Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja  (Przeczytany 2429 razy)

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« dnia: Września 15, 2021, 12:01:13 pm »

Pomyłka przy urodzinowy Party - gdzie wyniki nie były wpisywane na bieżąco. Wyjaśniona przeze mnie do Ciebie. Zaakceptowane przez Ciebie. Napisane, że jeżeli checesz to nie wysyłaj. Turniej bez znaczenia, bo nie do ligi.... Na serio oskarżasz mnie o oszustwo i fałszowanie wyników? Daje Ci 24h na zmianę decyzji w przeciwnym wypadku oznacza to konflikt, który jak widzę dalej jest w Tobie.

Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Re: Ważne ogłoszenie - odwołanie księcia Szczecina
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2021, 12:03:54 pm »

Dodam jeszcze jedno: nie masz nawet przysłowiowych jaj, aby zadzwonić do mnie lub chociaż napisać przed opublikowaniem swojej decyzji.

Nie mam nawet jak się bronić... Proces Kafki, to przy Tobie pikuś Tomaszu I.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2021, 12:19:19 pm wysłana przez lukaszho »
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Re: Ważne ogłoszenie - odwołanie księcia Szczecina
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2021, 09:18:41 pm »

Sprawa dotyczy turnieju organizowanego przez Łukasza w 2020r. Nie był to turniej ogłoszony na forum vtes.pl. Został natomiast zarejstrowany i zaraportowany przez stronę vekn. W turnieju brali udział tylko lokalni gracze. Zaraportowanym zwycięzcą był Łukasz.

Po zaraportowaniu poprosiłem o archona z turnieju. Archon zawierał wyniki niemożliwe do uzyskania w parktycznie wszystkich możliwych miejscach. Na moje wątpliwości Łukasz odpisał, że najwyżej nie trzeba zgłaszać turnieju. Jednak później wysłał mi 'poprawionego' archona. Oba z historią konwersacji wysłałem do vekna.

Cytując opinie vekn:

"Wszystkie seatingi zostały nadpisane. Wielu graczy zostało umiejscowionych na niewłaściwych stołach i miejscach.

Pięć z sześciu gier eliminacyjnych miało inny seating w 'poprawionym' archonie. Nie jeden tylko PIĘĆ (podkreślenie z oryginału) i ciągle nieoptymalne.

Pierwszy raport niemożliwy 4.5 punkta ze stołu dodaje tylko do wątpliwości.
...
Jeśli te gry zostały rzeczywiście zagrane w takim seatingu nie widzę możliwości żeby był to legalny turniej.
(podkreślenie z oryginału)"
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 06:36:06 am wysłana przez Nowy »
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Września 16, 2021, 06:50:41 am »

Zakładam osobny wątek aby osoby zainteresowane mogły się wypowiedzieć w tej sprawie.
Jeśli nikt nie będzie miał tutaj do powiedzenia to ten wątek zostanie usunięty za 30 dni.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 11:55:55 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Września 16, 2021, 10:49:40 am »

Tłumaczenie o braku związku z niedawnymi wydarzeniami brzmi mi całkowicie niewiarygodnie, i prawdę mówiąc całość wygląda mi na dosc dziwaczny gest.

Izi, czy mozesz udostepnic tu korespondencję z vekn, łącznie z datami?  Możliwe, że rzeczywiście rozstrzygnięcie sprawy zgłoszonej orzez Ciebie, jak  mniemam, zaraz po rzeczonym turnieju, jeszcze w 2020, zajęło im prawie 10 miesięcy. Ale może nie. A w obecnej sytuacji tutaj warto wylegitymowac sie z czystych, niestronniczych i nieosobistcych intencji.

« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 12:49:30 pm wysłana przez Kuba »
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Września 16, 2021, 11:56:50 am »

Wrzuciłem tutaj posty z drugiego topicu i tamten usunąłem, żeby nie śmiecić, na górze jest cały kontekst wcześniejszy.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Września 16, 2021, 12:38:35 pm »

Oraz - pkt 8 z "Duties of a National Coordinator"

8. A National Coordinator will help the VEKN with the appointment of new Princes, particularly with providing the VEKN with information about the prospective Prince and his/her play group. The final authority for the appointment of Princes remains with the VEKN.

Trzy dodatkowe pytania:

1. Dlaczego twierdzisz, że to byla Twoja decyzja kiedy statut VEKN nie daje Ci takiej mocy sprawczej?
2. Czy Łukasz został poinformowany, że toczy się jakaś sprawa przeciwko niemu w VEKN, i czy miał okazję przedstawić wyjaśnienia VEKNowei (organowi powołującemu i odwołującemu prince'ów?) a nie tylko Tobie jako NC (organowi wyłącznie doradczemu, wg statutu)? Czy też zgłosiłeś to do VEKN nie informując o tym Lukasza?
3. Czy planujesz też wyciągnięcie podobnych konsekwencji wobec prince'a Bydgoszczy za turniej ligowy z 2009 (http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3104.msg61046#msg61046) gdzie również pojawił się błąd w archonie, który został wykryty i skorygowany post-factum? Tam sprawa bardzo słusznie zakończyła się na zwykłym przyjacielskim "aa, kurde, źle mi podaliście z kartki, juz poprawiłem", ale kto wie, może oko Saurona i karząca dłoń sięgają nawet w taką daleką przeszłość.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 12:48:36 pm wysłana przez Kuba »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Września 16, 2021, 01:05:15 pm »

Oraz - pkt 8 z "Duties of a National Coordinator"

8. A National Coordinator will help the VEKN with the appointment of new Princes, particularly with providing the VEKN with information about the prospective Prince and his/her play group. The final authority for the appointment of Princes remains with the VEKN.

Trzy dodatkowe pytania:

1. Dlaczego twierdzisz, że to byla Twoja decyzja kiedy statut VEKN nie daje Ci takiej mocy sprawczej?

Tutaj cię poprawię, bo racji nie masz - słowo klucz "appointment" (czyli powoływanie, a nie odwoływanie). NC ma możliwość odwołania Princa. Oczywiście NC jest funkcją społeczną, więc nie może sobie robić tak wg widzimisię / bo kogoś nie lubi itp., ale to już jest Iziego sprawa żeby się tłumaczył. Natomiast to czy będzie się chciał tłumaczyć publicznie wszystkim, czy np. tylko Princom, czy też w ogóle, to osobna kwestia.

Jako koronny argument za powyższym podaję przykład swojej osoby - kilka lat temu, kiedy Slave był NC, postanowił z dnia na dzień usunąć mnie ze stanowiska Księcia Warszawy, bo kolega Murzyn powiedział mu na turnieju w Toruniu, że w Wawie nic się nie dzieje i on chciałby zostać Princem bo będzie robił masę rzeczy (dodam że nic nigdy nie zrobił i zaraz potem zniknął, gra była wtedy w torporze, a ja raz do roku organizowałem turniej żeby utrzymywać to przynajmniej w opcji minimum). Slave bez mrugnięcia okiem skasował mi tytuł i zrobił Princem Murzyna. Nie otrzymałem żadnej informacji, nie było żadnej weryfikacji, nikt ze mną nie dyskutował ani o nic mnie nie pytał. O decyzji dowiedziałem się z forum.
Jako że środowisko warszawskie ogarniam od 2005r. (z przerwą na wyjazd do Nowej Zelandii, kiedy w moje miejsce zajmował się tym Toy), podniosło mi to ciśnienie na tyle skutecznie, że sprzedałem całą swoją kolekcję i na kilka lat całkowicie wycofałem się z grania we VTES. Ówczesny NC miał to w głębokim poważaniu, nikt się jakoś wtedy publicznie nie obruszał i nie kazał mu się tłumaczyć.

