Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Creeping sabotage - hot or not?  (Przeczytany 3929 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Creeping sabotage - hot or not?
« dnia: Października 27, 2020, 09:15:31 am »

To jakie są Wasze wrażenia z nowej karty dla Nosferatu?
Moje chyba najłatwiej podsumować jednym słowem - "Nieinspirująca".
Sam efekt całkiem solidny. Jakaś odmiana Smilling Jacka czy Anarch Revolt. Pytanie, czy ta karta jest potrzebna, lepsza, skoro możemy grać poprzednimi.
Dla mnie największym problemem jest wszechogarniająca nuda jaka bije od tej karty. Zamiast nowej, ciekawej talii szykuje się n-ta ścianka, broniąca Jacka, tzn. Creeping Sabotage.
Na plus, synergia z The Warrens. Teraz jest jakiś solidny powód żeby tym grać.
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2020, 10:46:39 am »

Lepsza nie, ale skoro grasz armię i smilinga, to 1-2 szt. pewnie wejdą, czemu nie.

Rewolucji faktycznie nie będzie, ale nie widzę powodu by narzekać, w końcu nie każda karta musi być na miarę legionisty (ba, nawet nie powinna być) ;)

Nosfy mają już sporo opcji, są silnym klanem, skoro w ten sposób to widzisz, to pytanie mam jedno: co chciałbyś zobaczyć dla nich nowego? :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2020, 11:07:09 am »

Ja najbardziej bym chcial zobaczyc jakies nowe karty do gry na retainerach. Animalizm juz ma murdery, raven spy’e, pack alpha - gdyby to jeszcze wzmocnic, bylby to calkiem ciekawy archetyp, a noski by pasowaly ze wzgledu na lore.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2020, 02:10:51 pm »

CS jest spoko moim zdaniem. Można będzie budować fajne ścianki na nos royalty z Warrens + 2nd Tradition.

Mi i tak najbardziej podoba się protected district. Zdecydowanie potrzeba więcej kart pod primogenów bo to słaby keyword jest obecnie i chętnie bym zobaczył jak go rozwijają. Wtedy zamiast oglądać stare decki w nowej odsłonie byśmy mieli jakiś powiew świeżości z archetypem, który nie był grany.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 02:13:25 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2020, 03:54:45 pm »

Lepsza nie, ale skoro grasz armię i smilinga, to 1-2 szt. pewnie wejdą, czemu nie.

Rewolucji faktycznie nie będzie, ale nie widzę powodu by narzekać, w końcu nie każda karta musi być na miarę legionisty (ba, nawet nie powinna być) ;)

Nosfy mają już sporo opcji, są silnym klanem, skoro w ten sposób to widzisz, to pytanie mam jedno: co chciałbyś zobaczyć dla nich nowego? :)
W sumie nie wiem co bym chcial zobaczyc. Cos co mnie zainspiruje do zrobienia nowej talii :) Nie chodzi mi tu o power level, tzn. karta powinna byc na tyle dobra, zeby trafic do talii na poziomie turniejowym, ale na pewno nie na poziomie wywracajacym meta jak Legionisci.
Generalnie chetnie widzialbym cos do talii aktujacej, nie blokujacej. Najlepiej silnie oparte na lore. Dobry sprzymierzeniec, jakas karta do reteinerow, jak zasugerowal Kuba, fajna polityka w klimacie Nosferatu. Cos w stylu Vaticination tez fajnie pasowaloby do lore. W koncu Nosy wszystko wiedza i maja haki na wszystkich.

Nie moge sie zgodzic, ze Nosy sa silnym klanem. Patrzac na TWDA i ogolnie scene turniejowa, to sa jednym z najrzadziej widzianym w finalach klanem. Przynajmniej, nie wliczajac rzadkich bloodlinow.

Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2020, 04:18:05 pm »

Karta jest nudna jak flaki z olejem. "Nowy archetyp" to obkładanie się gratami i stanie + combat na animaliźmie. Pasjonujące. Jeszcze do tego karta się stackuje, czysta rewelacja :D Proponuję złożyć na grupie z AUS, żeby było bardziej "interesująco" :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2020, 06:17:33 pm »

Karta jest nudna jak flaki z olejem. "Nowy archetyp" to obkładanie się gratami i stanie + combat na animaliźmie. Pasjonujące. Jeszcze do tego karta się stackuje, czysta rewelacja :D Proponuję złożyć na grupie z AUS, żeby było bardziej "interesująco" :D

Sergei i Baba Jadzia akcęptują, szczególnie Jadzia ze swoim stosem dyscyplin. :D
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2020, 09:26:31 pm »

Karta może się wydawać nudna ale według mnie jest fajna (sabotage). Po pierwsze fajnie, że jest pod klan  więc nie będzie tak, że nagle wszystkie ściany to wciskają. Po drugie jest lepsze może nawet niż taki smiling czy revolta bo bije tylko po preyu. To jest dyskusyjne ale ja tam osobiście wolę bardziej kontrolowane efekty niż walenie po całym stole - niby szybciej można skończyć grę ale traci się kontrolę i wkurza więcej osób. Bardziej też to pasuje do nosków. Jeszcze powinni im dać coś w stylu Victim of Habit tylko może jako modyfikator akcji albo samą akcję (a nie coś co stoi w stole). Takie Inside Dirt, które zamiast edge ma koszt wywalenia pary powtarzających się kart z discardu celu, co by było a) tematyczne dla nosków, b) zdrowe dla mety przy ilości legionistów i ashurów jakie się widzi na turniejach.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2020, 08:00:02 am »

IMHO ta karta jest bardzo mocna. Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i zobaczył, że kombinacja dyscyplin Nosów uniemożliwia aktywny oust to dostali kartę do pasywnego, a Nosy bronić się umieją. Szczególnie teraz.

W wolnej chwili policzę ile musiałbym wsadzić Nosów (i jakich) do ścianki na Tzi by miało sens wrzucić 3-4 sabotaże.
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2020, 09:00:59 am »

A ja mam pytanie z innej beczki - gdzie można obejrzeć karty, o ktorych mowa? Bo chyba mnie coś ominęło...
Zapisane

Vegas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2020, 09:40:57 am »

A ja mam pytanie z innej beczki - gdzie można obejrzeć karty, o ktorych mowa? Bo chyba mnie coś ominęło...


https://www.blackchantry.com/
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2020, 12:12:38 pm »

IMHO ta karta jest bardzo mocna. Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i zobaczył, że kombinacja dyscyplin Nosów uniemożliwia aktywny oust to dostali kartę do pasywnego, a Nosy bronić się umieją. Szczególnie teraz.

W wolnej chwili policzę ile musiałbym wsadzić Nosów (i jakich) do ścianki na Tzi by miało sens wrzucić 3-4 sabotaże.

Pytanie, czy jest wystarczająco silna do efektywnego pasywnego oustu.. Realnie będziesz mieć na stole 1-2 kopie. Z army of rats, to tylko 2-3 poola na turę - trochę mało, biorąc pod uwagę, ze wtedy duża część talii musi być poświęcona defensywie. Można dopakowac Jackiem, ale jack jest troche problematyczny u Nosków bo nie maja skąd brać krwi, a przy akcencie na intercepty i pobudki nie zrobisz silnego rushu i nie wykorzystasz Fame/Dragonbounda/Tension.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 28, 2020, 01:06:07 pm »

Fame/DB/Tension możesz włożyć tak czy siak bo pewnie byś grał i tak combat na ANI więc równie dobrze można dorzucić te karty i 4-6 deep songów (które też pomagają przy ouście), może nawet Codex of the Edenic Groundskeepers.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2020, 11:14:56 pm »

Jak wspomniał Nowy... Baba Yaga się cieszy, bo w końcu widzę sens grania na niej.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 30, 2020, 02:22:29 am »

Jak wspomniał Nowy... Baba Yaga się cieszy, bo w końcu widzę sens grania na niej.

A co tutaj Babcia ma do rzeczy? Żeby z Segeiem nią grać na ANI/AUS?

Ja tam osobiście nie widzę celu w graniu 11-cap w ogóle ale co kto tam lubi :P Ja już swój pomysł na decka z wykorzystaniem nowych kart mam i szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey