Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport  (Przeczytany 2601 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« dnia: Października 13, 2021, 07:24:02 pm »

Kolejny turniej, kolejny deck. Tym razem odświeżone Dogs of War, czyli talia, do której uparcie wracam co jakiś czas. Ostatnio deck był grany przez Iziego w Warszawie w 2019r., poniższy spis to jego zmodyfikowana wersja (dodałem 4x KRC, 1x Crusade, 1x DI, 1x Unexpected Coalition). Zmiany okazały się świetne, KRC przydawało się zawsze i przyspieszało grę, DI zrobiło mi grę na drugim stole, karty do głosów praktycznie nie zagrały (na całym turnieju było bardzo mało głosów).

Sugerowane zmiany po turnieju to:
- Black Forest Base, na cały turniej użyłem tego raz, karta bardzo fajna na papierze, w praktyce można ją spokojnie usunąć;
- Uncoiling, na cztery gry nie podeszła ani razu, w trzech grach miałem przeciwko sobie eventy (włącznie z finałem), więc jak widać nie jest kluczowa;
Raczej bym je po prostu usunął i zmniejszył talię, niż coś dodawał.

Ugrałem tym 2GW 6VP w eliminacjach oraz 2,5 VP w finale.
Krótki raport poniżej.

Deck Name: TWD Dogs of War
Author: Marcin "Dude" Szybkowski 
Description: A swarm vote / bleed deck with some DBR surprises

Crypt (12 cards; Capacity min=2 max=7 avg=3.875)
==================
1x Evangeline                    4 cel pot pre              Brujah antitribu:2
2x Frederick the Weak            2 pre                      Brujah antitribu:2
1x Hugo                          4 pre vic POT              Brujah antitribu:2
2x Jacob Bragg                   3 cel pot                  Brujah antitribu:2
1x Mariano Pomposo               4 aus cel pot              Brujah antitribu:3
2x Miguel Santo Domingo          7 cel for POT PRE          Brujah antitribu:3
2x Sarah Brando                  3 CEL                      Brujah antitribu:2
1x Victor Tolliver               4 pot CEL                  Brujah antitribu:2

Library: 69 cards

Master (11 cards)
==================
1x Fame
1x Gang Territory
1x Jake Washington
1x Archon Investigation
1x Pentex(TM) Subversion
1x Powerbase: Madrid
1x Black Forest Base
1x Waste Management Operation
1x Wider View
1x Direct Intervention
1x Dreams of the Sphinx

Action (8 cards)
==================
7x Embrace, The
1x Aranthebes, The Immortal

Action Modifier/Reaction (7 cards)
==================
7x Unexpected Coalition

Political Action (19 cards)
==================
4x Kine Resources Contested
5x Consanguineous Boon
1x Crusade: Aragon
1x Crusade: Detroit
1x Crusade: Pittsburgh
1x Crusade: Rome
1x Crusade: Toronto
5x Dogs of War

Combat (13 cards)
==================
7x Concealed Weapon
6x Dragon's Breath Rounds

Ally (1 cards)
==================
1x Carlton Van Wyk

Equipment (9 cards)
==================
9x Saturday-Night Special

Event (1 cards)
==================
1x Uncoiling, The

https://amaranth.vtes.co.nz/#deck/7312326a-6fbf-424f-b274-2cac895c9211

Grało 16 osób, więc wszystkie stoły mieliśmy czteroosobowe. Niby reguła na szybkie gry (takie były w moim wypadku), ale jednak było trochę time-outów.

Runda 1
Nowy (!Nos rush) - ja - Mateusz (V5Malk bleed) - Marcin (Unnamed bleed)

Bardzo szybki stół na którym mam idealne miejsce - Nowy od początku heroicznie broni się przed Unnamed, więc nikt nie przeszkadza mi w wykładaniu zabawek. Odrobinę spowalnia mnie Scourge of the Enochians zagrany przez Nowego, płoną dwa !Brujahy, spłonąłby pewnie jeszcze jeden Embrace ale chłopaki zapominają używać Scourge :) Dla pewności czekam z wyjechaniem Mateusza aż Scourge będzie u niego, w międzyczasie Nowy spada, finalnie Unnamed pada pod nawałą bleedów od 10 minionów, w około 30 minut kończymy z wynikiem GW3VP dla mnie i 1VP dla Marcina.

