Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 95

Autor Wątek: links 4 fun  (Przeczytany 292767 razy)

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwca 20, 2006, 07:54:18 pm »

Rozmawiamy o filmie i glupawych motywach, a wy w to mieszacie jakies niestworzone teorie. To nie moja juz wina. Zreszta jak mieszacie do tego matematyke to i do innych rzeczy bedziecie ja pchac.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwca 20, 2006, 08:00:32 pm »

no spoko, tylko nie mow ze nie ma czegos gdy tego nie wiesz. my tobie nie wmawiamy ze sie nie znasz na mickiewiczu, ty nam nie wmawiaj ze sie nie znamy na matematyce. poza tym matma sie sama pcha we wszystkie dziedziny zycia.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwca 20, 2006, 08:03:59 pm »

Nie znam sie na Miciekwiczu. ;) Nie odmawiam wam, ze sie znacie na matematyce. Na pewno znacie takie nazwy jakich ja w zyciu nie widzialem nawet. Po prostu nie uwazam zeby mieszanie w GunKata matematyki bylo sensowne. Chyba, ze ograniczymy te matematyke do slowa "prawdopodobienstwo". Ale wporzo, juz bez klotni. W koncu jestesmy pis & love ppl. ;]
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwca 20, 2006, 11:41:08 pm »

to wychodzi na to ze prawdziwy ze mnie czlek renesansu
niby humanista, a wierzy ze wszystko jest mozliwe... i procenta jakies czasem lubi wchlonac... :lol:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwca 21, 2006, 12:35:48 pm »

Thilus, ja rozumiem ze jestes tak doswiadczonym strzelcem, ze odstrzeliwujesz glowke od szpilki z odleglosci kilometra ;-) i ze z doswiadczenia wiesz, ze fizzyka ssie, a wszystkie rownania sa wymyslem jakis panow w okularach :). Co poradzic ze my w te wymysly wierzymy. Co poradzic ze pelna butelka spada tak samo szybko jak pusta butelka... :P
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwca 21, 2006, 01:02:53 pm »

Wiesz gunKata skladal sie glownie z ruchow wyliczanych na prawdopodobienstwu zachowania sie okreslonego przez przeciwnikow.Czytaj w pewnych sytuacjach zachowywali sie w pewien dajacy sie przewidziec sposob, do tego zostala wyliczon i jak najbardziej z optymalizowana funkcja ruchow pozwalajaca aby w jak najszybszy i jak najbardzoeij oszczedny sposob wyliczyc potrzebne ruchy aby unieskzodlwic (obojetnei czy zabic czy nie ) przeciwnika.
Wtedy to nabiera sensu wg mnie. Co innego ze to i tak bajka :D

Cenzura *cenzura* :D
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwca 21, 2006, 01:18:20 pm »

Co poradzic ze pelna butelka spada tak samo szybko jak pusta butelka... :P

Tylko w próżni  :wink: :P
A co do jednego wielkego wzoru na "świat" to pewnikiem jest coś takiego, wszystko przecież działa na jakiś określonych zasadach i prawdopodobieństwach, jesli znamy wszystkie dane to jestesmy wstanie wyliczyc bardzo dokładnie tor i prędkość pocisku , podobnie z innymi rzeczami , kłopot w tym ,że takie ogólne wzory to są ogromne ilości zmiennych , których narazie nikt nie jest wstanie objąc i wyliczyć, ale to tylko kwestia czasu.
Ps. Zapytajcie jakiegoś malkava oni ponoć widzą różne wzory  :D :lol: :wink:
Zapisane
PVP Team

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwca 21, 2006, 01:21:58 pm »

Wzor na wszechswiat, a raczej funkcja falowa wszechswiata niby instnieje lub fizyka zaklada istnienie takowego tworu (nie pomne).
A ogolnego wzoru na wszechswiat jeszcze nie mamy i pewno dlugo miec nie bedziemy, bo jest duzy problem z unifikacja znanych nam sil (glownie chodzi o garwitacje, jesli sie nie myle).
Fizykiem/matematykiem nie jestem wiec jak palnalem glupote to poprawic ;-)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2006, 01:24:42 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwca 21, 2006, 05:21:15 pm »

No cos koło tego , fizycy od wielu lat usiłują jednym równaniem (układem równań) zapisać wszystkie siły , jak narazie ta sztuka udała się tylko z oddziaływaniami elektrycznym i magnetycznym , a najwiecej trudnosci to jest chyba z oddziaływaniami w mikro swiecie , gdzie cząstki robią z ludzi głupów i nie dają się "logice"   :wink: :lol:
Zapisane
PVP Team