@3. Z wyciąganiem tematu z 2009r. to sam wiesz że przeginasz, ale dam ci bliższy - na ostatnim turnieju w Wawie przez DQ jednego z graczy (musiał opuścić turniej z powodów osobistych) w archonie był błąd (rozeszło się o 1vp u nie tej osoby co trzeba, na dole standingów), który naprawiłem zaraz potem. Więc aż tak daleko nie musisz szukać :D Jak chcesz sprowadzić tą dyskusję do poziomu komedii to argumenty zawsze się znajdą. Pytanie co to wnosi.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 01:10:23 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Września 16, 2021, 01:16:22 pm »


Tutaj cię poprawię, bo racji nie masz - słowo klucz "appointment" (czyli powoływanie, a nie odwoływanie). NC ma możliwość odwołania Princa. Oczywiście NC jest funkcją społeczną, więc nie może sobie robić tak wg widzimisię / bo kogoś nie lubi itp., ale to już jest Iziego sprawa żeby się tłumaczył. Natomiast to czy będzie się chciał tłumaczyć publicznie wszystkim, czy np. tylko Princom, czy też w ogóle, to osobna kwestia.

Ok, a gdzie jest przepis mówiący o uprawnieniach do odwoływania? Jest to też zaskakujące, że jeden organ ma prawo do powoływania a drugi do odwoływania. Co, gdyby NC nie chcial danego prince'a a VEKN chcialo? Mogliby sobie tak bez konca odwolywac i powolywac, codziennie po razie?:) Byłoby dobrze, gdyby konklawe prince'ów dopytało VEKN o dokladny podział kompetencji, Twoja interpretacja i argumentowanie jej casusem Slave'a wydaje mi sie niesłuszna.

Jako koronny argument za powyższym podaję przykład swojej osoby - kilka lat temu, kiedy Slave był NC, postanowił z dnia na dzień usunąć mnie ze stanowiska Księcia Warszawy, bo kolega Murzyn powiedział mu na turnieju w Toruniu, że w Wawie nic się nie dzieje i on chciałby zostać Princem bo będzie robił masę rzeczy (dodam że nic nigdy nie zrobił i zaraz potem zniknął, gra była wtedy w torporze, a ja raz do roku organizowałem turniej żeby utrzymywać to przynajmniej w opcji minimum). Slave bez mrugnięcia okiem skasował mi tytuł i zrobił Princem Murzyna. Nie otrzymałem żadnej informacji, nie było żadnej weryfikacji, nikt ze mną nie dyskutował ani o nic mnie nie pytał. O decyzji dowiedziałem się z forum.
Jako że środowisko warszawskie ogarniam od 2005r. (z przerwą na wyjazd do Nowej Zelandii, kiedy w moje miejsce zajmował się tym Toy), podniosło mi to ciśnienie na tyle skutecznie, że sprzedałem całą swoją kolekcję i na kilka lat całkowicie wycofałem się z grania we VTES. Ówczesny NC miał to w głębokim poważaniu, nikt się jakoś wtedy publicznie nie obruszał i nie kazał mu się tłumaczyć.

Bardzo krzywa akcja to była, fakt. Ale też fakt, że skoro ktoś może fizycznie kliknać przycisk "usuń" w edycji listy, bo dano mu takie uprawnienia na w adminpanelu stronki nie znaczy, że może to formalnie i legalnie robic sam, z własnej incjatywy, bez zgody ciała powołującego.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Września 16, 2021, 01:46:01 pm »

Ok, a gdzie jest przepis mówiący o uprawnieniach do odwoływania? Jest to też zaskakujące, że jeden organ ma prawo do powoływania a drugi do odwoływania. Co, gdyby NC nie chcial danego prince'a a VEKN chcialo? Mogliby sobie tak bez konca odwolywac i powolywac, codziennie po razie?:) Byłoby dobrze, gdyby konklawe prince'ów dopytało VEKN o dokladny podział kompetencji, Twoja interpretacja i argumentowanie jej casusem Slave'a wydaje mi sie niesłuszna.