Runda 2
Kazpex (Weenie QUI) - ja - Maciek (Ghede) - Mateusz (V5Malk)

Fajnie jest drzeć łacha z Assamitów i dworować sobie jaki to Kwietus jest obciachowy, dopóki nie ma się na plecach sześciu śniadych ziomków bleedujących jak dzikie świnie :) Jedyne co Kazpexa odrobinę spowalnia to świadomość, że walka między nami to wymiana wampirów (a i tak Sarah Brando dwukrotnie płonie w walce). Ghede pacyfikuje Malki, więc Kazpex z braku presji ciśnie ostro w przód, szybko sprowadzając mnie do poziomu 2 poola oraz grając Delaying Tactics na mojego Boona, czym skutecznie wyłącza mi poolgain. Na szczęście nadarza się okazja - Ghede dostaje DI na Freak Drive, a w mojej turze zużywam całe zachomikowane zasoby (w tym 3 KRC na ręku), żeby wyjechać Maćka za 15. Następnie dogaduję się z Mateuszem, że pomogę mu wziąć punkt za Kazpexa (pomagam głównie przez wyciąganie mu wampirów które do torporu powbijał Ghede). Turę po tym jak Kazpex spada kończę grę z wynikiem GW 3VP dla mnie i 1VP dla Mateusza.

Runda 3

Nephandusy (nie pamiętam imienia, sorry) - ja - ToY (Samedi rush) - Mariusz (HoS Legioniści)

Mariusz wpada na świetny pomysł, żeby w pierwszej turze wyłożyć na stół Unmasking, bez upewnienia się kto czym gra. W efekcie mój deck jest skutecznie wyłączony na starcie. W tym czasie Toy rekordowo szybko masakruje Legionistów, po czym przejeżdża się po Nephandusach. Wynik: Toy GW 3VP, Nephandusy 1VP

Niemniej jednak z radością przyjmuję fakt, że z pierwszego miejsca z wynikiem 2GW 6VP wchodzę do finału.

Finał

Super jest wchodzić jako pierwszy, bo siadam ostatni :) więc można sobie wybrać jakąś ciepłą miejscówkę i popatrzyć jak świat płonie :) Analizując opcje oraz poprzednie gry postanawiam usiąść przed Mariuszem (Legioniści), który ma na plecach Toya, więc mam gwarancję że nie da mu się rozbudować. Okazało się to decyzją, która zaważyła na wygranej.

Zasiedliśmy więc w następującej konfiguracji:
Mariusz (Legioniści) - ja - !Ventrue Grinder (nowy kolega z Lublina, nie pamiętam imienia) - Pączek (Piper War Ghoul) - Toy (Samedi rush)

Jakbym miał ten finał opisać jednym słowem, to byłaby to "sielanka" :) Przez pierwszą godzinę nie zrobiłem praktycznie nic, poza spokojnym wystawianiem swoich gratów (embrace, dogs of war). Znamienne jest też, że przez cały finał ani razu nie poszedłem w walkę z Dogsów. W tym czasie chłopaki tłukli się zajadle, aż miło było popatrzeć. Gdy po godzinie trochę opadli z sił, postanowiłem zaproponować Mariuszowi układ - wyciągnę mu wampira z torporu, czym utrzymam go w grze, a on w zamian nie zablokuje mi polityki legionistami. W ten sposób zdobywam pierwszy punkt. Niespecjalnie się spiesząc podgryzam Pączka, zgarniając drugie VP całkiem niebawem. Na tym etapie jestem już nie do zatrzymania (i to mimo faktu, że Toy idzie do mnie w tył, a Mariusz się odbudował i ciśnie hordą legionistów), więc na spokojnie wygrywam finał z wynikiem 2,5 VP.

Okazało się, że tym deckiem idealnie wpasowałem się w metę tego turnieju, i to nawet mimo sporej ilości ally i eventów, które w teorii powinny mnie mocno skarcić.
Ogólnie miły turniej, ciekawe gry, kto nie był niech żałuje. Standardowo już odwiedziły nas ekipy z Poznania i Lublina, zawsze miło was mordeczki zobaczyć, oby do następnego :)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2021, 08:05:20 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2021, 08:03:14 pm »

Dokopales sie kiedykolwiek z kart odlozonych na spod decka z WMO?