Tajron

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwca 21, 2006, 06:55:21 pm »


A co do jednego wielkego wzoru na "świat" to pewnikiem jest coś takiego, wszystko przecież działa na jakiś określonych zasadach i prawdopodobieństwach

Jeżeli chodzi o teoeię prawdopodobieństwa to została ona wymyślon przez człowieka do opisania świata rzeczywistego. Np. do obliczenia zmiany stanu cząsteczek zamkniętego gazu stosuje się równania bazujące na prawdopodobięństwie ale tak naprawde to każda z tych cząsteczek  ułoży się w ściśle określony sposób po jakimś czasie (zakładając oczywiście jakiś stan początkowy) Zagadnienie to nazywa się determinizmem - jakiś układ jest zdetrminowany do okrelonej zmiany. Wszyscy fizycy jednym chórem twierdzą że jeżeli znamy wszystkie parametry stanu początkowego i znamy wszystkie równania opisujące zmiany to jesteśmy w stanie powiedzieć co się stało z tym układem po jakimś czasie...
       I tu pojawia się nasz problem bo jak na razie to na każde zadane przez fizyków pytanie poza odpowiedzią lub jej brakiem pojawiały się kolejne pytania, kolejne wzory do znaleźienia i kolejne zmienne i tak dalej...
Nawet zakładając iż istnieje jakieś równanie najprawdopodobniej nie bylibyśmy go w stanie zbadać, bo jak np. sprawdzić co się dzieje z materią przy ogromnych gęstościach (vide czarna dziura a dalej masa Planck'a).
Nie znamy też dokładnie oddziaływań między kwarkami (cegiełek budujących protony neutrony elektrony itd.) i potrafimy je opisać jedynie za pomocą terji wspomnianego już prawdopodobierństwa nie muwiąc już o ich głębszej struktuże ( dla zainteresowanych http://portalwiedzy.onet.pl/77453,,,,kwarki,haslo.html ); przykładów można by mnożyć.
Tak więc jak na początku była teria Newtona potem teoria względnożci Einsteina to może za jakiś czas kolejny wariat wymyśli coś jeszcze szerzej opisującego świat...
Ale nie łudzmy się za naszego życia nie zobaczymy równania opisującego żeczywistość :wink:

PS Sory jeżeli trochę namieszałem starałem się pisać w miare jasno
PSPS jak walnąłem jakąś głupote to poprawić :)

« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2006, 06:57:56 pm wysłana przez Tajron »
Zapisane
<><

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwca 21, 2006, 08:21:02 pm »


Ale nie łudzmy się za naszego życia nie zobaczymy równania opisującego żeczywistość :wink:


To jest pewne   :wink: :lol:

Jeśli chodzi o jakąś rewolucyjną teorie to wydaje mi się ,że wkrótce się pojawi. Aktualnie postęp technologiczny pędzi jak szalony i coraz szybciej przyspiesza , albo coś nowego ludzie wymyslą albo będzie koniec świata , stawiam na ludzkość  :wink: 8)
Zapisane
PVP Team

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwca 22, 2006, 07:35:19 pm »

Cytuj
jedynie mam watpliwosci czy wiedza o 'strzelaniu' nie pochodzi jedynie z filmow amerykanskich i ewentualnych opracowan teoretycznych
Pochodzi z wlasnego doswiadczenia i kilku ksiazek tematycznych.
Cytuj
Noooo... Nie. W ciemnosci widac jak ktos jara szluga.
Nie poznalbys ironii nawet jakbys sie o nia potknal.

Na reszte odpowiem jak wroce z nocki.
Zapisane

Bitches love lazors.

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwca 22, 2006, 08:01:51 pm »

Cytuj
Noooo... Nie. W ciemnosci widac jak ktos jara szluga.
Nie poznalbys ironii nawet jakbys sie o nia potknal.
:lol: To teraz moze pogadamy o tym co to jest ironia matematycy, coooo?  :lol: No juz dajcie sobie spokoj z tym watkiem. Skonczyl sie juz pare dni temu.

Zeby bylo w temacie. Znow Loituma. :D

http://img467.imageshack.us/my.php?image=hitlatuma6yu.swf
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwca 22, 2006, 08:47:09 pm »

lol
jest jeszcze wersja hentai  :wink:
http://de.fishki.net/pics9/hentaitsop.swf
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2006, 08:50:25 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: links 4 fun
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 22, 2006, 09:24:15 pm »

Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 95