Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - kazpex

Strony: [1] 2 3 ... 48
1
Dzięki za tak zacną organizację dodatkowo w tak szczytnym celu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kuchnia w lokalu - polecam. Jedyny mały minus za słabe oświetlenie przy większości stołów.

2
Decki / Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« dnia: Październik 15, 2021, 10:29:16 am »
Co do Aranthebesa to jest to w moim decku dobra opcja bo daje możliwości defensywne (wiadomo - redukuje bleeda, cept) a jednocześnie ofensywne (do contestu).

3
Decki / Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« dnia: Październik 14, 2021, 04:01:59 pm »
Aranthebesa to ja już sam do assamitow wrzuciłem po tym turnieju 😛

4
Decki / Odp: TWD FeeStake Warszawa #3 + raport
« dnia: Październik 13, 2021, 10:38:03 pm »
Tylko dodam, że nowy kolega z finału to debiutujący Maciek ze Świdnika, który grał moim deczkiem.

5
Turnieje / Odp: Kalendarz turniejów 2021
« dnia: Październik 08, 2021, 01:46:53 pm »
Czy ktoś coś wie na temat turnieju w Krakowie 30 października (zarejestrowany na veknie)?

6
Turnieje / Odp: [23.10.2021r. Poznań] Turniej charytatywny o tytuł VamPyry 2021
« dnia: Październik 08, 2021, 01:07:47 pm »
Moim zdaniem świetny pomysł z połączeniem szczytnego celu z turniejem vtesa! Gratuluję idei i mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział.

7
Turnieje / Odp: [06.11.2021r. Gdynia] Baltic Purge
« dnia: Październik 07, 2021, 11:37:10 am »
Oczywiście będę ciałem i duchem  :wink:

8
Turnieje / Odp: Fee Stake: Warsaw #3
« dnia: Wrzesień 28, 2021, 07:31:09 pm »
Ja będę natomiast jak miejsc za mało to mogę sędziować.

9
Ogólne / Odp: Książę Warszawy - zmiana
« dnia: Wrzesień 20, 2021, 10:09:49 pm »
oraz pomagać mniej doświadczonym graczom w budowie talii i przygotowaniu się do występów turniejowych.

a tym bardziej doświadczonym też?  8)

10
Wymiana / Odp: Have/want - sprzedaje single - mam 10k+ kart
« dnia: Wrzesień 20, 2021, 07:59:20 am »
Część tych kart mogę Ci oddać np. temptation. Najlepiej jakbyśmy się umówili na jakieś granie u mnie.

11
Zasady / Odp: Drużynowy Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 17, 2021, 03:24:50 pm »
Zapewnić sędziemu przynajmniej transport, pobyt i wyżywienie.

12
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 16, 2021, 06:05:43 am »
Manitou - chyba się nie zrozumieliśmy bo jak dyskutujemy czy istnieje problem to też rozważamy czy go nie ma bo coś na pewno się wydarzyło (Panda spadł, Łukasz miał DI na ręku o czym Przemek nie wiedział). Zaznaczam, że manipulacja nie jest problemem i w świetle zasad tej gry nie jest to nic złego. Każdy próbuje mówić/robić tak aby wyszedł na końcu „z tarczą”. Jednemu to się uda a inny jest wydymany.

13
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 11:19:43 pm »
Jak historia pokazuje to my z Pandą lubimy się oszukiwać i knuć tak aby finalnie wygrać dlatego tak lubię grać z tym człowiekiem. W życiu prywatnym jesteśmy przyjaciółmi ale w grze największymi wrogami nieraz ukrytymi bo znamy swoje kminy. Czasem on mnie wykorzystuje a czasem ja jego ale póki co nigdy się na siebie nie obraziliśmy z tego powodu. Jeżeli chodzi o mnie to mam tendencję do nie wykorzystywania początkujących graczy bo to nie stanowi dla mnie przyjemności. Co innego wykiwać starego lisa bo wtedy to jest satysfakcja! Niestety, taki styl grania sprawia, że często mi brakuje kropki nad „i” jeżeli chodzi o finał. W sumie mam to gdzieś bo wolę wytrenować mniej doświadczonych aby stanowili dla mnie wyzwanie niż ich dymać na lewo i prawo w drodze do finału czy nawet zwycięstwa. Oczywiście nikomu nie każę robić tak jak ja to robię.

Temat następny odnośnie wyższości decyzji sędziego nad wszystkimi reklamacjami na turnieju - w pełni się z tym zgadzam, nieraz sędziowałem mniejsze eventy oraz międzynarodowe finały ligi online na lackeyu. Sam pamietam jak na GP przegrałem przez błędną decyzję sędziego. Shit happens - po turnieju udowodniłem, że się pomylił, przeprosił mnie i nie było/nie ma tematu. Każdy się czegoś nauczył i do takich rzeczy należy podchodzić ze zrozumieniem bo robota sędziego w vtesie jest bardzo niewdzięczna i trudna z powodu mnogości i niejasności zasad. Należy oddzielić od tego formę podawczą uzasadniania decyzji bo kwestia braku szacunku do innych ludzi, niezależnie czy kogoś lubimy czy też nie, musi też mieć swoje konsekwencje.

Reasumując stricte analitycznie i podkreślając swoją neutralność, wymienię tylko fakty, które w czasie pisania tego posta nadal obowiązują kładąc nacisk na uwzględnienie w.w. przy pisaniu przyszłych wypowiedzi w tym temacie:

1. Przemek dostał „warninga” od sędziego na MPkach czy się komuś to podoba czy nie.
2. Łukasz jest pełnoprawnym Mistrzem Polski czy się to komuś podoba czy nie.
3. Izi nadal jest NC a Łukasz został odwołany jego decyzją z funkcji Prince’a.
4. O tym czy NC jest odwoływany decyduje konsylium Princeów gdy uznają, że się nie nadaje, jest taki czy owaki, nie spełnia oczekiwań itd.
5. Nieznajomość zasad nie zwalnia od konsekwencji łamania tych zasad.

Teraz możemy dyskutować o:

1. Słuszności decyzji sędziego co samej decyzji w istocie nie zmieni.
2. Czy istnieje problem zwany „Przekładańcem” czy jednak jest to tylko manipulacja podatnych na to graczy prowadzona przez bardziej wpływowego gracza co nie jest samo w sobie przewinieniem w świetle zasad tej gry.

14
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 07:14:47 am »
Nadszedł czas abym ja coś od siebie napisał. Czy jest to związane z tematem czy nie to sami oceńcie ale myślę, że może to być często mylnie łączone ze sobą. Sam kiedyś długo się zastanawiałem jak podejść do tego tematu bo od zawsze działało mi to na nerwy i przyznam, że osoba, która takich elementów nie stosuje w swojej grze, w złości może to przypisać jako gra zespołowa. Zakładając, że w naszym środowisku nikt nie łamie dotrzymywanych deali (serdecznie pozdrawiam 3miejską playgrupę oraz Pudla - czekam na jego „come back” bo może to się w końcu zacznie zmieniać) zauważyłem, że kilka/kilkanaście osób ma tendencję to zadawania pytania w stylu: „co będziesz robił w przyszłej turze”, „proponuję x tur spokoju”. Oczywiście nie jest to nielegalne w świetle zasad (tak jak łamanie deali) jednak mam radę dla naszych nowych graczy, którzy zaczynają lub zaczęli swoją przygodę z vtesem i czytają to forum. Takie działanie to jawna manipulacja bo zakładając, że faktycznie deali nie łamiecie to wchodząc w takie układy robicie pierwszy, duży krok do nie wygrywania gier. Ja osobiście odpowiadam coś w stylu - „zobaczysz” w mojej turze ale chyba zacznę  kłamać bo nie jest to zabronione i będę miał w poważaniu co kto o mnie będzie myślał w realnym życiu 🙂 Spinanie się przy grze karcianej, która moim zdaniem powinna polegać (i polega) na nieczystych zagrywkach (np. typu wbijanie noża w plecy sojusznikom) zgodnych z zasadami gry, oznacza, to że ludzie mają problem sami ze sobą a nie to że inni są problemem.

15
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 09:33:23 pm »
Ja tylko odniosę się do słów mojego ziomeczka Zaraza na temat zamykania wątku. Jak pokazuje efekt w pełni nie zgodzę się z Tobą Maćku (za to zgadzam się z Krzyśkiem), że było to zle posunięcie bo jak sam wspomniałeś sporo ścieku sie rozlało więc zimny prysznic wszystkim sie przydał by schłodzić za gorące głowy. Nie było to nasze „widzimisie” tylko słuszna decyzja Manitou i następna Nowego. Nie było napisane, że temat jest zamknięty raz na zawsze. Wątek został ponownie otworzony i dyskusja nabrała merytorycznego biegu. Brawo 👏

Strony: [1] 2 3 ... 48