Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20

Autor Wątek: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy  (Przeczytany 119367 razy)

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 03, 2006, 12:13:31 am »

NIE polecam L5K z tego co wiem bardzo droga
taniutki jest Lotr coprawda pozbylem sie talii ale z tego co wiem za smiesnie pieniadze sie go z potomaca kupuje

popieram. i to i to.
l5r jest świetny ale straszliwie drogi ze względu na galopadę dodatków, lotr natomiast wbrew pozorom naprawdę zajebisty i w dodatku ostatnio bardzo tani!
Zapisane

jcSadOne

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 28, 2006, 09:42:24 am »

Jako, że noob jestem i mam pytanko ;)...
no dobra- kwestią powitania- fajnie trafić na tak żetelnie prowadzoną stronkę i forum...

a pytanko- proste- czy jest jakieś ograniczenie co do vampierzy w krypcie? przejrzałem pobieżnie forum i się nie natknąłem (gdybym coś dublował, to przepraszam) a, że z kumplem dopiero zaczynamy i nasze decki są prawie standardowe (mój Toreador camarilla + 1 boosterek, kumpel odkupiony gangrel antitribu z kosmetycznymi zmianami w krypcie-jeden wampir zdublowany, jeden zamieniony na assamitę)... ja rozumiem, że gra jeden na jednego i tak to tylko poznawanie zasad jest... ale czy istnieje jakieś ograniczenie co do wielkości krypty? czy można tam władować co się chce i ile się chce (np. Camarilla i Sabatnicy, bo co do mieszania klanów to już wiem- znalazłem  :) ).
Zapisane

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 28, 2006, 09:49:51 am »

wszystko
ogranicza Cie tylko fantazja ...(to hiba z jakiegos filmu :D ) no i grupy ... nie mozna przeskakiwac o dwa ... znaczy mozesz laczyc 1-2, 2-3, 3-4,4-5
w krypcie musisz miec 12+ vampirow ..
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

jcSadOne

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 28, 2006, 10:19:08 am »

aha... to super :) (co prawda jeszcze nie jestem świadomy czym są te grupy,ale... spokojnie :) mam jeszcze czas :P )... biedny kumpel- właśnie został odstawiony na kilka niezłych wampirów ;)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 28, 2006, 04:57:13 pm »

Grupa ma za zadanie wprowadzenie chronologi w naszej krypcie, ma wykluczyc sytuacje kiedy wampir ktory juz dawno zostal unicestwiony istnieje w jednej krypcie z calkiem nowym, odzwierciedla ogolem zmiany zachodzace wsrod wampirow np. ktos tam kogos zdjabolizowal, ktos komus ukradl tytul itp. W praktyce chodzi glownie o to zeby krypta byla zrownowazona. Jakby nie trzymac sie grup mozna by bylo tworzyc zdecydowanie mocniejsze krypty. Na starych wampirach (chodzi mi o stare dodatki) nie ma oznaczenia grup, ale latwo to sprawdzic chocby na stronie naszego gospodarza, na nowych wampirach oznaczenie jest.
W wiekszosci przypadkow w krypcie trzyma sie 12 wampirow czyli niezbedne minimum. Chodzi o to zeby wampiry ktore nam bardziej pasuja ,z wiekszym prawdopodobienstewm podeszly, poza tym rzadko kiedy zdarza sie sytuacja ze ktos wystawi wiecej niz 12 wampirow podczas rozgrywki.
Zapisane
PVP Team

jcSadOne

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 29, 2006, 07:38:55 am »

ah... już czaję (to te małe cyferki po lewej na dole ;) )- dzięki za pomoc! narazie nie świadomie ale konsekwentnie trzymam się zasad :P
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 29, 2006, 11:35:00 am »

ah... już czaję (to te małe cyferki po lewej na dole ;) )- dzięki za pomoc! narazie nie świadomie ale konsekwentnie trzymam się zasad :P

jeżeli masz nowe karty:  w lewym dolnym rogu obrazka jest cyferka oznaczająca grupę wampira

jeżeli masz stare karty: nie ma cyferek ale wszystkie wampiry z podstawki VTES-a (z 1995r.) są z grupy pierwszej natomist wszystki pozostałe dodatki aż do Camarilli   są z grupy 2, właśnie od edycji Camarilla Edition zaczyna sie grupa 3 z ktora nie można łączyć 1 itd . czyli potem coraz gorzej bo obecnie są już wampiry z grupy 5

poza tym zawartośc krypty  nie może być mniejsza  niż 12  i zwykle nie jest też większa - ponieważ i tak wszystkich nie wystawisz w jednej grze (choć znam takie przypadki) po co więc dodawać gorsze kiedy te najlepsze i tak czasem za późno przychodzą  wampiry w krypcie mogą się dublowac ale na stole nie może być dwóch takich samych (są sporadyczne wyjuątki w przepisach nop. kobry dla setytów czy fedikini dla assamitów a ostatnio klony Hambrietty dla bloodlajnsów , ale zawsze jest to na karcie wyraźnie napisane , inaczej masz karty contested czyli obróvone rewersem do góry - nie morzesz z nich wtedy korzystać a  za to płacisz za każdą co turę po 1 poola
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

jcSadOne

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 29, 2006, 11:00:23 pm »