Nigdzie. NC jest łącznikiem pomiędzy danym krajem a VEKN. Dlatego w przypadku problemów z danym Princem VEKN najpierw zapyta NC danego kraju, zasięgnie jego opinii. To jest bardzo istotne w sytuacji, gdy np. mamy Princa który ambicjonalnie trzyma tytuł i nie chce ustąpić, a nic nie robi / działa na szkodę swojej grupy (zdarzało się). Tutaj mamy przykład fałszowania wyniku turnieju (i nie, nie pomyłki w kilku vp, tylko błędnych wynikach na większości stołów).

Logicznym jest, że VEKN nie będzie się pochylał nad personalnymi decyzjami obchodząc NC danego kraju, tylko pozostawi mu decyzyjność, samemu ogarniając jedynie formalności (czyli kliknięcie w aktywację / deaktywację danej osoby jako Prince, bo wbrew obiegowej opinii NC nie ma "guzika do usuwania").
NC opiniuje powołanie / odwołanie, VEKN to robi. Izi podjął decyzję o odwołaniu, czyli zaopiniował do VEKN żeby to zrobili (na podstawie analizy, którą VEKN mu przedstawił). Przynajmniej tak odczytuję ten scenariusz. Więc nie, nie będą sobie powoływać i odwoływać na co dzień. Czy VEKN powinien pytać Łukasza o tą sprawę? Pewnie tak. Czy można było to inaczej rozegrać? Pewnie tak. Dlaczego tego nie zrobiono? Nie do mnie pytanie, przy czym generalnie nie uważam VEKN za najbardziej ogarniętą organizację na świecie, a patrząc po swojej historii specjalnie zdziwiony nie jestem :)

Jak widać na podanym przykładzie, wcześniej jakoś nikt się tym nie przejmował. Teraz oczywiście mógłbym się wyzłośliwiać i punktować że przecież Slave był ze Szczecina (co oczywiście nie ma związku) i dalej zamulać tą dyskusję nie wiadomo po co. Moja argumentacja i casus Slave'a były odpowiedzią na twoje pytanie o moc sprawczą NC.

I uprzedzając potencjalne zarzuty - nie robię tu za adwokata Iziego, bo go nie potrzebuje (jest dorosły, niech sam się tłumaczy kiedy i jak uzna za stosowne), a ja naprawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty. Po prostu chciałbym, żebyśmy rozmawiali o faktach, a nie wywnętrzali się w niby - komediowych wywodach, bo sprawa jest zbyt poważna na takie zabawy.

Finalnie, jeśli większość Princów zdecyduje, że argumentacja Iziego ich nie przekonuje, a usunięcie Princa Szczecina było działaniem złośliwym i personalną vendettą (bo rozumiem, że to chcemy tu sugerować), to zakładam, że odbędzie się głosowanie i Izi przestanie być NC. Wtedy Princowie nie "nacisną guzika", tylko wystosują informację do VEKN o zmianie na stanowisku National Coordinator.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 01:48:01 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Września 16, 2021, 01:58:53 pm »

Przynajmniej tak odczytuję ten scenariusz.

Dokładnie tak to wygląda.

Oczywiście w przypadku zwykłej pomyłki w archonie nie będzie żadnych konsekwencji.
Tutaj mieliśmy do czynienia z oszustwem nie pomyłką.
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2021, 02:40:41 pm »


NC opiniuje powołanie / odwołanie, VEKN to robi. Izi podjął decyzję o odwołaniu, czyli zaopiniował do VEKN żeby to zrobili (na podstawie analizy, którą VEKN mu przedstawił). Przynajmniej tak odczytuję ten scenariusz. Więc nie, nie będą sobie powoływać i odwoływać na co dzień. Czy VEKN powinien pytać Łukasza o tą sprawę? Pewnie tak. Czy można było to inaczej rozegrać? Pewnie tak. Dlaczego tego nie zrobiono? Nie do mnie pytanie, przy czym generalnie nie uważam VEKN za najbardziej ogarniętą organizację na świecie, a patrząc po swojej historii specjalnie zdziwiony nie jestem :)


Twoja historia ze Slavem nie powinna się była wydarzyć w takim trybie, zgodziliśmy się przecież, że była krzywa, więc tym bardziej nie powinniśmy jej używać jako jakiegoś drogowskazu w historii obecnej, ani już tym bardziej być argumentem w dyskusji o statucie VEKN czy uprawnieniach i roli NC

Finalnie, jeśli większość Princów zdecyduje, że argumentacja Iziego ich nie przekonuje, a usunięcie Princa Szczecina było działaniem złośliwym i personalną vendettą (bo rozumiem, że to chcemy tu sugerować), to zakładam, że odbędzie się głosowanie i Izi przestanie być NC. Wtedy Princowie nie "nacisną guzika", tylko wystosują informację do VEKN o zmianie na stanowisku National Coordinator.

Takie dokładnie jest moje przekonanie - była to osobista, dość małostkowa vendetta, co więcej (jak wnioskuję z wypowiedzi Łukasza), zrobiona po kryjomu, bez dania drugiej stronie heads-up'u i możliwości wyjaśnienia, bez konsultacji z innymi princami, zapewne tez nie bezpośrednio po turnieju na którym doszło do oszustwa/pomyłki (co by uwiarygadniało twierdzenie o bezstronnej trosce o zasady, legalność, dobro i piękno), tylko dużo dużo później, jak już konflikt osobisty między Izim a Lukaszem potężnie eskalował i można było wynaleźć tą sprawę po półtorej roku, żeby dowalić Lukaszowi(turniej z marca 2020). Prove me wrong.

Izi, ponawiam prośbę o podzielenie się korespondencją z vekn. Chciałbym wiedzieć, kiedy dokładnie wyszedłeś do nich z tematem. Jeżeli nie chcesz tego robić na forum (moze byc nawet sam mail z datą 2020r  i tytułem "achtung, oszustwo w Szczecinie!", z wyblurowaną wszelką treścią), to chciałbym z tego miejsca zachęcić princów do zwrócenia sie z taką prośbą do NC, zapoznania się ze sprawą we własnym gronie i przekazania konkluzji dalej do community.

 
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 06:49:58 pm wysłana przez Kuba »
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2021, 09:02:57 pm »

3. Czy planujesz też wyciągnięcie podobnych konsekwencji wobec prince'a Bydgoszczy za turniej ligowy z 2009 (http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3104.msg61046#msg61046) gdzie również pojawił się błąd w archonie, który został wykryty i skorygowany post-factum? Tam sprawa bardzo słusznie zakończyła się na zwykłym przyjacielskim "aa, kurde, źle mi podaliście z kartki, juz poprawiłem", ale kto wie, może oko Saurona i karząca dłoń sięgają nawet w taką daleką przeszłość.

Niezla masz pamięć, szczególnie godną pozazdroszczenia biorąc ppd uwagę fakt, ze Ciebie tam nie było, ani w żaden sposob nie dotyczyło. Mimo, ze minęło juz sporo czasu akurat pamiętam "temat" dość dobrze. Nie mialanona wpływu na końcowy wynik turnieju - moje niedopatrzenie skutkowało jedynie różnica kilku punktów rankingowych w lewo - w prawo w rankingu i zostało to naprawiine w dosc sprawny sposób bez niepotrzebmego wylewania żółci (i bez wieszkej szkody dla zainteresowanych).

Przylro sie czyta posty z ktorych wynika, ze po latach niebytu nasze środowisko dotykają takie dramy. Goraco walczyłem o to, zeby Polska scrna VTES na świecie byla postrzegana w sposób profesjonalny, zeby sie z nami liczono itp. Podobnie jak większość naszej społeczności (zeby tylko nadmienic tskie osoby jak Izi, Radek, Dude, Toy i inni). Jak czytam dramy dotycza e wydarzeń z ostatnich miesięcy to robi siw przykro...

