Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Słów kilka dla neofity  (Przeczytany 5956 razy)

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #15 dnia: Października 05, 2020, 08:22:02 pm »


Zeby Play to Win mialo sens trzeba kategorycznie zablokowac graczom mozliwoc graczom porownywania swoich wynikow z innymi, szczegolnie przed 3 runda. Nie raz widzialem jakies dziwne ustawki, albo krzywe akcje na czas byle tylko dociagnac do Time Outu, ktory dawal komus final. Widzialem tez akcje kiedy ktos po chamsku napierd****** gracza po crossie zeby za wszelka cene spadl jako pierwszy ze stolu, co dawalo z kollei miejsce w finale temu pierwszemu. To jest PATOLA i nie ma nic wspolnego ze zdrowa rywalizacja...


O, to to! Tajność punktacji jest absolutnie kluczowa żeby ukrócić krzywiznę.
Ja ze swojej strony jestem też za uznaniem self-ousta za sprzeczne z Play2Win, ale z dawnych dyskusji pamiętam, że byłem z tym poglądem raczej w mniejszości.
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #16 dnia: Października 05, 2020, 10:27:34 pm »

Lata lecą, a tematy jak widzę wciąż te same. :D
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #17 dnia: Października 05, 2020, 10:50:38 pm »

Lata lecą, a tematy jak widzę wciąż te same. :D

Ty sie nie odzywaj dealbreakerze :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #18 dnia: Października 05, 2020, 10:51:02 pm »

Musi być jakaś opoka, na której opiera się świat:)
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #19 dnia: Października 05, 2020, 11:11:16 pm »

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, ze zawsze byli i będą tacy, którym się wydaje, ze ich sposób na czerpanie frajdy z gry jest jedynym słusznym. No bo przecież wiadome, ze jak ktoś chce grać inaczej, to jest zle i ma grać tak jak ja chce.

Moja rada jest taka - dajcie ludziom grać tak jak chcą. Jak ktoś chce się przelać zamiast wegetować 2 godziny, to niech się przeleje. Jak ktoś chce złamać deala, niech łamie. Jak ktoś chce grać KRC po crossie - niech gra i absolutnie nie musi się z tego tłumaczyć. :)

Edit: A no i zapomnieliście najważniejszego punktu: Masz grać tak, żebym to ja wygrał. Jak grasz inaczej to jesteś chu.../pi.../dealbreakerem/nie grasz play2win - niepotrzebne skreślić. :D
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2020, 11:13:44 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #20 dnia: Października 05, 2020, 11:23:46 pm »

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, ze zawsze byli i będą tacy, którym się wydaje, ze ich sposób na czerpanie frajdy z gry jest jedynym słusznym. No bo przecież wiadome, ze jak ktoś chce grać inaczej, to jest zle i ma grać tak jak ja chce.

Moja rada jest taka - dajcie ludziom grać tak jak chcą. Jak ktoś chce się przelać zamiast wegetować 2 godziny, to niech się przeleje. Jak ktoś chce złamać deala, niech łamie. Jak ktoś chce grać KRC po crossie - niech gra i absolutnie nie musi się z tego tłumaczyć. :)

Edit: A no i zapomnieliście najważniejszego punktu: Masz grać tak, żebym to ja wygrał. Jak grasz inaczej to jesteś chu.../pi.../dealbreakerem/nie grasz play2win - niepotrzebne skreślić. :D

Haha. Ja mam to samo zdanie - wali mnie to jak kto gra, tylko pozniej niech sie nie dziwi, ze po zlamaniu deala raz czy drugi nagle sie okazuje, ze sie juz z nim nie uloze itp.
Niemniej jednak glupie zagranie, bez jakiegokolwiek sensu moga irytowac - koniec koncow dany gracz szkodzi rownie bardzo, jesli nie bardziej, sobie jak innym ;)

I pewnie - trzeba grac tak, zeby wygrac - najlepiej jak sie potrafi - jeden bedzie "rumunil", drugi manipulowal, trzeci straszyl itp. Drogi do wygranej we VTES sa rozne - kazdy wybiera taka, jaka mu najbardziej odpowiada - to jest niewatpliwy plus tej gry...
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2020, 11:25:23 pm wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #21 dnia: Października 06, 2020, 09:37:44 am »

