Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20

Autor Wątek: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy  (Przeczytany 119365 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpnia 07, 2013, 09:45:19 am »

Osebo - 30 pln
Talia nastawiona na blokowanie i walke na daleki zasięg, zarówno przy pomocy broni palnej, jak i potence'a
Malkavian z dodatku Keepers of Tradition - 40 pln
Talia nastawiona na bleedowanie na stealthie. Dobra strona zestawu są świetne wampiry, ze szczególnym uwzględnieniem Lutza von Hohenzollerna i Tryphosy, na których mozna budować talie czysto polityczne lub polityczno/ bleedujace.
Obie talie bede w stanie uzupelnic Ci w gratisie jakimis podstawowymi commonami do usprawnienia talii.
Zapisane

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpnia 07, 2013, 10:05:29 am »

Mam starter do Tzimisce 40 zł i !Brujah 30zł, pierwsze blokuje i bije  a drugie to sam nie wiem jak to określić co konkretnie powinno to robić ^^ jakieś karcioszki też dodam.
Zapisane

Yoshi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpnia 15, 2013, 06:31:39 pm »

Zapisane

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpnia 15, 2013, 07:09:15 pm »

tak ale już nie aktualne poszło jako nagroda do Modzela więc jego się pytaj :)
Zapisane

Cypis

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 27, 2020, 10:02:03 pm »

Ave!

Jestem Cypis, do gry w Wampira dojrzewałem jakieś..... mnóstwo lat (15? 18?) - po raz pierwszy widziałem toto na Playwackach nad kaszubskimi jeziorami ;-)

Cóż - na ostatnim turnieju w Gdańsku dostałem pożyczony (dzięki Kazpex!) Malkawski S&B - fajne toto, acz tendencyjne, powoli zbieram swoje własne do niego karty, paczę co jest dostępne aktualnie w druku, paczę w Amaranth, ebay.....iiiiii trochę mnie to bogactwo przeraża.
Widzę, że sporo rzeczy niby-gotowych jest aktualnie w formie pre-construct'ów, mam już starter Malków, Trzymisie, a do tego Lost Kindred i Anathemę KMW, żeby było ciekawiej.



Ergo - wiem że czas jakiś musi minąć, żebym mógł toto jakoś wchłonąć / ogarnąć i zamiast net-deckować na vekn.fr/decks/twd.htm zacząć składać swoje talie

... jednak jeśli ktoś z Was, Szanowni Krewni w Krwi, ma jakąś grywalną / ciekawą / nietypową / zaskakującą talię, którą już nie gra, to chętnie zaadoptuję/wymienię na bilety Banku Polskiego.

Polecam się
Zapisane
--
Cypis

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 28, 2020, 01:38:44 am »

Jeśli dobrze cię kojarzę, to spotkaliśmy się w finale :) Nie mam kart na wydanie (parę lat temu sprzedałem całą kolekcję, teraz odtworzyłem trochę rzeczy), ale jak chcesz pogadać o nietypowych deckach to zapraszam :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Misque

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #276 dnia: Maja 06, 2020, 12:17:38 pm »

witam,

na VTES trafiłem przypadkiem, poszukiwałem karcianki, która nie jest słodka cukierkowa, i ma klimat. Kiedyś grałem w maskaradę na komputerze i bardzo wspominam miło ten czas. Widziałem pare osób grających w moim mieście, pozdrawiam Manit0u.
Nie jestem jeszcze przekonany co do tytułu, zbieram informację, chce się wgłębić w świat , zasady i podjąć decyzje,  udało mi się kupić na rynku wtórnym w dobrej cenie Pact with Nephandi, a teraz chciałbym poczytać coś o grze. I tu moje pytanie, czy pierwsze przechodzić przez ścianę tekstu 30 stronicowej instrukcji ? Czy polecacie coś mniejszego, prostszego z ilustracjami wyjaśniającymi ?
Czy Pact with Nephandi wystarczy do gry ?
Zapisane

Rudeł

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #277 dnia: Maja 06, 2020, 12:34:56 pm »

Nephandusy sa bardzo fajnym starterem:) Dobrze trafiles.
Jesli szukasz wyjasnienia zasad, to jest kanal polskiego wydawcy na youtube gdzie sa krotkie filmiki tlumaczace co i jak.
Najprosciej jednak pojsc na spotkanie grupki vtesowej i zagrac. Podstawy sa latwe tak naprawde, a na zywo szybko zalapiesz co i jak.
Tu masz link do jutuba: https://www.youtube.com/playlist?list=PL_RLKmnPjLMaYdiHfYvyVqZmhsdBMJV9D
Jesli mialbym polecic strone o vtesie to najlepszym zrodlem informacji, nastawionym przy okazji na nowych graczy jest https://codex-of-the-damned.org/

Generalnie jak masz karty to polecam pojsc i zagrac. Same zasady i mechanika to niecala polowa tego co sie w grze dzieje, bo najwazniejsze i najciekawsze rzeczy dzieja sie nad stolem, w rozmowach i dealach miedzy graczami:)
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 12:43:09 pm wysłana przez Rudeł »
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #278 dnia: Maja 06, 2020, 05:05:14 pm »

Nephandusy są solidnym starterem, zgadzam się z przedmówcą, ale trochę mało widzę dla niego możliwości modyfikacji - po prostu pozostaje mieć nadzieję, że lubisz ten klan/polubisz ten styl gry, bo w ramach tego startera można co najwyżej optymalizować ten archetyp, ale jeśli już będziesz chciał spróbować czegoś innego, to będzie trzeba szukać dalej :)

http://www.vekn.net/images/stories/downloads/vtes-new-player-guide-a3-rev-2-english.pdf - tutaj znajdziesz klarowny skrót najważniejszych informacji wspomagany pomocami wizualnymi.

