Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r. - ODWOŁANY  (Przeczytany 5565 razy)

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r. - ODWOŁANY
« dnia: Lutego 01, 2020, 12:45:34 pm »

Zapraszam na turniej VTESa do Hajnówki w formacie „constructed”. 25.04.2020r.

Miejsce:  STARÓWKA- ul. Ks. Ignacego Wierobieja 21, Hajnówka 17-200

Plan zajęć:

10:00 - rejestracja
11:00 - 13:00 - runda 1
13:00 - 13:15 - przerwa
13:15 - 15:15 - runda 2
15:15 - 16:15 - przerwa obiadowa
16:30 - 18:30 - runda 3
19:00 - 21:00 - finał i „Paraolimpiadaaaa”

Wpisowe:
? podam w późniejszym terminie

Nagrody: podam w późniejszym terminie

Beforek w Lipinach na bogato w stylu podlasia oOo
http://www.przylesie-lipiny.pl/

Nocleg: Pary, rodziny mają darmowe lokowanie w lipinach (ale jest przedpłata 100zł za 2 noce żeby nie wyszło manko  i czas rezerwacji jest ograniczony im szybciej tym lepiej żeby ktoś się nam nie wpitolił dane do przelewu podam na pw) singielki mają też nocleg za darmoche u mnie.

Nowości:
TURNIEJ ODWOŁANY
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2020, 07:21:22 am wysłana przez Nowy »
Zapisane
To ja krewetka

stinkfist

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 221
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground"
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2020, 12:47:19 pm »

A kiedy?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zapisane
He just exploded. Never seen anything like it without a Tremere around.

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2020, 12:50:27 pm »

już się poprawiłem
Zapisane
To ja krewetka

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2020, 01:06:42 am »

Będę! :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2020, 02:53:29 am »

Czy ktoś mógłby w tematach turniejowych zdefiniować "Proxy dozwolone"/"Proxy niedozwolone"? Czy przez proxy rozumiemy dowolne proxy, czy proxy kart, które nie były nigdy w oficjalnym druku (dodatki vekn, bez kart, które były wydrukowane w nowych starterach itp.), czy proxy kart, które były w druku ale nie są (wszystkie karty sprzed wydawnictwa Black Chantry), czy mix przebojów?

Osobiście nie wiem jak dostosować niektóre decki. W Bydzi stoi, że proxy są niedozwolone, w Hajnówce, że tak. Prosiłbym o jakieś oficjalne info od NC czy innego ciała odpowiedzialnego za ligę o zdefiniowanie terminu proxów i czego dokładnie dotyczy bo nie jestem pewien czy przez proxy niedozwolone to faktycznie gramy format legacy z kartami max z 2011 roku itp.

Będzie to miało wpływ na znaczącą część decków, którymi gram obecnie, i myślę też, że warto by było zaadresować ten temat od razu, żeby nie było potem niespodzianek i kłótni.

Jak gdzieś jest topic na ten temat ale go przegapiłem to proszę o linka i wybaczenie ignorancji.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2020, 03:00:06 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2020, 08:45:25 am »

To jest zdefiniowane przez VEKN

Jeżeli proxy są dozwolone to możesz proxować dowolne karty które są legalne na turniejach

Jeżeli są niedozwolone to można proxować tylko karty z dodatków które wyszły w PDF i to tylko te karty które nie zostały fizycznie wydrukowane przez Black Chantry
Zapisane

Vegas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2020, 10:46:35 am »

@Manitou
http://www.vekn.net/tournament-rules

4.5. Proxy Cards
As long as the game is not under production, the organizer of an event that is neither a National Championship nor a Continental Championship can choose to allow proxy cards in his or her event. For events where proxy cards are allowed, several points apply:

there are no limit to the number of proxy cards a deck can have
every proxy card must be a color-copy of the original card, on standard paper
the quality of the print must allow the reading of the illustrator's name
the organizer must mark the event as 'allowing proxy cards' on the VEKN calendar"
As for VEKN-issued cards, proxy-cards would have to be inserted in an opaque sleeve (along the rest of the crypt and/or library), before a regular VTES card.

Otherwise, the use of proxy cards is not permitted, unless a judge provides these cards. If a card becomes excessively worn through play or accidentally damaged in the current sanctioned tournament, or if the owner of the card must leave prior to the conclusion of a game, the judge may provide a proxy replacement card or (in the case of damaged or worn cards) require the player to sleeve all of his or her cards before play continues.

When a judge creates a proxy for a player, it is included in the player's deck. The original card is kept close at hand during the game, if possible. When the proxy is in play, replace it with the original. When it returns to the player's deck/hand, swap it with the proxy. This replacement method helps ensure that the opponent is able to clearly see the intended card and to avoid confusion.

The term "proxy" includes counterfeit cards or any card that is not a genuine game card. Counterfeiters will be prosecuted to the fullest extent of the law.

 
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2020, 01:50:02 pm »

Czy ktoś mógłby w tematach turniejowych zdefiniować "Proxy dozwolone"/"Proxy niedozwolone"? Czy przez proxy rozumiemy dowolne proxy, czy proxy kart, które nie były nigdy w oficjalnym druku (dodatki vekn, bez kart, które były wydrukowane w nowych starterach itp.), czy proxy kart, które były w druku ale nie są (wszystkie karty sprzed wydawnictwa Black Chantry), czy mix przebojów?

