Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Obowiązkowe Koszulki na Turnieju  (Przeczytany 1128 razy)

MateriusTrooper

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Obowiązkowe Koszulki na Turnieju
« dnia: Października 23, 2021, 10:44:49 pm »

Cześć wszystkim !

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz przy turniejach. Czy zgodnie z zasadami 4.6 oraz 5.4 tournament Rules używanie kart z różnych edycji/wydań które posiadają inne rewersy jest legalne jeśli gracz założy na nie przezroczyste koszulki bądź ich nie założy.
Moim zdaniem zgodnie z punktem 5.4 jest to markowanie kart i nie jest to legalne. Spotkałem się z taką sytuacją na Charytatywnym Turnieju w Poznaniu. Ze względu na niski stół i brak możliwości wejścia do finału oraz charakter turnieju nie wzywałem sędziego abyśmy dokończyli grę normalnie.
Natomiast moim zdaniem należy tu zmienić zapis TR 4.6 w którym obowiązkiem gracza jest posiadanie nieprzezroczystych i jednakowych koszulek jeśli ma karty z różnych wydań. Poniżej wklejam do zapoznania się ruling z Magic The Gathering. Jest to dobry przykład jak rozwiązać taki problem.

https://blogs.magicjudges.org/rules/mtr3-11/
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Obowiązkowe Koszulki na Turnieju
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2021, 12:15:45 pm »

Ja jestem jak najbardziej za. Akurat w MtG to ludzie grają o dużą kasę i oszukują jak tylko mogą (koleś np. miał wszystkie lądy w wersji foil w decku bo wtedy nawet w koszulkach nieco inaczej się tasują itp.) ale ewidentnie jeżeli posiadasz karty z różnych setów to powinieneś mieć koszulki nieprzejrzyste. Niestety faktu, że różne edycje w vtes miały też różną grubość kart (porównajcie sobie 3e i BH) nie przeskoczymy.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Obowiązkowe Koszulki na Turnieju
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2021, 04:40:35 pm »

Zasadniczo temat jest omawiany w Tournament Rules.

"If cards with distinct backs are used in the same deck (e.g., Jyhad and Vampire: The Eternal Struggle cards, or upside-down 3rd Edition cards and right-side up cards, or mis-cut cards, or cards without the Deckmaster logo) are used, in order to prevent a significant advantage, all cards from the different sets, printings, etc. must be of sufficiently mixed card type, unless they are all sleeved with opaque sleeves (recommended)."

https://www.vekn.net/tournament-rules w sekcji 4.1

W kwestii ustalenia czy było to 'sufficiently' - koniecznie trzeba było zasygnalizować temat sędziemu. W sytuacji gdyby się okazało że np. mastery były wyłącznie z Jyhadu, a combaty z 3-ed - może się to zakończyć jak opisano w pkt. 5.4 tego dokumentu (Marked cards).
Zapisane