Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Baba z Jackiem  (Przeczytany 861 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Baba z Jackiem
« dnia: Września 17, 2021, 05:51:12 pm »

567 wersja scianki na schabie, czyli w sumie nihil novi. Nowe jest obstawienie w glownej roli Babci Jagi i creeping sabotaze. Jeszcze tym nie gralem, zastanawiam sie jeszcze nad wersja anach, wtedy wejdzie pare guardian vigil. Co poprawic? Co myslicie?

Deck Name:   Baba  Yaga - Baba z Jackiem
Created By:  Aleksander Idziak
Description:

Crypt: (12 cards, Min: 9, Max: 44, Avg: 7,08)
---------------------------------------------
  2  Anarch Convert                     none                     1  Caitiff                    G* 
  1  Andre LeRoux                       aus                      3  Toreador                   G5 
  5  Baba Yaga                          ANI AUS FOR OBF POT THA  11 Nosferatu                  G5 
  2  Mordechai Ben-Nun                  ANI AUS FOR NEC          8  Harbinger of Skulls        G5 
  1  Neighbor John                      dom for AUS              5  Ventrue Antitribu          G4 
  1  Tyler McGill                       pre AUS                  4  Toreador                   G5 

Library: (90 cards)
-------------------
Master (15 cards)
  1  Erciyes Fragments, The
  1  Giant's Blood
  1  Labyrinth, The
  1  Pentex(TM) Subversion
  1  Powerbase: Montreal
  1  Rack, The
  2  Smiling Jack, The Anarch
  2  Sudden Reversal
  5  Villein

Action (9 cards)
  1  Army of Rats
  4  Creeping Sabotage
  4  Magic of the Smith

Action Modifier (1 cards)
  1  Enkil Cog

Reaction (35 cards)
  3  Cats' Guidance
  5  Eagle's Sight
  3  Enhanced Senses
  7  Eyes of Argus
  3  Forced Awakening
  2  My Enemy's Enemy
  2  On the Qui Vive
  5  Sense the Savage Way
  5  Telepathic Misdirection

Combat (23 cards)
  7  Carrion Crows
  5  Hidden Strength
  6  Rolling with the Punches
  5  Taste of Vitae

Retainer (3 cards)
  1  Mr. Winthrop
  2  Raven Spy

Equipment (4 cards)
  1  Bowl of Convergence
  1  Heart of Nizchetus
  1  Ivory Bow
  1  Kevlar Vest
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Baba z Jackiem
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2021, 06:30:11 pm »

Tak na szybko:
- daj do krypty Ruxandrę, jej zdolność jest za dobra żeby nią nie grać, szczególnie w takim decku. Grałbym też Benjamina Rose i Federico di Pauda zamiast maluchów;
- w ogóle poszedłbym w kryptę typu Baba Yaga x4, Sergiei Voshkov x4, Benjamin i Federico x1, Ruxandra x2. Ta opcja z maluchami i Mordechaiem nie podoba mi się o tyle, że masz sporo kart, które zagra tylko jeden wampir, czyli szanse na kiepskie dobranie, a nie ma nic gorszego niż dobieranie kart, których nie możesz zagrać (lekcja, którą wyciągnąłem po wielokrotnym testowaniu decku na Qawiyyi). Za to masz stałego cepta na 2 wampirach, wiem że to fajne, ale nadal w decku na sabotażach wolałbym grać "pure Nosferatu" :) i wystawiać ich sporo a potem bronić;
- jak idziesz w tą stronę to daj Wider view do masterów. Wtedy jest też sens grać Warszawę, o której obaj wiemy że jest zajebista :) (tutaj akcja - idę po sabotaż i wstaję do bloku - wygląda całkiem słodko);
- darowałbym sobie Pentexa, nic on tu nie wnosi (to już nie te czasy kiedy musisz go grać do contestu, ale przyzwyczajenie zostaje :) ). Dałbym parę stealthów (chociażby swallowed by the night), żeby przepychać sabotaże. Samych sabotaży grałbym pewnie z 6 - 8, raz że chcesz żeby szybko podeszły, dwa że chcesz ich sporo (a Babcia jest duża więc dasz radę z kosztem);
- w ekwipunkach można wrzucić 1 snajperkę, naprawdę się czasem przydaje;
- nie wiem po co ci tu Suddeny (chyba że dla beki :) ).
- ze dwa roundhousy mogą być tu złotem (5 aggro z łapy nieraz pali wampiry, 2 tylko torporują).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Baba z Jackiem
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2021, 09:40:33 pm »

Jak już jechać w pure Nos to czemu by nie SchreckNET od razu? Zaglądanie ludziom na rękę dobra rzecz dla ścianki.

Erciyes moim zdaniem średnie tutaj. To najlepiej śmiga w deckach, które grają AUS DOM bo masz największy wybór dobrych kart do pobrania.

Suddeny zamień na Vessel, żeby mieć czym Jacka karmić.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Baba z Jackiem
« Odpowiedź #3 dnia: Września 18, 2021, 11:14:21 am »

Dzięki za rady Panowie, większość zastosuje.
- Ruxandra mnie nie zachwyca, zdolność jest w miarę ok ale trzeba ją zatapować, a przy małych ani i aus właściwie nie ma już jak jej obudzić. Zamiast niej włozyłem Dowager, ma superior ANI i przede wszystkim cepta na D-akcje, ktory powinien być tym bardzo mocny.
- Wydaje mi sie, że Yaga i Sergei nie graja razem. Yaga robi duzy uzytek z FOR, z kolei Sergei ma pro do grania homunculus i skin of marble ale to chyba dwie osobne talie.
- Czesc krypty zamienie na nosy, wiec wider view i Warszawa tez znajda swoje miejsce
- Pentex zostawiam do kontestu, zalozony na Babe moze zabolec.
- Suddeny tez byly z mysla o Pentexie, jako troche bardziej uniwerslana odpowiedz, ale pewnie w ostatecznosci zrobia miejsce Warszawie
- swallowed pare udalo sie wcisnac
- SchreckNet jak nie gram sam polityki, to szkoda mi slota
- Erciyes do sprawdzenia, jest AUS FOR ANI, to wszystko dosc popularne dyscypliny.
Zapisane