Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Kuba

Strony: [1] 2 3 ... 65
1
Ogólne / Odp: Nowe startery - recenzja
« dnia: Wrzesień 22, 2021, 07:07:46 pm »
Co do Ghede - świetny wampir ale niestety jest sam. Bardzo ciężko jest dobrać coś do niego. Niestety nowy dodatek nie pomoże my w tym za bardzo.
Co do samych dodatków - to niestety zawód na Gangrelach. Spodziewałem się mimo wszystko czegoś lepszego. Mimo wszystko talie uważam za naprawdę fajne. Chociaż ułożenie krypty to jakiś dramat. Kupowanie 4 dodatków dla samego Theo Bella, to absurd.

Jest opcja z Seterpenre i nalozeniem mu POT + FOR przy wyjsciu. Ze sciezką - prawie jak drugi Ghede :)

2
Ogólne / Odp: Nowe startery - recenzja
« dnia: Wrzesień 22, 2021, 02:00:28 pm »
A, racja, Assamici. Dzięki!:)

3
Ogólne / Odp: Nowe startery - recenzja
« dnia: Wrzesień 22, 2021, 01:37:04 pm »
Troche nie czaję jeszcze wszystkich szczegółów tych zmian klanów - czy np Hunger może być zagrany także przez starego Tremera, czy tylko przez nowego Banu? Czy Banu mogą zagrywać stare karty klanowe Tremerów, typu Arcane Library czy Ankarę?

4
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 21, 2021, 09:22:41 pm »
Earth meldami co najwyzej. Kurczs, tez liczylem na cos wiecej:(

5
Zasady / Odp: Drużynowy Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 21, 2021, 03:27:43 pm »
Uważam, że znacznie bardziej, niż ruling na turnieju, rozbija środowisko postawa NC, który po spinie z Łukaszem na turnieju wywlókł temat jakiegoś źle uzupełnionego archona sprzed 18 miesięcy i użył go teraz w osobistej zemście do pozbawienia Łukasza tytułu księcia Szczecina. Izi wszelkie prośby o szersze wyjaśnienie sprawy przed community oraz odniesienie się do zarzutów konsekwentnie ignoruje. Jestem prawdę mówiąc zdziwiony, że nikt się tym specjalnie nie przejął.

6
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 20, 2021, 05:06:52 pm »
Metodą Pudla przejrzałem TWDA na hasło „Ghede”, tylko dwa wpisy, ostatni z 2016r. Nie demonizowalbym:)

7
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 19, 2021, 04:37:14 pm »
Temptacja jest z serpentisa, którego ministry nie posiada (chyba, że przedrukują jako klanówkę czy coś).

Aa, fakt, zle spokrzalem i bylem przekonany, ze ta 8ka ma.

8
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 19, 2021, 03:00:26 pm »
No nie wiem. Dwukartowe kombo 3 bleed na +2 stealth dla praktycznie kazdego wampira z krypty, 2 lokacje permastealth, earth meld+form of mist, agrawy, baronowa druga tradycja, odbitki, przejmowanie allajów - a wszystko bez ani jednej krwinki kosztu. Plus multiact na temtacjach. Brzmi dosc grubo.

9
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 19, 2021, 12:49:01 pm »
Jaki power creep? Przecież ten starter Ministry jest strasznie meh…

Ogolna kontynuacja trendu power creepu nowych dodatkow. Masz chyba w sumis 6 nowych baronow, znacznie wiecej opcji zlozenia anarchowej krypty na dany rozklad dyscyplin i uzywania kart anarchowycj, bezkosztowe odbitki i bezkosztowe drugie tradycje (mniej cepta, ale na dowolnego anarcha, co wg mnie jest lepszym efektem).

