Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 20

Autor Wątek: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy  (Przeczytany 119381 razy)

Maciek_Gangrel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 25, 2005, 01:34:07 am »

Ogólnie najtrudniej na początku gra się combatem ( on dąży do wyeliminowania wampirów przeciwnika) ale daje najwięcej przyjemności. Potem jest blid (akcje blidu i stelf. Dąży do bezpośredniego weliminowania gracza) i jeszcze polityka (najzabawniejsza ). Potem jest wiele kombinacji jak poszukasz to na forum znajdziesz.  :D :D
Zapisane
To coś grasuje i zabija Bestia której trop znaczą kałuże krwi.

www.vtes.diw.pl

veyDer

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
  • Menel(e)
    • Zobacz profil
    • The veyDer Times
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 25, 2005, 08:46:59 am »

Hmmm... ja słyszałem inną opinię:
Najprostszy jest S&B (stealth+bleed), bo jest jednostronny: jedziesz preya zanim twój predator zjedzie ciebie
Potem (jeśli chodzi o "poziom trudności") są wall (blokowanie wszystkiego na stole, zwłaszcza preya) i polityka
Najtrudniejszy jest combat.

Jest to opinia, którą słyszałem, ale zasadniczo się z nią zgadzam.

Reiner: ja sam niedawno zaczynałem (w zasadzie nadal zaczynam), ale mogę się podzielić swoimi doświadczeniami.
Pierwsze, co zrobiłem, to przyglądałem się grze (to tak, jak w tym kawale: "rozumiesz już zasady brydża? tak, rozdajcie dla pięciu" :lol:), potem zagrałem kilka razy pożyczonymi deckami (najlepiej kilkoma różnymi - od razu będziesz widział, którym gra ci się lepiej, a którym gorzej).
Aby podjąć decyzję, czym chcę grać najpierw odpowiedziałem sobie na pytanie: stealth czy intercept?
Potem: walka czy brak walki?
Na końcu: czy gram konkretnym klanem, który znam z RPGa, czy dowolnym?

Ja akurat miałem to szczęście, że dokonałem barteru: wymieniłem gotowy deck do Gry o Tron na gotowy deck do V:tESa (tak przy okazji, może ktoś jeszcze jest zainteresowany GoTem albo Cthulhu? Fajnie jest zacząć grać w nową grę nie wydając na to kasy i pozbywając się tylko posiadanych już kart :)). Najczęściej jednak gracze zaczynają od starterów, które - inaczej niż w innych systemach - nadają się już do porządnej gry, chociaż niektórych fajnych kart jest za mało (można od razu kupić DWA startery :twisted:).

Co do samej rozgrywki: istnieje jeden podstawowy element, który odróżnia tę grę od innych (a grałem już w HORDY karcianek :roll:) - potrzeba zachowania równowagi. W innych grach każdy gracz niezależnie dąży do wygranej kosztem innych graczy. Tutaj bardzo często pomagasz innym graczom, bo ich porażka tak zachwieje równowagą, że nie będziesz mieć szans na końcową wygraną.
Nie jest to jednak dyplomacja z tworzeniem trwałych sojuszy: w pewnym momencie ten, któremu pomagałeś, stanie się twoim największym przeciwnikiem.
Jako początkową lekturę bardzo polecam Basic concepts in deck construction G.Williamsa, później pozostałe artykuły z TheLasombra.com
Następnie ściągnij sobie jakiś program do tworzenia decków i poprzeglądaj karty.
No i dużo graj :)
Zapisane
Klęska jest gorsza od śmierci, bo z klęską trzeba żyć

Reiner

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 25, 2005, 10:47:27 am »

Dzieki za info:)))) zaczynam powoli zaglebiac sie juz temacie :roll: no i moze uda mi sie znalezc kogos z okolic do gry testowej;))))
btw. ile trwa przecietna partia? i moze dosyc dziwne pytanie jesli chodzi o karcianke :smileyevil: czy tez aby cieszyc sie naprawde gra musze polowac na rar'y i ogolnie szalec z kupowaniem boosterow....czy jest szansa na zlozenie klimatycznego i grywalnego decku na commonach?:)
Zapisane

m4lk4v

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 25, 2005, 10:57:51 am »

