Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Achtung ! Bad traders  (Przeczytany 37753 razy)

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Achtung ! Bad traders
« dnia: Września 18, 2005, 01:54:48 pm »

Brakuje takiego watku, sugeruje go przykleic. I nie wrzucac tu offtopow, niech wszystko bedzie jasne.

Koles z Finlandii, ktory mnie wydymal na Derenge nazywa sie Oscar Nordqvist. Adresu nie pamietam, a maile formatka zjadla. ODRADZAM WSZELKIE TRADY z tym panem. Na mahasamatmanie i na TCO jest juz zbanowany, ale wiadomo, zawsze moze korzystac z konta kumpla :( niestety..... Oby go kurna wilki zjadly.

Next issue.

W grudniu zeszlego roku tradowalem sie z Szewem.  I jak zwykle zrobilem crosstrade'a, obiecalem szewskiemu, ze mu breatha zalatwie. Deala o niego mialem juz ugadanego z takim jednym makaroniarzem, myslalem, ze wysle karty i w przeciagu max 2 tygodni go otrzymam. No to wyslalem karty. Breatha oczywiscie nie otrzymalem. No to wyslalem maila. Koles odpisal, ze spoko, wysle jeszcze jednego. Ktorego tez nie otrzymalem. Koles mial sporo komentow na mahasamatman wiec pomyslalem "Hun, poczta go wydymala, biedak jest 2x BotD w plecy". Vermiin mi go rowniez polecal, mowil, ze sprawdzona persona. No to zostawilem ta sprawe. Szewa przeprosilem i uruchomilem inne zrodla, zeby mu breatha zalatwic. Udalo sie, ale troche to trwalo, ale Szewski wykazal mase cierpliwosci! Pozdro szefie, wiecej sie to nie powtorzy!

Niedawno polowalem na unmasking. No i ow koles je posiadal, wiec znow wyslalem do niego maila z proposalem. Po krotkich pertraktacjach doszlismy do konsensusu. Ale zycie juz mnie doswiadczylo wiec stwierdzilem, ze koniec pitolenia. Wysyla unmasking jako pierwszy. Koles powiedzial: spox. No i do tej pory nie otrzymalem unmasking. Na maile nie odpowiada, ba! zmienil skrzynke. Mozliwe, ze poczta go nienawidzi i z czystej zlosliwosci topia jego listy w rzece. Ale personalnie w to nie wierze. Koles to Giussepe Marchetti(http://trade.mahasamatman.com/VTES/list_show.pl?user=marchettig). Zalecam szczegolna ostroznoscia w handlach z nim. Niech wysyla karty pierwszy. Niemozliwe, zeby 3 razy karty do mnie nie doszly, podawalem dobry adres ba! wysylalem mu plik jpg z moim adresem, zeby bez problemu mogl go przepisac na koperte (niektorzy obcokrajowcy nie maja obslugi polskich czcionek, nie dziwie im sie :P). Nie interweniuje u sama bo koles ma faktycznie 22 refy. I to od naszych chlopakow. Ale chce was uczulic na tego klienta. Ja sie trzymam juz od niego z daleka.

Edit: literowki i zmienilem troche text, zeby nie bylo nieporozumien bo dude sie juz nacial :P
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2005, 02:30:10 pm wysłana przez Kukieł »
Zapisane

sinaath

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 912
  • Hitokiri Battousai
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2006, 09:03:42 am »

no wiec stalo sie..

mam nadzieje ze wszystko sei wyjasni, ale jak na razie apeluje o to, zeby kazdy kto sie z nim spotka zapytal sie CO JEST???

