Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Achtung ! Bad traders  (Przeczytany 38101 razy)

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 01, 2007, 10:40:29 pm »

Austria
Carl Pilhatsch  (nick: amenophobis) - niemiły incydent po kilku udanych dilach: rozmyślił się już po dogadaniu i wysłaniu przeze mnie krat. swoich kart nie wysłał , mojej przesyłki nie odebrał z poczty. Strata to koszt przesyłki zagranicznej (poleconej, priorytetowej) i koszt jej odebrania z poczty czyli łącznie 12 pln, niby niewiele ale...

Reputacja tego gościa raczej nie wskazuje na to żeby robił ludzi w konia. Jeden z pierwszych działaczy VEKN (zresztą to on mnie zarekrutował). Osobiście nigdy nie miałem z nim problemów i nawet pomagał przy załatwianiu supportów na turniej od (wtedy jeszcze) WotC. Chyba że coś mu się odwidziało z działalnością charytatywną  :lol:

jego działalności charytatywnej nie neguję, bo nie korzystałem
adnotacja na liście jest wyraźna: " nicht behoben"
może to zapominalstwo, gapiostwo, albo cos tam , napisałem zresztą wyżej że po prostu nie odebrał przesyłki więc niby nic wielkiego, ale pewien niesmak mam po tej transakcji, i choć kilka wczesniejszych się udało więcej z nim dilować nie zamierzam
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 13, 2008, 02:11:12 pm »

przypomnialo mi sie jak Dude napisal, ze wzial razem z Rucinem (wystepujacym na forum bodajze jako Piotr) nowy dodatek. Osobnik ow wzial ode mnie ponad rok temu mnostwo kart (glownie do Harbingersow) i od tej pory unika kontaktu.
Zapisane

clipper

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 02, 2008, 05:57:36 pm »

O, właśnie, szukałem takiego tematu. Do tej pory byłem Waszym biernym czytelnikiem, ale teraz potrzebuję konkretnej informacji - kupował ktoś z Was może u tego gościa: vtes.ath.cx? Chodzi mi o czas przesyłki, czy nie ma z nim jakichś problemów, itp. Z góry dzięki!
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 26, 2013, 06:59:45 pm »

Pietrzu - Pietrzak Michał

Z racji tego, że niedawno obchodziłem rocznicę przekazania mu przelewu za karty jako zapłatę z góry, postanowiłem w końcu się tu udzielić.
Miałem tu pisać co, jak i kiedy, ale mi się nie chce - dość powiedzieć, że gość dosłownie prosił mnie o wysłanie kasy wcześniej na jakieś tam pilne potrzeby no i tyle. Po kasie i po kartach.
Rok wypytywania na gg, facebooku, poszukiwania numeru telefonu na forum - szkoda czasu. Wielokrotne obiecanki, że już w "ten poniedziałek" wysyła karty, później - że w ramach przeprosin odeśle i kasę i karty, na końcu totalne ignorowanie.
Skończyło się na tym, że nie dostałem niczego, kasa stracona, czuję się zwyczajnie okradziony, co daje mi prawo określania tego typa odpowiednim rzeczownikiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2013, 07:08:42 pm wysłana przez KoRneeshon »
Zapisane

raat

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
  • Bydgoszcz
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2017, 08:24:29 am »

@KoRneeshon
Jeśli znasz jego dane, to idź na policję - ja miałem podobną sytuację z innym kolesiem z kartami za 70zł i zgłosiłem to jako przestępstwo/oszustwo internetowe. Poszedłem na komisariat z wydrukowanymi mailami i niestety trwało to 2h, ale po ok miesiącu dostałem zawiadomienie, że sprawa trafiła do prokuratury i magicznym trafem 3 dni później koleś się odezwał, że ma wielką ochotę zwrócić mi pieniądze i prosi o numer konta.
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:08:47 am »

Dzięki za radę, ja również zazwyczaj nie odpuszczam nawet drobnych kwot ("w imię zasad, sk*..."), niemniej długo miałem nadzieję, że sprawa potoczy się pomyślnie - gość nie jest anonimowy, na forum też już trochę sobie był. Teraz to już jednak grave digging pięć lat po zdarzeniu, już nawet nie chce mi się wracać do tego i się wnerwiać.
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:35:28 am »

Dzięki za radę, ja również zazwyczaj nie odpuszczam nawet drobnych kwot ("w imię zasad, sk*..."), niemniej długo miałem nadzieję, że sprawa potoczy się pomyślnie - gość nie jest anonimowy, na forum też już trochę sobie był. Teraz to już jednak grave digging pięć lat po zdarzeniu, już nawet nie chce mi się wracać do tego i się wnerwiać.