Przecietna partia, na 5 osob, trwa okolo 2h. Ale to nie jest zasada, bo moze byc znaczenie szybciej i o wiele dluzej (patrz finaly turniei).
Wartym zaznaczenia jest, ze VtES nie jest gra przeznaczona do dueli. Mozna zagrac w dwie osoby ale to mija sie z celem.
Co fajne we VtES'ie, tu rary nie sa elementem koniecznym do zlozenia efektownego deku. Mam dwie talie ktore testowalem na turniejach (ja wiem, ze to zaden w miare obiektywny wymiernik) i obie radzily sobie niezle, a w zadnej nie ma mega-wypasionych rarow i na upartego dalo by sie je zlozyc bez nic (wyjatkiem jest Tydzien Koszmarow, bez ktorego porzadny Ravno nie wychodzi z przyczepy).
Zreszta, wygrana we VtES tylko w pewnej czesci polega na dobrze zlozonym deku. Reszta to dyplomacja Ciebie - jako gracza. Jak dobrze potrafisz ugadac stol i jak chytrze napuscic innych graczy na Twoich wrogow, samemu pozostajac w cieniu, to wygrasz dekiem na commonach. Jezeli bystra gadka nie jest Twoja mocna strona - musisz oprzec sie na kartach.

pzdr swtczne
m.
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 25, 2005, 11:08:00 am »

ja sie tam duzo na ravach nie znam... ale zdaje mi sie ze Hazimiel wall deck nie potrzebuje tygodnai koszmarow :P matahari tez tak srednio ;-)
Zapisane

m4lk4v

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 25, 2005, 11:37:31 am »

Offtop - skoro nie znasz sie na ravnosach to pewnie nie wiesz, ze ani Hazimel ani Mata Hari nie sa porzadnymi ravnosami ;p

m.
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 25, 2005, 11:52:48 am »

pfffff oprocz ezme i gabrina jednymi z najlepszych :>
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 25, 2005, 12:28:17 pm »

jak juz pare osob zauwazylo do zlozenia talii do wampira nie sa konieczne wyjatki. Zostal tak pomyslany, ze wszystkie najwazniejsze karty to commony i uncommony (choc zdobycie niektorych z nich w ilosci np 10 sztuk moze zajac odrobine czasu). Wszystko zalezy od talii, ktora bedziesz chcial zlozyc, np. wiekszosc deckow na lasombrze radzi sobie bez chocby jednego wyjatka, podobnie wszelkie combaty oparte na POT, CEL, itd. Na stronie www.thelasombra.com jest chyba nawet pare spisow talii na samych commonach (chociaz mozliwe ze pomylilem z jakas inna strona) Kazdego stealth and bleeda mozna tez zlozyc na samych commonach, nawet bez uzywania uncommonow.
Zapisane

Reiner

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 25, 2005, 04:14:39 pm »

 :smileysmoker: zatem nic mi nie pozostaje jak poczekac na testowa partyjke;) a pozniej jakis zakup:D z waszych relacji wynika iz partyja w vampira jest dosyc niekonwencjonalna:)))) podstawowy atut do zainteresowania sie ta gra..takze zaczynam nakrecanie znajomych:)
Zapisane

FiLooT

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 25, 2005, 04:19:03 pm »

takze zaczynam nakrecanie znajomych:)

I to jest to co nazywam progresywna postawą! Reiner jak się pojawisz na duzym turnieju to szukaj mnie a dostaniesz piwo w ramach popierania pozytywnych zachowań!

FiLooT Spoken!!
Zapisane
"When power is robbed of the shining armor of political, moral and philosophical theories, by which it defends itself, it will fight on without armor; but it will be more vulnereble, and the strength of its enemies is increased"
-Reinhold Niebhur

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 25, 2005, 05:08:01 pm »

Filoot ty moze zacznij rozkrecac jakas piwna dystrybucje :) bo norme masz niezla :)

a tak do tematu - Reiner skontaktuj sie z vtesowa grupa z Gliwic, i granie gotowe :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sinaath

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 912
  • Hitokiri Battousai
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 26, 2005, 08:02:56 pm »

z tego co sie orientuje, to 1-2 dni w tyg sie gra.. daj  telefon, to damy znac
Zapisane
- What's god?
- You know, when you want something really bad, and you close your eyes, and you wish for?
  God's the guy who ignores you.
The Island

Maciek_Gangrel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 02, 2006, 08:38:42 pm »

Może znacie jeszcze jakąś fajną ,,nie drogą" karcianke w miare dostępnom
Zapisane
To coś grasuje i zabija Bestia której trop znaczą kałuże krwi.

www.vtes.diw.pl

veyDer

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
  • Menel(e)
    • Zobacz profil
    • The veyDer Times
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 02, 2006, 09:43:12 pm »

Call of Cthulhu, Game of Thrones?

Tanie są, bo mogę złożyć deck za karty do VtESa :lol:
Zapisane
Klęska jest gorsza od śmierci, bo z klęską trzeba żyć

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 02, 2006, 11:42:46 pm »

NIE polecam L5K z tego co wiem bardzo droga
taniutki jest Lotr coprawda pozbylem sie talii ale z tego co wiem za smiesnie pieniadze sie go z potomaca kupuje
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20