Jakiekolwiek ustawki, teamplaye, czy interpretowanie zasad w sposób pasujący jednej stronie były kiedys zwalczane (bez komicznych warnow itp.). Kiedys kirtura gry byla inna. Pamietam jak dziś, nieodparta chec spoliczkowania jednego z Polskich graczy, który zaproponował mi podłożenie sie w jednym z turniejów wysokiej rangi w celu uzyskania korzyści i awansu do finalu.

Czytajac niektóre posty, pisane w języku prawniczo-intelektualno-moralizatorskim odnoszę wrażenie, ze zatraciliśmy istotę rywalizacji. Szacunek należy sie każdemu - kurestwo trzeba tępić na kazdym kroku.

Prosze mojego postu nie odbierać ad personam - nie jestwm w temacie i piszę ogolnikowo. Mam nadzieję, ze wszystko zostanie zbadane, wyjaśnione a konsekwencje zostana wyciągnięte.  Ku dobru nas wszystkich.

Przesylam buziaczki i do zobaczenia na jednym z turniejów. Tesknie i pozdrawiam 🐊🐊🐊

P. S. Pisze z komorki - wtbaczcie wszelkie błędy 🙂
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2021, 09:19:14 pm »

3. Czy planujesz też wyciągnięcie podobnych konsekwencji wobec prince'a Bydgoszczy za turniej ligowy z 2009 (http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3104.msg61046#msg61046) gdzie również pojawił się błąd w archonie, który został wykryty i skorygowany post-factum? Tam sprawa bardzo słusznie zakończyła się na zwykłym przyjacielskim "aa, kurde, źle mi podaliście z kartki, juz poprawiłem", ale kto wie, może oko Saurona i karząca dłoń sięgają nawet w taką daleką przeszłość.

Niezla masz pamięć, szczególnie godną pozazdroszczenia biorąc ppd uwagę fakt, ze Ciebie tam nie było, ani w żaden sposob nie dotyczyło. Mimo, ze minęło juz sporo czasu akurat pamiętam "temat" dość dobrze. Nie mialanona wpływu na końcowy wynik turnieju - moje niedopatrzenie skutkowało jedynie różnica kilku punktów rankingowych w lewo - w prawo w rankingu i zostało to naprawiine w dosc sprawny sposób bez niepotrzebmego wylewania żółci (i bez wieszkej szkody dla zainteresowanych).

Przylro sie czyta posty z ktorych wynika, ze po latach niebytu nasze środowisko dotykają takie dramy. Goraco walczyłem o to, zeby Polska scrna VTES na świecie byla postrzegana w sposób profesjonalny, zeby sie z nami liczono itp. Podobnie jak większość naszej społeczności (zeby tylko nadmienic tskie osoby jak Izi, Radek, Dude, Toy i inni). Jak czytam dramy dotycza e wydarzeń z ostatnich miesięcy to robi siw przykro...

Jakiekolwiek ustawki, teamplaye, czy interpretowanie zasad w sposób pasujący jednej stronie były kiedys zwalczane (bez komicznych warnow itp.). Kiedys kirtura gry byla inna. Pamietam jak dziś, nieodparta chec spoliczkowania jednego z Polskich graczy, który zaproponował mi podłożenie sie w jednym z turniejów wysokiej rangi w celu uzyskania korzyści i awansu do finalu.

Czytajac niektóre posty, pisane w języku prawniczo-intelektualno-moralizatorskim odnoszę wrażenie, ze zatraciliśmy istotę rywalizacji. Szacunek należy sie każdemu - kurestwo trzeba tępić na kazdym kroku.

Prosze mojego postu nie odbierać ad personam - nie jestwm w temacie i piszę ogolnikowo. Mam nadzieję, ze wszystko zostanie zbadane, wyjaśnione a konsekwencje zostana wyciągnięte.  Ku dobru nas wszystkich.