Sathriel "kupil" ode mnie karty, tyle ze kasa do mnie nie dotarla.. pytalem przez maile, PM na forum, i nic.. a bywal w tym czasie tutaj..

znikam teraz na 2 tygodnie i mam cicha nadzieje, ze sie wszystko wyjasni
Zapisane
- What's god?
- You know, when you want something really bad, and you close your eyes, and you wish for?
  God's the guy who ignores you.
The Island

master

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #2 dnia: Września 13, 2006, 10:51:35 am »

ja też miałem problemy z sarthielem, to on miał ode ,mnie kupić karty, ale nie doczekałem się ani pieniążków ani żadnego wyjaśnienia. Tak jak piszesz powyżej wszelki kontakt urwal się
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2007, 01:03:44 pm »

Pierre Le Runigo - http://trade.mahasamatman.com/VTES/list_show.pl?user=runigop - kuquami[AT]hotmail.com (na tradecardsonline.com jako kuquami, wnioskuję)

Dogadaliśmy deala 3-ego grudnia. Po 2 tygodniach napisałem do niego że kart wciąż nie otrzymałem, na co odpowiedział że nie pierwszy raz mu się to zdarza, i że jak komuś innemu wysyłał, to doszło dopiero po miesiącu. Zgodziłem się poczekać, ale że sytuacja zmianie nie uległa, to tydzień temu posłałem mu maila, na którego już odpowiedzi nie dostałem.
Wiem że koleś ma w pyton referencji, ale nie zmienia to faktu, że nie otrzymałem ani kart, ani odpowiedzi.
Jeżeli się cokolwiek zmieni, to dam znać. Mam nadzieję że dojdzie do napisania sprostowania :)
Dziś posłałem jeszcze jednego maila, jeśli na tego też nie dostanę odpowiedzi, to pójdę chyba gościa szukać na zachodnie fora  :twisted:

Aha, warto chyba dodać że po raz pierwszy przydarza mi się taka sytuacja, a trade'owałem z zagranicą sporo - to dla tych, którzy mogą się poczuć odstraszeni od takich działań powyższym :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2007, 08:16:34 am »

jeszcze nie panikuj
do mnie po miesiącu wróciła przesyłka nadana do Francji - jako adresat nieznany
nadałem ponownie na ten sam adres (potwierdzony mailem) i doszła

więc miesiąc czasu to mało - jeszcze wszystko się może zdarzyć

« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2007, 05:10:12 pm wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2007, 05:09:38 pm »

dopisek:

ponieważ czas wędrówki listu jest długi w penym momencie naprawdę nie wiadomo co napisać, .......bo ile razy mozna zapewniać  że wyslana, gdy sam nie wiem co się dzieje z listem

biorę również pod uwagę  to że ktoras z przesyłek w koncu zaginie, dlatego przy dilach (zakupach, wymianach) opinie dotyczące kontrahenta są ważne ale pojedyńczy minus równiez może sie zdarzyć
i nie jest dyskwalifikujący moim zdaniem
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2007, 11:35:42 pm »

Zaraz ja robiłem deale z Pierrem i wszystko było "ok"
Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2007, 01:29:16 am »

Panowie, żeby było jasne: ja nie rzucam oskarżenia, a jedynie informuję o zaistniałej sytuacji. Cały czas mam nadzieję że wszystko sie wyjaśni, gość się odezwie, albo karty dotrą, i w ten też sposób sformułowałem swojego posta.
Nya, wiem że z nim trade'owałeś, bo ma twoją referencję :)
Sytuacje dziwne się zdarzają, poczta daje dupy & stuff, ale głównie chodzi mi o to, że koleś poza pierwszym "poczekaj jeszcze trochę" nie raczył się odezwać (poza jednym mailem, po którym odczekałem 2 tygodnie, po czym posłałem drugiego, i na tego, mimo ponaglenia brak odpowiedzi od ponad tygodnia)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

jabbas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 990
  • KiciKiciKici
    • Zobacz profil
    • Centrum Gier PEGAZ
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2007, 09:38:44 pm »

KUKIEŁ We Are Watching You.... mam nadzieje, że ten czas tak się dłuży, bo drugiego kota kołujesz...
Zapisane
Centrum gier Pegaz: Gry planszowe, karciane, figurkowe, RPG
Tylko gry z polotem!
www.pegaz-gry.pl ...