Powinno się grać tak, żeby nie psuć gry kompetytywnej całemu stołowi a nawet całemu turniejowi, i tak rozumiem w ogóle sens istnienia zasady "play to win". Ja mówię tylko o jednym, bardzo konkretnym i łatwym do zdefiniowania zagraniu spośród tysięcy możliwych we vtesie, i jeżeli komuś to jedno zagranie jest absolutnie niezbędne do czerpania frajdy z gry, to znajduję to trudnym do skminienia:)

Ale spoko, przegadaliśmy to dawno temu, konsensus środowiska jest taki, że przelewanie się jest w porządku - no i ok, nie chcę znowu otwierać dyskusji o tym, life goes on:)
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #22 dnia: Października 06, 2020, 09:43:23 am »

Spójrz na to w ten sposób: zagranie, które sprawiło, ze ktoś postanowił się przelać jest strategicznym błędem osoby, która je zrobiła. Np. zamiast zabijać komuś wszystkie wampiry, a potem płakać, ze ktoś mi zrobił na złość i się wytransferować, może trzeba było nie zabijać wszystkich wampirów? Bardzo dużo osób uprawia tunnel vision i nie potrafi przyjąć do wiadomości, ze jednak nie grali aż tak super i to, ze stół się wysypał, bo ktoś wbił w szprychy kij, to jednak wynik błędów, a nie „bo on nie grał play2win, to przegrałem”.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #23 dnia: Października 06, 2020, 10:04:44 am »

Spójrz na to w ten sposób: zagranie, które sprawiło, ze ktoś postanowił się przelać jest strategicznym błędem osoby, która je zrobiła. Np. zamiast zabijać komuś wszystkie wampiry, a potem płakać, ze ktoś mi zrobił na złość i się wytransferować, może trzeba było nie zabijać wszystkich wampirów? Bardzo dużo osób uprawia tunnel vision i nie potrafi przyjąć do wiadomości, ze jednak nie grali aż tak super i to, ze stół się wysypał, bo ktoś wbił w szprychy kij, to jednak wynik błędów, a nie „bo on nie grał play2win, to przegrałem”.

100% racji.

Ja  nic nie mam do przelewania sie, jezeli faktycznie dany gracz nie ma juz szans na ugranie czegokolwiek na danym stole- z drugiej strony sam tego nigdy nie robię - to po prostu nie w moim stylu i tyle.

"Czytanie stolu" jest najtrudniejszym skillem do opanowania. Niewazne czy grasz combatem, polityka czy scianka. Trzeba miec plan na gre, tego niestety ludziom brakuje.
Zamiast przemyslec swoje ruchy, ida na pale w ty/przod i pozniej maja pretensje ze cos poszlo nie tak :D.
Z drugiej strony, tzreba nauczyc sie korzystac z bledow - tyle.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #24 dnia: Października 06, 2020, 10:27:01 am »

Spójrz na to w ten sposób: zagranie, które sprawiło, ze ktoś postanowił się przelać jest strategicznym błędem osoby, która je zrobiła. Np. zamiast zabijać komuś wszystkie wampiry, a potem płakać, ze ktoś mi zrobił na złość i się wytransferować, może trzeba było nie zabijać wszystkich wampirów? Bardzo dużo osób uprawia tunnel vision i nie potrafi przyjąć do wiadomości, ze jednak nie grali aż tak super i to, ze stół się wysypał, bo ktoś wbił w szprychy kij, to jednak wynik błędów, a nie „bo on nie grał play2win, to przegrałem”.

100% racji.

Ja  nic nie mam do przelewania sie, jezeli faktycznie dany gracz nie ma juz szans na ugranie czegokolwiek na danym stole- z drugiej strony sam tego nigdy nie robię - to po prostu nie w moim stylu i tyle.