10
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 19, 2021, 12:01:01 pm »
Ministry:

https://www.blackchantry.com/products/vampire-the-eternal-struggle-fifth-edition/fifth-edition-the-ministry/?fbclid=IwAR2NSCw0sFdHKyEF1OxuyERf02hFdVB_kDUo5-3nsjjZwZT_VHfJw6Z0D5Q

Widzę, że power creep na pełnej, ale z drugiej strony - super, wteszcie szykuje sie jakies duze przesuniecie w meta i nareszcie nowet talie tier 1.  Troche slabo, ze teraz przy mnostwoe nowych anarchow karty anarchowe na male dyscypliny staja sis znacznie lepsze, niz bazowe dyscyplinowe, a bycie anarchem przestaje vlbtc ograniczeniem. Ale - luz, bring it on!:)

11
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Wrzesień 18, 2021, 07:51:46 am »
Ale bajer! Theo i nowe karty dla baronów!

12
Zasady / Odp: Drużynowy Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 17, 2021, 08:50:43 am »
Bardzo dobry pomysl!

13
Ogólne / Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« dnia: Wrzesień 16, 2021, 11:16:04 pm »
Ot, i dobrze powiedziane!

Ja nie mam już nic więcej do dodania w wątku, czekam tylko, czy Izi się odniesie do pytań.

14
Ogólne / Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« dnia: Wrzesień 16, 2021, 09:19:14 pm »
3. Czy planujesz też wyciągnięcie podobnych konsekwencji wobec prince'a Bydgoszczy za turniej ligowy z 2009 (http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3104.msg61046#msg61046) gdzie również pojawił się błąd w archonie, który został wykryty i skorygowany post-factum? Tam sprawa bardzo słusznie zakończyła się na zwykłym przyjacielskim "aa, kurde, źle mi podaliście z kartki, juz poprawiłem", ale kto wie, może oko Saurona i karząca dłoń sięgają nawet w taką daleką przeszłość.

Niezla masz pamięć, szczególnie godną pozazdroszczenia biorąc ppd uwagę fakt, ze Ciebie tam nie było, ani w żaden sposob nie dotyczyło. Mimo, ze minęło juz sporo czasu akurat pamiętam "temat" dość dobrze. Nie mialanona wpływu na końcowy wynik turnieju - moje niedopatrzenie skutkowało jedynie różnica kilku punktów rankingowych w lewo - w prawo w rankingu i zostało to naprawiine w dosc sprawny sposób bez niepotrzebmego wylewania żółci (i bez wieszkej szkody dla zainteresowanych).

Przylro sie czyta posty z ktorych wynika, ze po latach niebytu nasze środowisko dotykają takie dramy. Goraco walczyłem o to, zeby Polska scrna VTES na świecie byla postrzegana w sposób profesjonalny, zeby sie z nami liczono itp. Podobnie jak większość naszej społeczności (zeby tylko nadmienic tskie osoby jak Izi, Radek, Dude, Toy i inni). Jak czytam dramy dotycza e wydarzeń z ostatnich miesięcy to robi siw przykro...

Jakiekolwiek ustawki, teamplaye, czy interpretowanie zasad w sposób pasujący jednej stronie były kiedys zwalczane (bez komicznych warnow itp.). Kiedys kirtura gry byla inna. Pamietam jak dziś, nieodparta chec spoliczkowania jednego z Polskich graczy, który zaproponował mi podłożenie sie w jednym z turniejów wysokiej rangi w celu uzyskania korzyści i awansu do finalu.

Czytajac niektóre posty, pisane w języku prawniczo-intelektualno-moralizatorskim odnoszę wrażenie, ze zatraciliśmy istotę rywalizacji. Szacunek należy sie każdemu - kurestwo trzeba tępić na kazdym kroku.

Prosze mojego postu nie odbierać ad personam - nie jestwm w temacie i piszę ogolnikowo. Mam nadzieję, ze wszystko zostanie zbadane, wyjaśnione a konsekwencje zostana wyciągnięte.  Ku dobru nas wszystkich.

