master) sa problematyczne od chwili wydania. Likwidacja bez ashurow jest w sumie ok karta. Przed ashurami funkcjonowala dlugo w meta, np. w talii na Shambling Hordach i nie byla problematyczna.
A legionisci... no coz, oni nawet likwidacji nie potrzebuja. Sposobow na odrzucenie kart jest duzo.

 
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 07, 2022, 10:34:11 am »

Niech juz bedzie to przekladanie kart, ale cale kombo generuje tez chore ilosci poola. Power level zdecydowanie do jakiejs grubszej korekty.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 07, 2022, 05:50:44 pm »

Największym problemem akurat są wampiry, które dają ci te dodatkowe fazy master. Bo składanie talii na 75 kart, gdzie 50 to mastery to chyba nie było założenie tej gry...
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey
Strony: 1 ... 5 6 [7]