A poza tym fajny deck.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2021, 08:09:58 pm »

Oczywiście że tak, WMO jest rewelacyjny w tym decku, w dłuższych grach dobierasz co chcesz, piękna sprawa :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2021, 08:12:31 pm »

To spoko, bo moje przygody z ta karta zawsze wyglądały tak, ze wydawała się bezużyteczna. ;)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #4 dnia: Października 13, 2021, 08:15:14 pm »

Tylko musisz jeszcze pamiętać żeby tego używać przez całą grę, a z tym bywa różnie :D

Zgodzę się, że to bardzo sytuacyjna karta i pewnie w innych deckach byłaby bezużyteczna. Tutaj naprawdę się przydaje.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #5 dnia: Października 13, 2021, 10:30:44 pm »

Że też bawię się tym deckiem i go sobie usprawniam to mam parę komentarzy/pytań/sugestii:

Miguel Santo Domingo - nie za duży tutaj? +1 bleed fajna opcja ale ciągle to jak 2 inne wampiry w koszcie, ja gram Sela jako największą (tańsza niż miguel, +1 bleed i tytuł na dzień dobry)
Gang Territory - słaby w tym decku moim zdaniem, mi się nie sprawdzał
Jakie i Pentex - nie gram w tym decku, wychodzę z założenia, że jak Cię złapią to bijesz i sprawiasz, że nie chcą Cię łapać, do krwi używam Kojota, ale rozważam wywalenie nawet tego
Wider View - bez sensu moim zdaniem, ja gram 2x Info Highway i 2x Effective Management żeby szybciej wysypywać wampiry

Carlton i Aranthebes moim zdaniem też słabe tutaj, wrzuć 1-2x Under siege i zobacz jak to śmiga (wtedy też Sela zamiast Miguela lepsza)

Uncoiling dla mnie bez sensu w tym decku bo nie ma tak naprawdę dużej ilości eventów, które by Cię karciły (sam eksperymentuję z wersją grającą eventy co karcą ludzi) bo nie grasz kart wymagających dyscyplin, superiorów itp. Boli tak naprawdę tylko unmasking (i to też tylko trochę), scourge i 4th cycle.

Edit: Dla zainteresowanych moja ostatnia wariacja na temat tego decku: https://amaranth.vtes.co.nz/#deck/da7b3dc9-43bf-4fdc-98dc-02ef78062232
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2021, 10:35:42 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #6 dnia: Października 13, 2021, 10:38:03 pm »

Tylko dodam, że nowy kolega z finału to debiutujący Maciek ze Świdnika, który grał moim deczkiem.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #7 dnia: Października 13, 2021, 10:45:02 pm »

Widzę motyw debiutantów z lubelszczyzny zaliczających gościnnie finał w swoim pierwszym turnieju został utrzymany :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #8 dnia: Października 13, 2021, 11:16:04 pm »

Miguel Santo Domingo - nie za duży tutaj? +1 bleed fajna opcja ale ciągle to jak 2 inne wampiry w koszcie, ja gram Sela jako największą (tańsza niż miguel, +1 bleed i tytuł na dzień dobry)

+1 bleed dla każdego twojego wampira. Czyli potencjalnie bleed za 14 z pełnego Miguela, który wyszedł w zeszłej turze. Można go z powrotem napompować z Jake Washingtona / diablerii jakiegoś kloca w torporze (ew. za cenę Dogsów). Jasne że nie zagrasz go zawsze, ale w większości przypadków jak go wystawiasz i masz jakikolwiek setup na poziomie przyzwoitym, to zrobi ci grę.

Gang Territory - słaby w tym decku moim zdaniem, mi się nie sprawdzał

Nie upieram się, grał mi fajnie ale nie jest jakoś niezbędny. Chociaż w finale jak miałem Terytorium i "pożyczony" Montreal to jakoś tak przyjemnie było :)

Jakie i Pentex - nie gram w tym decku, wychodzę z założenia, że jak Cię złapią to bijesz i sprawiasz, że nie chcą Cię łapać, do krwi używam Kojota, ale rozważam wywalenie nawet tego

Jake do bloku / dla Miguela / napełni malucha który zrobił Embrace
Uważam, że twoje założenie jest błędne, masz 6 DBR w decku, możesz jechać na elemencie zastraszenia, pytanie jak długo.
Pentex jest na cwaniaków typu Goratrix czy Kapucyn budujący schron przeciwatomowy (pozdro ToY :) ), nie lubię przegrywać gry tylko dlatego, że nie mam odpowiedzi na blokującego wszystko kloca.

Wider View - bez sensu moim zdaniem, ja gram 2x Info Highway i 2x Effective Management żeby szybciej wysypywać wampiry

Po Miguela jak potrzebny :D ew. po pojedyncze maluchy których jeszcze nie mam (a kilka maluchów jest zdublowanych w krypcie).