Osobiście nie wiem jak dostosować niektóre decki. W Bydzi stoi, że proxy są niedozwolone, w Hajnówce, że tak. Prosiłbym o jakieś oficjalne info od NC czy innego ciała odpowiedzialnego za ligę o zdefiniowanie terminu proxów i czego dokładnie dotyczy bo nie jestem pewien czy przez proxy niedozwolone to faktycznie gramy format legacy z kartami max z 2011 roku itp.

Będzie to miało wpływ na znaczącą część decków, którymi gram obecnie, i myślę też, że warto by było zaadresować ten temat od razu, żeby nie było potem niespodzianek i kłótni.

Jak gdzieś jest topic na ten temat ale go przegapiłem to proszę o linka i wybaczenie ignorancji.

Z reguły tego typu informacje są podawane przy opisie turnieju. Można zakładać, że skoro proksy są od dawna tematem, to jest to w miarę jasne. Jednakże jest to kolejny przykład kiedy założenia rozmijają się z rzeczywistością :) być może rozwiązaniem będzie założenie (i przyklejenie) wątku "proksy na turniejach - zasady".
Zresztą koledzy w dwóch postach przede mną wyjaśnili temat.

Co do NC i "odpowiedzialnych ciał" - chwilowo nie ma, Szewski abdykował, nowego nie wybraliśmy, odsyłam tutaj - http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4821.0
Co do ligi - Nowy robił ankietę, z której wynika, że zainteresowanie ligą jest znikome (udział wzięło bodajże 20 osób, zainteresowanie wyraziła może połowa, na prawie 100 graczy wg listy zeszłorocznej). Podczas gdy zainteresowanie samymi turniejami jest wysokie (już mamy kalendarz obłożony na prawie całe półrocze, pierwszy turniej w roku miał 25 graczy). Moja sugestia jest taka, żeby zaparkować temat ligi na ten rok, pozostać przy ligach lokalnych (Silesia by night, myślę też nad lokalną ligą w wawie, głównie dla moich graczy, ale otwartą dla wszystkich). Po roku można powtórzyć pytanie do graczy - większość "nowych" będzie już ograna, może zmienią im się chęci. Generalnie uważam, że liga powinna być inicjatywą oddolną, a nie narzuconą "z góry" (chociaż oczywiście musi być "z góry" koordynowana).

I wreszcie @ turniej - tęskno mi za siarczystym podlaskim melanżem, zrobię co w mojej mocy żeby się zjawić, jak również będę szerzył propagandę w Wawie :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2020, 02:46:48 pm »

Ja niestety raczej nie będę choć bardzo bym chciał ale termin mojego wyjazdu z PL uległ przyspieszeniu (jestem do końca marca).
Zapisane

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2020, 10:52:23 pm »

Sorry czego nie rozumiecie w stwierdzeniu proxy dozwolone? u nas wszystko jest dozwolone bez ograniczeń czarne żółte i normalnego koloru 8)
Zapisane
To ja krewetka

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2020, 10:55:12 pm »

grasz czym masz
Zapisane
To ja krewetka

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2020, 08:07:11 am »

...

Beforek w Lipinach na bogato w stylu podlasia oOo

...

kto  pamięta zimowy sylwester 5 lat temu to w tym samym miejscu robimy  beforka przy  ognisku-wypasionego :D

w tej lokalizacji zapewnimy też lokale mieszkalne dla przyjeżdżających z rodzinami (szczególy poda Młody)
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 07, 2020, 10:33:18 am »

oj to brzmi grubo :) może mi się uda ogarnąć z rodzinką
Zapisane

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 19, 2020, 12:23:19 pm »

Plany się dość radykalnie zmieniły i zrobię wszystko aby być łącznie z noclegiem na urokliwym Podlasiu! 👍🏻
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 19, 2020, 02:21:07 pm »


kto  pamięta zimowy sylwester 5 lat temu to w tym samym miejscu robimy  beforka przy  ognisku-wypasionego :D

w tej lokalizacji zapewnimy też lokale mieszkalne dla przyjeżdżających z rodzinami (szczególy poda Młody)

Ok, zapewne wyrażę teraz opinię z gatunku niepopularnych i parę osób się wielce oburzy, ale ci co mnie znają wiedzą jak to działa (czytaj: mam to tam gdzie się plecy kończą), a reszta niech się przyzwyczaja :)

Uważam, że tym, co położyło Bodek Days (które wg mnie były najlepszymi vtesowymi imprezami ever) było zrobienie sobie z tego wyjazdu okazji do wycieczek rodzinnych. Nie tędy droga. Zasady powinny być jasne - jedziemy na Podlasie w celu najebki i gry w karty. Tyle. Na piknik rodzinny są inne okoliczności i miejsca. Sam fakt że organizujecie temat "pod rodziny" jest wg mnie słaby, osobiście z rodziną pod żadnym pozorem nie zamierzam przyjeżdżać. Analogicznie zresztą robią chłopaki ze Śląska (VTES camp - tylko gracze, kropka).

Także ogromna prośba Bodku i Młody o przemyślenie tematu.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired