Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r. - ODWOŁANY  (Przeczytany 5571 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 20, 2020, 12:23:42 pm »

Poczuwam się do wypowiedzi w temacie, bo byłem chyba niejako inspiracją dla Bodka do zrobienia imprezy obejmującej familię. Bodek pytał o chęć wbicia na turniej w weekend majowy, na co wyraziłem wątpliwość, czy będę w tym terminie wolny od rodzinnych zobowiązań. Termin się zmienił, ale koncepcja jak widać pozostała. Paradoksalnie ja najprawdopodobniej w gronie rodzinnym, nawet +1 nie przyjadę, bo Daga w piątki pracuje do 19 i na beforek razem wbić nie damy rady :(

Tyle tytułem nakreślenia kontekstu ;)

Oburzać się nie zamierzam, do opinii każdy ma prawo, też zdarza mi się miewać te z gatunku mało popularnych, staram się tylko pamiętać o tym, że mogę się mylić ;)

Moim zdaniem teza dotycząca upadku Bodek Days jest bezpodstawna - grona familijne miały miejsce na uboczu, nikt sobie nie wchodził w paradę, ja nie miałem problemu z czasem na granie, co najwyżej mogłem chodzić trochę niedospany ;) Jak dla mnie spadek frekwencji z czasem wiązał się raczej ze spadkiem zaangażowania w grę jako taką, schyłkiem pewnej ery świetności VtESa w Polsce. Z Twoją interpretacją spotykam się po raz pierwszy i jestem nią trochę zaskoczony. Masz coś na poparcie tego twierdzenia oprócz swoich przemyśleń? :)

Niezależnie od powyższego: zasady jakie są, czy też powinny być, ustala organizator - jego wkład czasowy i finansowy, czy chociażby fantazja. Daleki jestem od tego, żeby mówić komukolwiek jak ma organizować swoją imprezę, szczególnie organizowaną na zasadach legendarnej podlaskiej gościnności. Ba, powstrzymałem się nawet dotychczas od skomentowania zbieżności terminów ogłoszonego później VTES camp, ale skoro już zacząłeś temat, to moim zdaniem organizowanie w tym samym terminie tak podobnej imprezy jest po prostu słabe. Powstrzymywałem się dotychczas, bo przecież to imprezy w odległości kilkuset kilometrów od siebie i tych, którzy będą pomiędzy nimi wybierać nie będzie aż tak wiele (co nie znaczy, że takich nie ma - sam bym najchętniej odwiedził obie imprezy, a wybieram Podlasie chociażby ze względu na sentyment :) ). Z drugiej strony jednak, skoro są tacy, którym przeszkadza uczestnictwo w imprezach z rodziną, to może i dobrze, że są w tym samym terminie, a ja po prostu do tej pory nie miałem pojęcia, że takie podziały się tworzą :P
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2020, 02:47:31 pm »

ZaraZ źle to odebrałeś - to co napisałem nie było wstępem do dyskusji na kilka stron, tylko prośbą do organizatorów o rozważenie sprawy. Pogadać sobie możemy jak się ewentualnie spotkamy, bo pisać na ten temat mi się teraz po prostu nie chce, nie ten czas i miejsce.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

maly

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 20, 2020, 03:11:27 pm »

W kwestii wyjazdu w tym samym czasie na Śląsk, niestety to był jedyny termin który udało się zarezerwować. Planowaliśmy to w lutym i wstępny termin był uzgodniony, ale zabrakło miejsc, nie było to intencjonalne.
Ja tam nie widzę problemu, przecież każdy może jechać gdzie chce, a Turniej w Hajnówce ma status legendarnego, więc pewnie nie ma się co martwić o frekwencję.
Ja osobiście nie wybieram się do Hajnówki, nie mam parcia na Turniej, ale mam parcie na granie i piwerko. Nie znam na tyle starego środowiska, ale też chcę pograć i nikt tu nie robi nikomu na złość, bo nawet nie mam pojęcia kto tam będzie. Jeżdżę od 8 lat regularnie grać tam w Planszówki/bitewniaki na 4/5 dni i z racji bliskości miejsca i tego, że jest tam fajnie chcę jechać pograć porządnie w wampira. Tyle.
Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam, ale też nie zamierzam rezygnować z możliwości pogrania.


Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 20, 2020, 04:40:33 pm »

ZaraZ źle to odebrałeś - to co napisałem nie było wstępem do dyskusji na kilka stron, tylko prośbą do organizatorów o rozważenie sprawy. Pogadać sobie możemy jak się ewentualnie spotkamy, bo pisać na ten temat mi się teraz po prostu nie chce, nie ten czas i miejsce.