Carlton i Aranthebes moim zdaniem też słabe tutaj, wrzuć 1-2x Under siege i zobacz jak to śmiga (wtedy też Sela zamiast Miguela lepsza)

Obie te karty, jeśli znajdą się u przeciwnika, skutecznie wyłączają cię z gry. Nie widzę nic słabego w posiadaniu ich do contestu, a jak sam je wystawię, to też mi słabo nie będzie, uwierz mi na słowo :)
Under Siege to dobry pomysł, zapomniałem o tej karcie, jedną można wrzucić na jakiś głupi blok z partyzanta.

Uncoiling dla mnie bez sensu w tym decku bo nie ma tak naprawdę dużej ilości eventów, które by Cię karciły (sam eksperymentuję z wersją grającą eventy co karcą ludzi) bo nie grasz kart wymagających dyscyplin, superiorów itp. Boli tak naprawdę tylko unmasking (i to też tylko trochę), scourge i 4th cycle.

Ma sens, bo Unmasking po sąsiedzku cię zabija, a Scourge skutecznie spowalnia. I mimo że rozważam wywalenie (bo mnie wkurzył że ani razu nie podszedł :D ), to nadal widzę sens tej karty. Lata temu w pierwszej wersji grałem 2x Not to be, ale to się nie sprawdzało.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #9 dnia: Października 14, 2021, 12:15:42 am »

Właśnie się zastanawiałem nad Not to Be. W sumie podobnie jak z Uncoilingiem, jak dobrze podejdzie to Cię uratuje, jak nie podejdzie to dupa zbita. Zastanawiam się czy nie lepiej po prostu olać tutaj całkiem eventy przeciwników (w końcu nie każdą grę trzeba wygrać) i pozbyć się tego typu techowych kart, które potencjalnie blokują rękę a zamiast tego dorzucić coś co można zagrać zawsze i poprawić flow.

Deck na bank ma potencjał i zdecydowanie można nad nim popracować jeszcze.

Ja też gram w tym decku Target Vitals bo pomaga w sytuacji jak nie masz broni albo jak nie chcesz palić z dbr a walnąć za więcej jakiegoś Ossiana czy coś (spalić war ghoula np).

Z Aranthebesa i Carltona osobiście zrezygnowałem bo Aranthebesa praktycznie nikt nie gra obecnie a Carlton to 50/50 bo musisz być bo crossie albo wystawić pierwszy (bo jak sąsiad ma Carltona to swojego już do contestu nie wystawisz). Carltona w sumie też już wieki nie widziałem w stole. Bardziej ustawiam się na opcję "do or die" zamiast techować się na różne sytuacje ale to wszystko do potestowania jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2021, 12:23:02 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2021, 09:55:30 am »

Not to be jest gorszy, bo nie zagrasz go "po fakcie", Uncoiling po prostu spali event. Carlton zawsze się przyda, jest dość popularny i jak ktoś go wystawi to skutecznie uprzykrza mi grę. Aranthebes w stole przeciwko tobie to game over, ale u ciebie też się przydaje (w drugiej grze z Kazpexem uratował mi skórę).

Targety grałem kiedyś, wyleciały, zajmowały miejsce i niewiele wnosiły (grane sytuacyjnie).

Mamy zupełnie inny styl gry, dla mnie stawianie wszystkiego na jedną kartę jest nieakceptowalne, czasami wolę się przyczaić / przeczekać, więc chcę mieć potencjalnie różne odpowiedzi. Kolejna sprawa to że ten deck powyżej 70 kart robi się za wolny, więc wszelkie zmiany jakie tu zrobię raczej pójdą w kierunku ponownej redukcji.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #11 dnia: Października 14, 2021, 04:01:59 pm »

Aranthebesa to ja już sam do assamitow wrzuciłem po tym turnieju 😛
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #12 dnia: Października 14, 2021, 05:58:39 pm »

Aranthebesa to ja już sam do assamitow wrzuciłem po tym turnieju 😛

To jest post z kategorii "lessons learned" :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #13 dnia: Października 14, 2021, 06:38:12 pm »

Aranthebesa to ja już sam do assamitow wrzuciłem po tym turnieju 😛

Aż tak bardzo cię bolał mój bleed za 1 na 3 stealtha? ;)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« Odpowiedź #14 dnia: Października 14, 2021, 06:49:22 pm »

Aranthebesa to ja już sam do assamitow wrzuciłem po tym turnieju 😛

Aż tak bardzo cię bolał mój bleed za 1 na 3 stealtha? ;)

Tu raczej chodzi o grę ze mną, gdzie wszedł Aranthebes, spłonął jedyny wampir który mógł go wtasować, i się skończyło bleedowanie :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired