Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Fee Stake Warsaw #6 - Ukraine Edition  (Przeczytany 605 razy)

Gausus

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 82
  • Anarch Baron of Warsaw
    • Zobacz profil
Fee Stake Warsaw #6 - Ukraine Edition
« dnia: Marca 12, 2022, 12:02:14 pm »


Fee Stake Warsaw #5 - 19 marca 2022

Zapisy od 9:30

I Gra  10:00-12:00
II Gra 12:15-14:15
Przerwa obiadowa 14:15-15:15 (w okolicy jest sporo knajp)
III Gra 15:15-17:15

Na wypadek nieprarzystej ilości graczy będzie gracz zapasowy (pauzujący lub grający - w zależności od frekwencji)

Finał i stół debeściaków: 17:30-19:30
Wejściówka: 35 PLN - cały dochód z turnieju będzie przekazany na pomoc Ukrainie. Tym razem wyjątkow klubowicze i patroni klubu nie mają darmowej wejściówki.

Informacje odnośnie zasad i tego jak trafić do GC oraz czy można pić piwo -> https://vtes.club/?p=26

Dla wygody organizatora (czyt: żeby oszacować ilość niezbędnych promek, energetyków kawy - tym razem obiecuję Zarazowi zrobić słabszą kawusię) prośba o rejestrację:
https://forms.gle/sv2YffKzM4yCKLL56

Turniej zgłoszony do VEKN: https://www.vekn.net/event-calendar/event/10116
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Fee Stake Warsaw #6 - Ukraine Edition
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2022, 04:47:46 am »

Dzięki za turniej chłopaki. Było bardzo fajnie.

W sumie turbo szalony turniej bo przez 3 rundy nikt na żadnym stole nie zdobył więcej jak 1.5VP i top seed w finale to było 0GW 4VP  :twisted:

Jak zwykle średnio wstrzeliłem się w metę grając !Toreador Palla Exhibition embrace w turnieju gdzie 40% decków to combat, dużo ścianek itp.

Jak to wyglądało z mojej perspektywy:

R1: Saulot + big cap wall > Ja > Brujah anarch combat > Tremere toolbox > Brujah anarch bruise/vote

Seating niespecjalnie dobry dla mojego decku, z preyem, który zabezbiecza plecy i predatorem, który blokuje kluczowe akcje. Ustałem dłużej niż myślałem, że mi się uda ale było dosyć ciężko grać nawet con boony kiedy w samym stole było 36 głosów.

R2: Brujah anarch bruise/vote > Gangrel anarch pro wall > Tremere toolbox > Ja > Kiev anarchs

Podobnie jak w R1 mam bijącego preya i predatora z blokami. Nie pomógł fakt, że pomimo zmielenia połowy decka znalazłem tylko 1x Embrace i 1x Majesty. Z akcji tylko Art Scam w sumie mi przychodził więc ciężko było cokolwiek zrobić.

R3: Gangrel dabbler bleed > Kiev anarchs > Ja > Brujah anarch bruise/vote > Brujah anarch combat

W sumie ciekawa i wyrównana gra, nawet nieźle mi szło ale popełniłem 2x typowy błąd "przeliczenia się o 1" co kosztowało mnie ten stół. Pierwszy błąd popełniłem jak zapomniałem dodać counterka na Powerbase: Madrid, więc nie siadła mi krucjata, która by mi dawała bardzo cenne głosy. Trochę się też stół posypał jak siadło Open War i Club Illusion a ja byłem jedyny bez anarchów. Drugi błąd to przeliczenie się na sam koniec, kiedy to spadłem w swoim untapie bo zabrakło 1 poola w rundzie, w której najprawdopodobniej bym miał zagwarantowanego vote-locka, zagrał 2x con boona i przejechał 2 dogorywających graczy przed sobą za total 28 poolgain (po cichu też liczyłem, że gangrele wyjadą braciszków co by mi rozwiązywało problem ale zabrakło im bleeda odrobinę) :P

Deckiem grałem w sumie chyba pierwszy raz bo raczej nie lubię tego archetypu. Całkiem mile byłem jednak zaskoczony, deczek nie jest aż tak cepowaty jak sądziłem i ma różne możliwości interakcji ze stołem (może to być efekt tego, że grałem wariacją Foundation Exhibit + Palla Grande z dodatkiem 2 większych wampirów jak Klaus i Melusine). Z perspektywy tego turnieju to widzę, że może lepiej zamiast tych combat endsów wszystkich to by było grać target vitals + glancing blow, ale to mogła być specyfika tego turnieju. Też trzeba by chyba pomyśleć bardziej nad zabezpieczaniem głosów wcześniej bo w tych nowych preconach wszystkich to wyszło dużo tanich wampirów z tytułami i też decki, które wcześniej nie miały takich możliwości za bardzo nagle dostały intercepty, odbitki itp. (toolboxacja mety).

Dzięki wszystkim za gry i dozo na następnych turniejach.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2022, 04:58:46 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

noun

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Fee Stake Warsaw #6 - Ukraine Edition
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2022, 03:45:41 pm »

Dzięki za turniej :) było fajnie , mogliśmy przyjechać z Lublina i się trochę pokłócić między sobą w Warszawie :D - klimat jak zwykle niezastąpiony! Fee Sake wygrane.
Poniżej spis tych paskudnych gangreli co to bleedowały zawsze za mało ale już jest plan na zmiany ;)

2xMartina Srnankova
2xDario Ziggler
2xKamile Paukstys
2xHanna Nokelainen
1xCrow
1xNathan Turner
1xIndira
1xRuslan Fedorenko

3xBlood Doll
3xDabbler
2xWash
1xArchon Investigation
1xClub Illusion
1xDirect Intervention
1xDreams of the Sphinx
1xEnnoia's Theater
1xPentex(TM) Subversion
1xRobert Carter
1xTasha Morgan
8xSkullduggery
6xThing
5xShattering
10xNi Dieu ni Maître
6xEarth Control
5xAdhocracy
4xCrimethInc.
4xForm of the Bat
4xEarth Meld
2xClaws of the Dead
2xFlesh of Marble
2xForm of Mist
1xNarrow Minds
8xDeep Ecology
3xGuard Dogs
4xForm of the Cobra
Zapisane