Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7

Autor Wątek: VEKN Newsletter  (Przeczytany 18999 razy)

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2020, 07:20:29 pm »

Na WIELKI plus wiecej info o nowych starterach/taliach i planach rozwoju gry.
Niepokojacy jest fakt, ze numerem jeden w ich widzeniu jest tlumaczenie gry na inne jezyki;P Ale ok.
Zapisane

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2020, 09:59:52 am »

Niepokojacy jest fakt, ze numerem jeden w ich widzeniu jest tlumaczenie gry na inne jezyki;P Ale ok.

też tak uważam, jak zwykle będzie problem na dużych turniejach z wersjami językowymi, jak siądziesz do stołu i okaże się że jako jedyny masz talię nie po rosyjsku.
Zapisane

Vegas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2020, 11:05:05 am »

Dla mnie tłumaczenie tej gry na inne języki to porażka i uważam że na dużych turniejach dopuszczone powinny być tylko karty w angielskiej wersji językowej (każdy może sobie w dowolnym momencie przeczytać kartę).
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2020, 01:53:44 pm »

Dla mnie tłumaczenie tej gry na inne języki to porażka i uważam że na dużych turniejach dopuszczone powinny być tylko karty w angielskiej wersji językowej (każdy może sobie w dowolnym momencie przeczytać kartę).

Też się zgadzam. Nie dość, że może to powodować niepotrzebne zamieszanie na międzynarodowych imprezach to jeszcze rozrzedza to niepotrzebnie pulę kart w obiegu bo ludzie, którzy mają anglojęzyczne karty raczej nie będą kupować portugalskich wersji.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 09, 2020, 07:39:05 pm »

Wydaje mi sie, ze wierza ze dzieki temu gra zyska wieksza popularnosc.
IMO wiecej by dalo wydanie nowych starterow czy zestawow kart, ale tez to robia so so...;P

Co do roznych wersji jezykowych podczas gry - mozna niby sprawdzic amarantha, ale to znow zjada cenny czas. Ciekawe jak to bedzie rozwiazywane na duzych miedzynarodowych imprezach jak EC.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2020, 11:23:52 am »

Nie wiem jak z rosyjskim, ale wielu graczy w Ameryce południowej bardzo słabo zna angielski i brak ich wersji językowej jest dla nich dużą barierą. Co gracze nigdy nie byli na międzynarodowych turniejach, więc raczej nie pojawią się np. na EC z hiszpańskimi kartami.
Zapisane

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2020, 06:08:58 pm »

Jasne, ale najpierw trzeba miec CO tlumaczyc.
Czy BC ma teraz dobry, solidny produkt ktorym moze podbijac rynek? IMO nie.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2020, 07:14:53 pm »

BC nie ma pewnie zaplecza finansowego + zasobów ludzkich aby wypuścić wszystko co jest do tej pory wydane na raz, co nie byłoby złym pomysłem. Karty będą wydawane ciurkiem tak jak teraz jest to robione i liczmy się poślizgami w planie wydawniczym. Poza tym ludzie ze strony VEKN jakoś nowych kart/dodatków nie ogłaszają jak to miało miejsce kiedy gra była w torporze.
Może być tak że BC daje e-sklepom z Zachodu czas aby sprzedać jak najwięcej swoich zbiorów by później zalać rynek tańszymi przedrukami (teoria spiskowa). :wink:

BC tak naprawdę ma solidny tytuł i rzeszę fanów którzy wytrwali te lata kiedy gra była w torporze tyle że oni też mogą stracić zainteresowanie i chęć jak dodatki/karty mają być wydawana z taką częstotliwością jak teraz bez żadnych ulepszeń lub poprawek (piję do Assamitów i Quietusa).
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2020, 07:58:23 pm »

Jasne, ale caly czas trzymajmy sie informacji numer dwa z artykulu - BC pracuje nad nowymi starterami. Tymi od dawna zapowiadanymi, z RB i akcesoriami potrzebnymi do gry. Takimi idealnymi zestawami dla nowego gracza chcacego zagrac w VTES.
Rzecz sie przeklada, zapewne rowniez z powodow finansowych. Zaplecze jest tu badz co badz niewielkie.
Tym bardziej dziwi mnie ladowanie cennych zasobow w tlumaczenie. IMO nietrafione troche priorytety.
Szczegolnie ze sama baza produktow BC jest dosc mala i niewiele nowy gracz moze z nia zrobic. Zaczyna sie wiec szukanie na rynku wtornym. Przedrukowanie wszystkich kart sie nie wydarzy IMO, jest tego za duzo. Tu jeszcze trzebaby bylo je dodatkowo przetlumaczyc:) W efekcie dwujezyczne decki staja sie koniecznoscia. A jak i tak sa dwujezyczne, to po co te tlumaczenia?