:D... dzięki, dziś już miałem niezłą szkołę V:tes'a... ujmę to tak- lepiej chyba trafić nie mogłem... ale cii.... nosferatu czówają i mogą mnie namierzyć za długi ozor Toreadora ;)...
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 01, 2006, 04:16:19 pm »

Przedwczoraj dowiedziałem się, że V:tes jeszcze istnieje, wczoraj wpadłem do Wielosferu, gdzie miałem przyjemność pouczyć się go odrobinkę i zagrać Toreadorami (śmieszne jest wygrywanie głoswań nie mając żadnego aktywnego wampira, który ma prawo głosu, a inni mają ich 2-5).
W sumie to już się zdecydowałem na zbieranie V:tes, więc na wstęp mam pytanie odnośnie tworzenia talii.
Chciałbym się zabrac za Kiasydów, ale nie ma ich za dużo, więc trochę będę na nich polował.
Co mi się bardziej opłaca: kupić starter Lasombra (mają trochę ładnych wampirków - min. Lucitę i Lisette) i dokupywać Kiasydów czy od razu iść na głęboką wodę i szukać Kiasydów od podstaw? Czy Kiasydzi dobrze współgrają z klanem, z którego powstali?
Zaznaczam, że większość swoich ostatnich funduszy wydałem na figurki i nie mam zbyt dużych funduszy na karty.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2006, 04:21:04 pm wysłana przez Satrapa »
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 01, 2006, 04:59:56 pm »

kup ze 2 startery lasombry, reszte kup na sztuki w sklepiku
mozesz sie zainteresowac paroma boosterami z bloodlines, z LoB raczej ci sie nie oplaca (za bardzo rozbity set, mala szansa ze cos trafisz)
aha, jak kupujesz startery lasombry i chcesz mieszac z kiasydami, to graj na 2 grupe, latwiej zebrac na poczatek
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 01, 2006, 05:49:42 pm »

Z tego, co się już zorientowałem można grać na 2 sąsiadujące grupy. Czy to czy, się ma 2 czy 1 grupę robi jakąś różnicę?
Nie dość, że kiasydów jest mało, to jeszcze rozbili ich na 3 grupy i najładniejsze karty wampirów są w skrajnych :evil:
Edit: Mam nadzieję, że w Ogrynie jest starter Lasombra, bo w sklepiku stronowym chwilowo brak.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 01, 2006, 06:09:01 pm »

Witam,
Kurcze - kojarzę skądś nick ale nie wiem skąd :|
A co do Kiasydów to mam ich zebranych w całej okazałości na 3 i 4 grupę(ale bez kart lasombryckich) i zastanawiam sie czy nie sprzedać więc jak chcesz to wal na priv i próbuj mnie przekonac, że powinienem się ich czym prędzej pozbyć :D

pozdro !

Jaskier
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 01, 2006, 06:10:41 pm »

Z tego, co się już zorientowałem można grać na 2 sąsiadujące grupy. Czy to czy, się ma 2 czy 1 grupę robi jakąś różnicę?

Poza większym wyborem jaki oferują dwie grupy, nie.

Nie dość, że kiasydów jest mało, to jeszcze rozbili ich na 3 grupy i najładniejsze karty wampirów są w skrajnych :evil:

Bez powodu tego nie poczynili.
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 01, 2006, 07:55:35 pm »

A nie aby z forum Mythosa :)
Powodem podziału - potęga, ehh. Mogli dać najładniejszych do 3 - wszyscy mogliby z nich korzystać, a potężnych by rozbili na 2 i 4.
Ok. Narazie więcej nie offtopuję tutaj 8)
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc, jestetm tutaj nowy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 01, 2006, 09:46:45 pm »

A nie aby z forum Mythosa :)
yyy, fakt  :P ale zaćma :) pewnie dlatego, że daaaawno mnie tam nie było i jakoś nie spieszy mi się z powrotem :roll:
Powodem podziału - potęga, ehh. Mogli dać najładniejszych do 3 - wszyscy mogliby z nich korzystać, a potężnych by rozbili na 2 i 4.
nie tyle potęga co umieszczanie tam różnych wersji podobnych wampirów (przykład: Beast i Black Annis), które przy zbyt dużym zagęszczeniu zachwaiałyby równowagą gry.
Ok. Narazie więcej nie offtopuję tutaj 8)
eee tam - nasz moderator stracił resztki drapieżności razem z dredami :lol:
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20