Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed  (Przeczytany 1315 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed
« dnia: Stycznia 27, 2020, 10:39:15 am »

Dek zainspirowany moimi próbami sensownego grania legionistami na ostatnich turniejach :)

Pozbyłem się legionistów i nastawiłem się na bleed, a pomysł wprowadziłem w życie bez ogrania deka na dzień przed turniejem. Pierwotnie planowałem duże ilości Inevitability of the Void, a po konsultacjach z Dudem dek przeewoluował do poniższej wersji.

Crypt (12 cards; Capacity min=5 max=10 avg=6.571429)
==================
1x Mina Grotius                  6 cel FOR NEC              Harbinger of Skulls:3
2x Nicomedes                     5 aus for nec vic          Harbinger of Skulls:4
1x Babalawo Alafin               7 ani AUS FOR NEC          Harbinger of Skulls:4
1x Solomon Batanea               5 nec AUS FOR              Harbinger of Skulls:4
2x Zygodat                       6 pot AUS NEC              Harbinger of Skulls:4
4x Erlik                         10 AUS CEL FOR NEC THN      Harbinger of Skulls:3
1x Erebus                        7 dem AUS FOR NEC          Harbinger of Skulls:3

Library: 90 cards

Master (15 cards)
==================
1x Anarch Troublemaker
2x Heidelberg Castle, Germany
1x Lupine Assault
1x Pentex(TM) Subversion
2x Slaughterhouse, The
2x Vessel
2x Villein
1x Coven, The
1x Direct Intervention
2x Dreams of the Sphinx

Action (8 cards)
==================
8x Disciple of Lazarus

Action Modifier (25 cards)
==================
6x Freak Drive
1x Kiss of Ra, The
3x Inevitability of the Void
7x Acheron Vortex
7x Call of the Hungry Dead
1x Daring the Dawn

Combat (10 cards)
==================
3x Hidden Strength
3x Indomitability
4x Rolling with the Punches

Ally (1 cards)
==================
1x Carlton Van Wyk

Retainer (6 cards)
==================
6x Vengeful Spirit

Equipment (5 cards)
==================
1x Heart of Nizchetus
1x Ivory Bow
1x Sawed-Off Shotgun
1x Sniper Rifle
1x Bowl of Convergence

Reaction (20 cards)
==================
5x Eyes of Argus
4x My Enemy's Enemy
5x On the Qui Vive
6x Telepathic Misdirection

Wnioski & zmiany:

1. Jest problem z krwią, trzeba pomyśleć o jakimś źródle. Perfectionist? Jestem otwarty na sugestie :)

2. Snajperki nie wystawiłem ani razu, obrzyna chyba raz (nawet nie zdążyłem skorzystać) ale z kolei magnum z Ansona chlapniętego w finale okazał się przydatny (pozdro ToY! :D ), więc pewnie na przyszłość obie bym podmienił na .44 - manewr albo poratuje, albo pozwoli wrócić na bliski, żeby mściwe zjawy mogły dziubnąć cwaniaka z pojedynczym manewrem.

3. Wyleci Lupine Assault - zawsze było mi czegoś szkoda z ręki, a wrócić tutaj nie ma czym. Rzeźnie pewnie też, w ramach szukania miejsca na perfekcjonistów, albo jakieś inne źródło krwi.

4. 2x Villein -> 2x Vessel

5. Techowy Kiss of Ra siadał jak złoto (dzięki @Dude!), cwaniaków z blokiem nie brakuje, boskiego całusa skleili na turnieju Anson i Masika, obaj zaliczyli również diablerie - zostałem nowym fanem, polecam w dekach z fortką :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2020, 01:50:06 pm »

Ad. 1

Jak i tak jesteś nastawiony na bleed to może Capitalist? ;)
Grasz freaki to można też zmieścić np Restoration (i wtedy Perfectionist). Zawsze też możesz w razie niemców zjadać swoje zjawy z Soul Feasting.

Zawsze możesz też dorzucić ze 2x Taste of Vitae, grasz preventy to powinieneś wychodzić na +
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2020, 01:56:54 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2020, 01:52:16 pm »

Ad. 1

Jak i tak jesteś nastawiony na bleed to może Capitalist? ;)
Grasz freaki to można też zmieścić np Restoration (i wtedy Perfectionist). Zawsze też możesz w razie niemców zjadać swoje zjawy z Soul Feasting.

Nie bardzo, perfectionist będzie lepszy bo wampy co chwila idą po coś, na restoration też nie ma miejsca (i czasu). Soul Feasting brzmi nieźle (w 2-3 sztukach).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2020, 02:19:37 pm »


5. Techowy Kiss of Ra siadał jak złoto (dzięki @Dude!), cwaniaków z blokiem nie brakuje, boskiego całusa skleili na turnieju Anson i Masika, obaj zaliczyli również diablerie - zostałem nowym fanem, polecam w dekach z fortką :D

To zawsze działało, :wink: techowe Body Flare za to niszczy psyche u osobników ze spluwami.:D
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: TWD Gdańsk 25.01.2020 - Erlik's Bluff & Bleed
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2020, 11:09:36 am »

Bleedów jest stosunkowo mało w porównaniu do innych akcji, jeśli już archetyp, to perfekcjonista>kapitalista.

ToV - za mało sprawny w walce się czuję w tym deku, żeby na to liczyć, ToV sprawdzi się na pewno w innym buildzie na HoSytach, ale o tym w następnym odcinku ;)

Soul Feasting - może jakaś awaryjna techowa sztuka, ewentualnie więcej w jakiejś wersji z większa ilością zjaw, bo tutaj ich akurat w żadnej grze nie miałem za dużo.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II