Wejdź na nasz profil na Facebooku i Polub nas!

http://www.facebook.com/pages/Centrum-gier-Pegaz/147915328576385

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2007, 09:55:51 pm »

Niniejszym oświadczam iż doszliśmy wreszcie z Pierrem do porozumienia. Długo to potrwało, jak widać, ale koniec końców jestem zadowolony :) Tylko nie wiadomo czy naszą czy francuską pocztę trzeba bluzgać ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 29, 2007, 10:22:07 pm »

Francuskie listy ida zawsze ponad tydzien (czesto ok. 10 dni roboczych), ale dochodza (tzn. do mnie zaden nie zaginal, a dealowalem z kilkoma Francuzami). Trzeba byc po prostu cierpliwym. :)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 29, 2007, 10:32:23 pm »

No to jeden wysłany do mnie stał się najwyraźniej wyjątkiem potwierdzającym regułę :evil:
To, albo idzie już prawie pół roku :lol:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 31, 2007, 11:03:15 am »

dwóch moich przesyłek francuzi nie dali rady dostarczyc pod wlasciwy adres - wróciły i musialem ponownie wysyłac, jednak trwało to jedynie m-c czasu a nie pól roku

b.
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 01, 2007, 08:29:04 pm »

nowe info dla dilujących z zagranicą, mam już pewne dośiwadczenia w tym trafiło się kilka niemiłych, ponieważ mam juz na 100% pewne in4macje od poczty podam wam namiary na gości z którymi trzeba ostrożnie dilować. Znam ich głównie za pośrednictwem eBay-u więc podaję nicki pod którymi tam handlują

Austria
Carl Pilhatsch  (nick: amenophobis) - niemiły incydent po kilku udanych dilach: rozmyślił się już po dogadaniu i wysłaniu przeze mnie krat. swoich kart nie wysłał , mojej przesyłki nie odebrał z poczty. Strata to koszt przesyłki zagranicznej (poleconej, priorytetowej) i koszt jej odebrania z poczty czyli łącznie 12 pln, niby niewiele ale...

Hiszpania
Jordi Renom (nisk Renomer) - wyłudził przesyłkę, nie zapłacił, zwodził że system nie działą, że wyśle przelew do banku itp a potem zamilkł

Australia
imię i nazwisko podam później bo zapomnniałem (nick forgbear01) - UWAGA TO KAWAŁ CWANIAKA, przesyłkę dostał, wniósł wszędzie gdzie mogł zażalenia (dostałem negatywa na ebayu) , kasę mu oddałem ale potem z poczty przyszlo potwierdzenie że przesyłkę odebrał  - na moje pytania teraz nie odpowiada. Wyjasnienie tego trwało dlugo (ponad 2 miechy) dlatego zapomniałem jego dokładne dane ale sprawdze i podam


handlując z nimi trzeba bardzo uważać, będę w razie potrzeby uzupełnial ten wątek , choc mam nadzieje że nie będę musiał


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2007, 08:34:00 pm wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 01, 2007, 09:38:04 pm »

Austria
Carl Pilhatsch  (nick: amenophobis) - niemiły incydent po kilku udanych dilach: rozmyślił się już po dogadaniu i wysłaniu przeze mnie krat. swoich kart nie wysłał , mojej przesyłki nie odebrał z poczty. Strata to koszt przesyłki zagranicznej (poleconej, priorytetowej) i koszt jej odebrania z poczty czyli łącznie 12 pln, niby niewiele ale...

Reputacja tego gościa raczej nie wskazuje na to żeby robił ludzi w konia. Jeden z pierwszych działaczy VEKN (zresztą to on mnie zarekrutował). Osobiście nigdy nie miałem z nim problemów i nawet pomagał przy załatwianiu supportów na turniej od (wtedy jeszcze) WotC. Chyba że coś mu się odwidziało z działalnością charytatywną  :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2007, 09:40:16 pm wysłana przez Boogie »
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...