Przesylam buziaczki i do zobaczenia na jednym z turniejów. Tesknie i pozdrawiam 🐊🐊🐊

P. S. Pisze z komorki - wtbaczcie wszelkie błędy 🙂

Zico, ja totalnie nie postulowałem czegokolwiek takiego, jasne że mnie nie było na turnieju, a znalazłem temat tylko dlatego, ze wrzuciłem "pomyłka" w forumową wyszukiwarkę. Zauważ, że napisałem, że "zupełnie słusznie zostało to skwitowane przyjacielskim <a, spoko, źle mi podaliście, juz poprawione>". Nawet gdyby była to pomyłka rzutująca na ranking turniejowy, to jestem totalnie przeciwny, żeby robić jakieś inby z pozbawianiem princostwa, itd. tylko po prostu normalnie ogarnąć korektę i na ile się da - naprawić sytuację, zbić pionę za dzień dobrej zabawy i spotkać się na nastepnym turnieju w duchu zdrowej, miłej rywalizacji. Luz, naprawdę to nie jest żaden zarzut do Ciebie, tylko wyłącznie ironizowanie z faktu, że Izi nagle wyciąga temat sprzed 18 miesięcy i PRZYPADKOWO WŁAŚNIE TERAZ uderza w Lukasza po ostrej spinie na MP.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2021, 10:20:40 pm wysłana przez Kuba »
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Września 16, 2021, 11:00:51 pm »

3. Czy planujesz też wyciągnięcie podobnych konsekwencji wobec prince'a Bydgoszczy za turniej ligowy z 2009 (http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3104.msg61046#msg61046) gdzie również pojawił się błąd w archonie, który został wykryty i skorygowany post-factum? Tam sprawa bardzo słusznie zakończyła się na zwykłym przyjacielskim "aa, kurde, źle mi podaliście z kartki, juz poprawiłem", ale kto wie, może oko Saurona i karząca dłoń sięgają nawet w taką daleką przeszłość.

Niezla masz pamięć, szczególnie godną pozazdroszczenia biorąc ppd uwagę fakt, ze Ciebie tam nie było, ani w żaden sposob nie dotyczyło. Mimo, ze minęło juz sporo czasu akurat pamiętam "temat" dość dobrze. Nie mialanona wpływu na końcowy wynik turnieju - moje niedopatrzenie skutkowało jedynie różnica kilku punktów rankingowych w lewo - w prawo w rankingu i zostało to naprawiine w dosc sprawny sposób bez niepotrzebmego wylewania żółci (i bez wieszkej szkody dla zainteresowanych).

Przylro sie czyta posty z ktorych wynika, ze po latach niebytu nasze środowisko dotykają takie dramy. Goraco walczyłem o to, zeby Polska scrna VTES na świecie byla postrzegana w sposób profesjonalny, zeby sie z nami liczono itp. Podobnie jak większość naszej społeczności (zeby tylko nadmienic tskie osoby jak Izi, Radek, Dude, Toy i inni). Jak czytam dramy dotycza e wydarzeń z ostatnich miesięcy to robi siw przykro...

Jakiekolwiek ustawki, teamplaye, czy interpretowanie zasad w sposób pasujący jednej stronie były kiedys zwalczane (bez komicznych warnow itp.). Kiedys kirtura gry byla inna. Pamietam jak dziś, nieodparta chec spoliczkowania jednego z Polskich graczy, który zaproponował mi podłożenie sie w jednym z turniejów wysokiej rangi w celu uzyskania korzyści i awansu do finalu.

Czytajac niektóre posty, pisane w języku prawniczo-intelektualno-moralizatorskim odnoszę wrażenie, ze zatraciliśmy istotę rywalizacji. Szacunek należy sie każdemu - kurestwo trzeba tępić na kazdym kroku.