W takim razie niepotrzebnie napisałeś o tym publicznie na forum, z tego typu prośbą należało zwrócić się bezpośrednio do orgów (priv?). Pisząc w takiej formie chyba zakładałeś, że ktoś może to skomentować? W każdym razie ja poczułem potrzebę równie publicznego wyrażenia zgoła odmiennej opinii ;) No, ale skoro Ci się nie chce, to na to nic nie poradzę, pozostaje odłożyć dyskusję na inną okazję :)

@maly:
Jasne, rozumiem to, że był to jedyny termin, z tym określeniem "słabe" w takim razie przesadziłem, wybacz :)

Ja się o frekwencję w Hajnówce nie martwię, żałuję po prostu, że nie dam rady być i tu, i tu, a dołożyłbym wszelkich starań, żeby obie imprezy ogarnąć, bo granie i piwerko w takich pięknych okolicznościach przyrody, jakie zareklamowałeś, brzmi super 8)

Byłaby to też dobra okazja na integrację środowisk, sam piszesz o "starym środowisku" - łączy nas frajda z tupania w wampira, a sporo ze znajomości tego starego środowiska scementowały właśnie bodkowe imprezy :)

Nic to, pax między matuzalemy - mam nadzieję, że to nie ostatnie tego typu imprezy, i że w przyszłości uda się terminy pogodzić, tak, żebyśmy mogli się na nich spotkać wszyscy chętni :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2020, 05:12:48 pm »


W takim razie niepotrzebnie napisałeś o tym publicznie na forum, z tego typu prośbą należało zwrócić się bezpośrednio do orgów (priv?). Pisząc w takiej formie chyba zakładałeś, że ktoś może to skomentować? W każdym razie ja poczułem potrzebę równie publicznego wyrażenia zgoła odmiennej opinii ;) No, ale skoro Ci się nie chce, to na to nic nie poradzę, pozostaje odłożyć dyskusję na inną okazję :)


Jak najbardziej potrzebnie, bo temat organizacyjny jest tematem publicznym. To że mamy odmienne opinie w kwestii pikników rodzinnych z kartami, to osobna sprawa.
Póki co nadal czekam na decyzję organizatorów w tej kwestii, a potem będę wnikliwie obserwował ten wątek. Skoro mam do wyboru a) melanż z kartami oraz b) piknik rodzinny z kartami, to niestety dla mnie jest to wybór oczywisty.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2020, 06:02:57 pm »

A widzisz, to może i dobrze, że piszesz o tym publicznie, bo przy okazji klarują się pewne kwestie - ja na przykład miałem wrażenie, że chcesz przyjechać na Podlasie, tylko po prostu nie weźmiesz ze sobą rodzinki, a wychodzi na to, że jeśli impreza będzie zakładała opcję wjazd z rodzinką, to pojedziesz na Śląsk.

Twoje prawo do decyzji, ale niezależnie niej, czy też Twojej opinii pisanie do Bodka i Młodego tekstu, który można w skrócie przełożyć na "albo zmienicie ogłoszone zasady swojej imprezy, albo pojadę gdzie indziej" uważam za trochę nie na miejscu, ale to ponownie moje skromne zdanie.

Mniejsza o to, z mojej strony koniec dyskusji, swoje powiedziałem, reszta po stronie orgów :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2020, 10:43:44 pm »

Ja nie napisałem "albo to zmienicie albo nie przyjadę", napisałem natomiast, że będę wnikliwie obserwował tą dyskusję, bo potencjalnie jest inna alternatywa. Są dwie biby w tym samym terminie. Bardzo chciałbym podjechać na Podlasie (i mam nadzieję, że nikogo z Podlasia nie muszę o tym przekonywać), ale jak macie zamiar siedzieć tam z żonami i dziećmi, to sorry, nie mój klimat. I nie, nie dostrzegam żadnego negatywnego przesłania w tym, co pisałem.

(edit) na razie jeszcze nie wiem kto tam finalnie pojedzie, więc w sumie tak sobie gadamy, tzn. dzisiaj nie mogę powiedzieć "nie jadę do Hajnówki". Wstępnie Hajnówka jest dla mnie priorytetem (już powiedziałem chłopakom ze Śląska, że nie jadę do nich).
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2020, 10:51:41 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hounting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2020, 07:50:01 am »



..
Uważam, że tym, co położyło Bodek Days (które wg mnie były najlepszymi vtesowymi imprezami ever) było zrobienie sobie z tego wyjazdu okazji do wycieczek rodzinnych. ...


Każda z kolei impreza typu Bodek Days miała coraz większą frekwencję i coraz więcej uczestników rozgrywanych turniejów
Impreze położył Slave który mnie totalnie wk..ił  i odebrał chęć do organizowania czegokolwiek. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 07:53:54 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 21, 2020, 09:02:54 am »

Mam nadzieję, że to już przeszłość i możemy częściej spotykać się na granie w miłej atmosferze  :wink:
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 21, 2020, 10:51:24 am »

ja ze swojej strony, dołożę starań żeby pojawić się w Hajnówce, natomiast zakładałem wyjazd rodzinny.
Zapisane

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 22, 2020, 06:24:02 pm »

Przyjeżdżam. W towarzystwie kumpli do picia z mojego meta. Żonę zostawiam w domu z kotami. Obiecałem, że umyję okna. Happy end? ;)
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 23, 2020, 07:47:55 am »

...
Beforek w Lipinach na bogato w stylu podlasia oOo
...

dawajcie młodemu znać czy zamawiać potrawy dla wegetarian ( bo to nie jest na podlasiu zbyt popularne)
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 23, 2020, 11:47:40 am »

Przyjeżdżam w towarzystwie żony, proszę o rezerwację, jesteśmy jbc wszystkożerni :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 23, 2020, 12:05:41 pm »

Ja to również rodzinnie się chyba pojawię. Żona sobie z dzieciakami pozwiedza a ja będę przerzucał kolorowe kartoniki przy pifku :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Hajnówka "Puszcza Hunting Ground" 25.04.2020r.
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 27, 2020, 10:40:08 am »

ja też potwierdzam przyjazd. W formacie 2+2.
Zapisane