Wspomniałeś o Manit0u, więc wnioskuję, że jesteś z Lublina, także dodatkowo poczuwam się do udzielenia wsparcia we wprowadzeniu w temat :) Na początek polecam pooglądać/poczytać w/w, a później się jakoś spiknąć, żeby wyklarować niejasności i zagrać jakiś tutorial na żywo. Co prawda chwilowo w związku z zaistniałą sytuacją zarzuciliśmy spotkania IRL, ale tymczasem pozostaje Lackey (https://www.lackeyccg.com/) lub Tabletop Simulator (https://store.steampowered.com/app/286160/Tabletop_Simulator/). Lackey wygląda może trochę archaicznie, ale ma tę niezaprzeczalną zaletę, że jest darmowy :) Do tego można odpalić jakiegoś Skype'a, Discorda, czy też Google Meets i pogadać. Jbc zapraszam, pisz na priv na forum lub na kozlowski.maciej (na) dżimejlu ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #279 dnia: Maja 06, 2020, 07:00:29 pm »

Poszło info na priv dodatkowe :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Misque

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #280 dnia: Maja 06, 2020, 07:48:12 pm »

Dziękuję za odpowiedzi i za ważne informacje.
Jakby coś, to mam kontakt telefoniczny z Manit0u .

Jak się zdecyduje po koronie grać, to pewnie tą talią, piszecie, że wystarczy na początki poznawania gry. Tremere bardzo lubię, numer 2, bo numerem 1 są Malkavian, którymi grałem wiele lat temu w maskaradę na kompie.
Czytam, oglądam, jutro siądę nad kartami.
Zapisane

Skreczi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpnia 30, 2020, 11:35:38 am »

Dzień dobry. Jestem totalnym świerzakiem dopiero zaczynającym przygodę z VTES. Znam uniwersum z podów, grałem dawno temu w MTG. Kolekcję zacząłem od zakupu starterów sabackich, decka 25th aniversary, keepers of tradition 1 i 2, anthology 1, lost kindred oraz first blood x2 każdego. Końcówka tych zakupów przyjdzie do mnie na początku tygodnia. Wszedłem w to w taki sposób bo do tej gry przymierzam się już od dłuższego czasu i wiem, że mi się spodoba.

Teraz mam parę pytań - czy do początku zabawy z wampirem coś jeszcze potrzebuje? Czy w Warszawie są jakieś spotkania gdzie mogę pograć i zobaczyć jak wygląda prawdziwa potyczka? Pytam bo na razie próbuje wciągnąć w to znajomych i po raz pierwszy gramy w przyszłą niedzielę, ale wolał bym wcześniej już gdzieś zagrać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 11:39:04 am wysłana przez Skreczi »
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpnia 30, 2020, 12:04:05 pm »

W Warszawie gramy przeważnie w czwartki. Zapraszam do grupy na FB tu się dowiesz większości rzeczy związanych z grą na bieżąco-> VTES Warszawa. Jak masz czas w ten czwartek to zapraszam na Chmielną 122 lok. 113 do Gentleman's Club.

To co masz wystarczy spokojnie do rozpoczęcia przygody z VtESem w obecnym stanie jaki jest on wydawany. Niebawem ma wyjść duży set, który też będzie zastrzykiem kart do tego co już posiadasz. -> VtES V5

Jak będzie potrzeba to mamy w grupie osoby, które mogą poprowadzić demo grę dla ciebie i twoich znajomych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 12:13:47 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Skreczi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpnia 30, 2020, 12:14:36 pm »

Wow dzięki za szybką odpowiedź! Akurat w ten czwartek nie wiem czy będę mógł wpaść ale poprosiłem już o dołączenie do grupy VTES Warszawa. :)

Czyli to co mam jest wporzo? Super :) Nie mogę się doczekać jakiejś rozgrywki - swoje obejrzałem na necie i przeczytałem parę razy manual BC więc mam nadzieję, że nie będę uciążliwy :P

Ktoś może pomóc z grą demo? Super by było - zapytam znajomych, czy będą chcieli prezentera :)
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpnia 30, 2020, 12:28:56 pm »

Spoko, warszawska playgrupa (ktorej jestem chwilowo podlaskim satelitą :) ) ma sporo kart, na pewno bedziesz mogl poprobowac gry roznymi deckami!:)

Welcome to the night, bro!:)
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20