"Czytanie stolu" jest najtrudniejszym skillem do opanowania. Niewazne czy grasz combatem, polityka czy scianka. Trzeba miec plan na gre, tego niestety ludziom brakuje.
Zamiast przemyslec swoje ruchy, ida na pale w ty/przod i pozniej maja pretensje ze cos poszlo nie tak :D.
Z drugiej strony, tzreba nauczyc sie korzystac z bledow - tyle.

Albo jak się już ma taką mentalność to po prostu grać deckiem, który jedyne co może robić to iść na pałę w przód (vide Unnamed czy Malki '94) tylko wtedy słuchawki na uszy zakładać i nie brać udziału w dyskusjach żadnych.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #25 dnia: Października 06, 2020, 11:53:04 am »

Spójrz na to w ten sposób: zagranie, które sprawiło, ze ktoś postanowił się przelać jest strategicznym błędem osoby, która je zrobiła. Np. zamiast zabijać komuś wszystkie wampiry, a potem płakać, ze ktoś mi zrobił na złość i się wytransferować, może trzeba było nie zabijać wszystkich wampirów? Bardzo dużo osób uprawia tunnel vision i nie potrafi przyjąć do wiadomości, ze jednak nie grali aż tak super i to, ze stół się wysypał, bo ktoś wbił w szprychy kij, to jednak wynik błędów, a nie „bo on nie grał play2win, to przegrałem”.

Widziałem statki szturmowe w ogniu sunące nieopodal ramion Oriona, i wytransferowanie się na turnieju z 12 poola, bo jeden wampir poszedł do torporu i ktoś się obraził jak trzylatek ("dzięki, k**wa, teraz juz i tak nie wejdę do finału, więc nie chce mi sie grać!").

"jeżeli rzeczywiście dany gracz nie ma już nic do ugrania" - luz, ale to przynajmniej powinno zależeć od sędziego a nie od samego gracza, bo zwykłe położenie kart na stole i pójście sobie na kolę daje jakąś szansę na 0.5vp z timeoutu vs gwarantowane 0vp za self-oust (przecież predator może zostać ekspresowo zwarzywiony, mogą pójść jakieś dile przed kolejną turą, itd. i wiele razy udawało się dociągnąć do timeoutu). To w moim odczuciu jest zdecydowanie zgodne z PlayToWin  ("playing to win means playing to get a Game Win if it is reasonably possible, and when a Game Win is not reasonably possible, then playing to get as many Victory Points as possible.").



Zapisane

Raven

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
  • Autarkis Society of Katowice
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #26 dnia: Października 06, 2020, 12:13:51 pm »

odnośnie self-oustu i play to win to wszystko macie tutaj

http://www.vekn.net/images/stories/downloads/VEKN_Code_of_Ethics.pdf
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #27 dnia: Października 06, 2020, 12:35:11 pm »

- failing to play to win as defined in VEKN Tournament Rules: Playing to Win, particularly when the intent is to determine the winner of a game;

W niektorych przypadkach przelanie sie moze faktycznie w jawny sposob wplynac na to kto na danym stole zgarnie GW. Na pewno wplywa bezposrednio na to kto zgarnia VPka ...

Nie podoba mi sie ponizsz zasada , hahahaha:
• threatening bodily harm, physically intimidating or assaulting any person in the tournament venue;
zawsze mysallem ze to czesc gry :D :D  :twisted: :twisted: :twisted:
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #28 dnia: Października 06, 2020, 01:24:01 pm »

Przypomnę, że na tę chwilę przelanie się jest legalne jeżeli gracz uzna, że nie może nic więcej ugrać lub jego sytuacja nie pozwoli mu na ugranie VP - tak zasędziował i zaopiniował szef zasada BC.
Zapisane

popkorn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Słów kilka dla neofity
« Odpowiedź #29 dnia: Października 06, 2020, 01:45:39 pm »

mam zerowe doświadczenie turniejowe, ale w grze towarzyskiej bardziej niż self-oust irytuje mnie granie na pałę cross table "bo muszę się przewinąć" i zagrywka polegająca na "pomaganiu" komuś, kogo się lubi IRL, kiedy samemu już się nie ma szansy na zwycięstwo lub ugranie vp
Zapisane