Przesylam buziaczki i do zobaczenia na jednym z turniejów. Tesknie i pozdrawiam 🐊🐊🐊

P. S. Pisze z komorki - wtbaczcie wszelkie błędy 🙂

Zico, ja totalnie nie postulowałem czegokolwiek takiego, jasne że mnie nie było na turnieju, a znalazłem temat tylko dlatego, ze wrzuciłem "pomyłka" w forumową wyszukiwarkę. Zauważ, że napisałem, że "zupełnie słusznie zostało to skwitowane przyjacielskim <a, spoko, źle mi podaliście, juz poprawione>". Nawet gdyby była to pomyłka rzutująca na ranking turniejowy, to jestem totalnie przeciwny, żeby robić jakieś inby z pozbawianiem princostwa, itd. tylko po prostu normalnie ogarnąć korektę i na ile się da - naprawić sytuację, zbić pionę za dzień dobrej zabawy i spotkać się na nastepnym turnieju w duchu zdrowej, miłej rywalizacji. Luz, naprawdę to nie jest żaden zarzut do Ciebie, tylko wyłącznie ironizowanie z faktu, że Izi nagle wyciąga temat sprzed 18 miesięcy i PRZYPADKOWO WŁAŚNIE TERAZ uderza w Lukasza po ostrej spinie na MP.

15
Ogólne / Odp: Odwołanie księcia Szczecina - dyskusja
« dnia: Wrzesień 16, 2021, 02:40:41 pm »

NC opiniuje powołanie / odwołanie, VEKN to robi. Izi podjął decyzję o odwołaniu, czyli zaopiniował do VEKN żeby to zrobili (na podstawie analizy, którą VEKN mu przedstawił). Przynajmniej tak odczytuję ten scenariusz. Więc nie, nie będą sobie powoływać i odwoływać na co dzień. Czy VEKN powinien pytać Łukasza o tą sprawę? Pewnie tak. Czy można było to inaczej rozegrać? Pewnie tak. Dlaczego tego nie zrobiono? Nie do mnie pytanie, przy czym generalnie nie uważam VEKN za najbardziej ogarniętą organizację na świecie, a patrząc po swojej historii specjalnie zdziwiony nie jestem :)


Twoja historia ze Slavem nie powinna się była wydarzyć w takim trybie, zgodziliśmy się przecież, że była krzywa, więc tym bardziej nie powinniśmy jej używać jako jakiegoś drogowskazu w historii obecnej, ani już tym bardziej być argumentem w dyskusji o statucie VEKN czy uprawnieniach i roli NC

Finalnie, jeśli większość Princów zdecyduje, że argumentacja Iziego ich nie przekonuje, a usunięcie Princa Szczecina było działaniem złośliwym i personalną vendettą (bo rozumiem, że to chcemy tu sugerować), to zakładam, że odbędzie się głosowanie i Izi przestanie być NC. Wtedy Princowie nie "nacisną guzika", tylko wystosują informację do VEKN o zmianie na stanowisku National Coordinator.

Takie dokładnie jest moje przekonanie - była to osobista, dość małostkowa vendetta, co więcej (jak wnioskuję z wypowiedzi Łukasza), zrobiona po kryjomu, bez dania drugiej stronie heads-up'u i możliwości wyjaśnienia, bez konsultacji z innymi princami, zapewne tez nie bezpośrednio po turnieju na którym doszło do oszustwa/pomyłki (co by uwiarygadniało twierdzenie o bezstronnej trosce o zasady, legalność, dobro i piękno), tylko dużo dużo później, jak już konflikt osobisty między Izim a Lukaszem potężnie eskalował i można było wynaleźć tą sprawę po półtorej roku, żeby dowalić Lukaszowi(turniej z marca 2020). Prove me wrong.

Izi, ponawiam prośbę o podzielenie się korespondencją z vekn. Chciałbym wiedzieć, kiedy dokładnie wyszedłeś do nich z tematem. Jeżeli nie chcesz tego robić na forum (moze byc nawet sam mail z datą 2020r  i tytułem "achtung, oszustwo w Szczecinie!", z wyblurowaną wszelką treścią), to chciałbym z tego miejsca zachęcić princów do zwrócenia sie z taką prośbą do NC, zapoznania się ze sprawą we własnym gronie i przekazania konkluzji dalej do community.

 

Strony: [1] 2 3 ... 65