Dodatkowo jako ze licencje do Swiata Mroku nowego mozna bylo najwyrazniej znalesc w platkach sniadaniowych niedlugo pojawi sie kolejna multiplayerowa karcianka wampirza. VTES jest solidnym tytulem, ma baze wiernych weteranow, ale IMO te nowe startery i wieksza ilosc produktow jest bardzo potrzebna:) Szczegolnie z konkurencja robiaca wlasciwie klona tej gry ;)

Stad moje niezrozumienie tych tlumaczen.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2020, 08:00:23 pm wysłana przez Rudeł »
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 10, 2020, 08:31:03 pm »

Moja zdanie na temat starterów dla nowych graczy jest takie że powinny one być wydawane w podobny sposób jak tzw. "Gempukku" do L5R. Czyli tworzymy pudełko z kartami 150-160 sztuk gdzie, 25-30 to wampiry, 1/3 to karty Core, które zawsze/często znajdują się w taliach danego klanu i reszta to opcje do stworzenia 2-3 archetypów znanych i grywalnych. Te talie nie muszą mieć od razu biblioteki na max. 90 kart, 75-80 jest przyzwoitą liczbą. Dla mnie ta opcja była przyjemniejsza niż startowanie z gotowcem jeśli chodzi o moje doświadczenie z L5R. Koszt jest większy oczywiście takiego startera, ale moim zdaniem daje lepszą frajdę i przyjemność z poznawania gry i jej mechaniki. Gotowe talie mają tą wadę że nie powodują u gracza dużej chęci do tworzenia nowych rzeczy bo może stwierdzić (czysto hipotetycznie): "po co? Skoro mam kij to może tylko wystarczy wbić kilka gwoździ i będzie lepiej tłukło niż pójść i wykuć miecz i nim spróbować siekać".
Przykładem niech posłużą startery do Tremere! i Toreadorów!. Co można z nich wyjąć albo jak przerobić aby zbudować całkowicie nową talię dla tych klanów.

Tłumaczenie tej gry w epoce gdzie angielski jest przeważnie drugim językiem obok swojego ojczystego jest kiepskim posunięciem bo na turniejach międzynarodowych dojdzie na pewno do zgrzytów o interpretację choć wszystkie rullingi są na VEKNie i to po angielsku.:-) W sumie to szkoda zachodu i środków na to przeznaczonych.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 10, 2020, 08:47:44 pm »

Startery w takiej formie brzmia super. Jestem ciekaw co BC wykmini btw.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2020, 08:08:24 am »

...
Tłumaczenie tej gry w epoce gdzie angielski jest przeważnie drugim językiem obok swojego ojczystego jest kiepskim posunięciem bo na turniejach międzynarodowych dojdzie na pewno do zgrzytów o interpretację choć wszystkie rullingi są na VEKNie i to po angielsku.:-) W sumie to szkoda zachodu i środków na to przeznaczonych.

a ja uważam że to znikomy problem
I tak są liczne dyskusje cop do działania kart a rozstrzygają sędziowie

wystarczy na turniejach wprowadzić zasadę że obowiązuje angielski tekst (i jego interpretacja przez uznaną wyrocznię  :smileysmoker:) a tłumaczenia służą tylko ułatwieniu  gry dla osób bez znajomości angielskiego
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 11, 2020, 11:25:28 am »

Jest to calkiem spoko gdy gramy w gre od lat i znamy te kilka tysiecy kart na pamiec;) (pozdrowienia dla Paczka)
Ja np niestety gram za krotko na takie rzeczy, ba jeszcze pare miesiecy temu zdarzalo mi sie mylic karty we wlasnym decku:) Czasem ktos Ci wkreca walka i nawet nie wiesz ze jestes walowany. Karty po np hiszpansku tylko pomagaja tutaj;)
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: VEKN Newsletter
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 11, 2020, 05:35:33 pm »

Jest to calkiem spoko gdy gramy w gre od lat i znamy te kilka tysiecy kart na pamiec;) (pozdrowienia dla Paczka)
Ja np niestety gram za krotko na takie rzeczy, ba jeszcze pare miesiecy temu zdarzalo mi sie mylic karty we wlasnym decku:) Czasem ktos Ci wkreca walka i nawet nie wiesz ze jestes walowany. Karty po np hiszpansku tylko pomagaja tutaj;)

na pocieszenie powiem że ja gram "troche" dłużej i mam tak samo  :?
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...
Strony: [1] 2 3 ... 7