Prosze mojego postu nie odbierać ad personam - nie jestwm w temacie i piszę ogolnikowo. Mam nadzieję, ze wszystko zostanie zbadane, wyjaśnione a konsekwencje zostana wyciągnięte.  Ku dobru nas wszystkich.

Przesylam buziaczki i do zobaczenia na jednym z turniejów. Tesknie i pozdrawiam 🐊🐊🐊

P. S. Pisze z komorki - wtbaczcie wszelkie błędy 🙂

Zico, ja totalnie nie postulowałem czegokolwiek takiego, jasne że mnie nie było na turnieju, a znalazłem temat tylko dlatego, ze wrzuciłem "pomyłka" w forumową wyszukiwarkę. Zauważ, że napisałem, że "zupełnie słusznie zostało to skwitowane przyjacielskim <a, spoko, źle mi podaliście, juz poprawione>". Nawet gdyby była to pomyłka rzutująca na ranking turniejowy, to jestem totalnie przeciwny, żeby robić jakieś inby z pozbawianiem princostwa, itd. tylko po prostu normalnie ogarnąć korektę i na ile się da - naprawić sytuację, zbić pionę za dzień dobrej zabawy i spotkać się na nastepnym turnieju w duchu zdrowej, miłej rywalizacji. Luz, naprawdę to nie jest żaden zarzut do Ciebie, tylko wyłącznie ironizowanie z faktu, że Izi nagle wyciąga temat sprzed 18 miesięcy i PRZYPADKOWO WŁAŚNIE TERAZ uderza w Lukasza po ostrej spinie na MP.

Wydaje mi sie, ze to nie chodzi o jeden turniej a o nieco szersza perspektywe.  Ta cala drama trwa juz za długo i do niczego nie prowadzi. Sledze wpisy na forum, widze co sie działo na przestrzeni ostatnich lat i z mojej perspektywy wyglada to slabo... Różne spory w naszym kurwidowlku byly od zawsze, jednak zawsze udawało sie to jakoś rozwiązać. Sam wielokrotnie prowadziłem boje z przeszłymi NC, prineami czy nawet miedzynarodowymi "VEKNowcami" , jednak zawsze udawało sie znalezc kompromis czy jakies rozwiązanie, bo koniec końców chodziło o dobro calego środowiska.

Czytajac wpisy z ostatnich kilkudziesięciu miesięcy, patrzac na reakcje niektórych grqczy odnoszę wrażenie, ze wróciliśmy do czasów podstawówki. VTES to tylko gra, fajna zajawka, mile spedzanie czasu z innymi ludzmi (czesto o zupelnie innych pogladsch i charakterach) jednak nigdy nie skutkowało to akcjami w stylu "schizma".  No moze raz - nota bene w wykonaniu Slave'a 😉.

Weźcie sie chlopaki spotkajcie u Młodego, napijcie sie trunkow z Podlaskich bimbrowni i wyjaśnijcie sobie wszystko raz, a dobrze. Yo działało wcześniej - powinno zadziałać i dziś.

I nauczcie sie rozrozniac to co sie dzieje przy stole podczas gry od tego co sie dzieje w "realu". Mnie przez wiele lat wkurwiał, i do dzis wkurwia, styl gry wielu graczy jednak zawsze (o ile byl zgodny z zasadami gry) potrafilem docenic efekty i po odejściu od stolu docenic ich kunszt, taktyke czy umiejetnosc manipulowania, czy tez stosowania innych sztuczek. Oszustwa jednak nigdy nie tolerowano, i mam nadzieję, ze nadal tak zostanie. Dlatwgo apeluje o całkowita przejrzystość, przestawienie wszystkich racji każdej ze stron, tak aby byla pelna jasność co sie wydarzyło.. Jesli to nie nastąpi, to zakonczy sie bardzo zle dla calego środowiska. VTES do dosc waskie grono graczy i kazdy podzial możliwie byc przysłowiowym gwozdziem do trumny.

Z drugiej jednak strony, mala drama od czasu do czasu tez nie jest zla  😉
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.