Wydaje mi się, że Pietrzu wyjechał za granicę. To go oczywiście nie usprawiedliwia, ale jest jakimś tropem. Popytaj chłopaków z Łodzi czy mają z nim kontakt - jeśli nie złapiesz ich tu, to na pewno Maciek Trenda udziela się na fb.
Zapisane

maly

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 29, 2019, 02:12:19 pm »

Koledzy, mam taką prośbę, ktoś ma jakiś działający namiar na Sbodka? Kupiłem kilka kart ze sklepiku Nekhomanty , między innymi od Sbodka, paczka nie dotarła, a wszelkie próby kontaktu są nieskuteczne, jeśli by ktoś miał z Nim kontakt lub mi ułatwił będę bardzo wdzięczny.
Zapisane

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 29, 2019, 02:16:09 pm »

Ja tylko dodam ze w przeciagu tygodnia robilem od Sbodka dwa razy zamowienie, reakcja i przesylki szly szybko i sprawnie. Przez karcianki.pl
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 29, 2019, 02:21:36 pm »

Koledzy, mam taką prośbę, ktoś ma jakiś działający namiar na Sbodka? Kupiłem kilka kart ze sklepiku Nekhomanty , między innymi od Sbodka, paczka nie dotarła, a wszelkie próby kontaktu są nieskuteczne, jeśli by ktoś miał z Nim kontakt lub mi ułatwił będę bardzo wdzięczny.

Nie wiem czy kolekcja Nekho jest u Sbodka czy nie. Jak nie to chyba z zagramanicy muszą najpierw przyjść kartony więc może to dłużej trwać.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

popkorn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 29, 2019, 03:30:50 pm »

ja tez kupowałem, wszystko ok, ale faktycznie celowo wybierałem karty z Polski, bezpośrednio od Bodka, tez przez karcianki.pl
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 29, 2019, 03:49:09 pm »

Koledzy, mam taką prośbę, ktoś ma jakiś działający namiar na Sbodka? Kupiłem kilka kart ze sklepiku Nekhomanty , między innymi od Sbodka, paczka nie dotarła, a wszelkie próby kontaktu są nieskuteczne, jeśli by ktoś miał z Nim kontakt lub mi ułatwił będę bardzo wdzięczny.
.   Namiar na mnie masz przy każdej mojej wiadomości na forum - prywatny mail w podpisie. No i oczywiście przez forum. Na które minimum raz w tygodniu zaglądam.   
Jeśli chodzi o obsługę sklepiku to sprawdzę o co chodzi w piątek wieczorem jak wrócę do domu. W międzyczasie napisz mi na priwa więcej informacji.
PS> Każde przesyłka jest wysyłana jako polecona więc jest  do odnalezienia
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2019, 07:50:57 pm wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

maly

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 30, 2019, 08:20:48 am »

Super :D. Poszedł mail.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 31, 2019, 06:50:50 pm »

Koledzy, mam taką prośbę, ktoś ma jakiś działający namiar na Sbodka? Kupiłem kilka kart ze sklepiku Nekhomanty , między innymi od Sbodka, paczka nie dotarła, a wszelkie próby kontaktu są nieskuteczne, jeśli by ktoś miał z Nim kontakt lub mi ułatwił będę bardzo wdzięczny.

po powrocie do domu zastałem zwrot Twojej nieodebranej z poczty przesyłki

wyślę ja ponownie ale następnym razem sprawdź proszę na poczcie nawet w przypadku braku Aviza (bo listonosz bywa że nie zostawi)

PS.  a propos braku kontaktu to napisanie wiadomości przez forum jest najczęściej praktykowaną formą,
a na priva też adres jest (i był) dostępny publicznie przy każdej mojej wiadomości
jak i w wątku sklepik (jest taki watek  na tym forum!)
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2019, 06:55:47 pm wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Cypis

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Achtung ! Bad traders
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 01, 2020, 11:26:49 pm »

Szanowni,

znacie może saelbdmarket.com albo gcblawonline.com (klon)  ?

W poszukiwaniu źródła Krypty znalazłem ich sklep, ceny przyzwoite.... niemal zacząłem zamawiać, ale zastanowił mnie ich mejl kontaktowy, service1@vinayotap.com - powiązany jak się okazuje z jakimiś oszustwami.
Po przyjrzeniu się - oferta to ceny i zdjęcia chyba z ebay, obniżone trochę dla zwiększenia atrakcyjności...

a już myślałem że mam źródło Ahrimane, Kiasyd i innych tam takich :(
Zapisane
--
Cypis