Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - ZaraZ

Strony: [1] 2 3 ... 107
1
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 04:26:13 pm »
Przypomnę jeszcze raz jedną rzecz, bo chyba nam to umyka - decyzją sędziego na turnieju MP był warning. Ergo - sędzia uznał, że wałek był. Ja tu nigdzie nie widzę żeby Izi wycofał się z tej decyzji, kajał się, przyznawał do błędu itp. Czyli z mojej wiedzy wynika, że przeanalizował sytuację i podjął taką decyzję, jaką podjął, oraz że jest ona finalna. Pozostaje więc faktem. Ściany tekstu w kolejnych postach oraz wszelakie opinie obserwatorów owego faktu nie przykryją.

Zgadza się, ja czekam na zapowiadany poradnik i wyjaśnienie ze strony iziego.

Tak samo mam nadzieję, że poznamy również szczegóły dotyczące decyzji usunięcia Łukasza z funkcji księcia.

2
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 15, 2021, 04:11:28 am »
W takim razie wychodzi na to, że powinniśmy byli po prostu rozegrać całą fazę do końca, co dawałoby Toyowi dodatkowy punkt. Wynikło to jednak nie ze złej woli, a nieznajomości zasad u całej naszej czwórki i nie wiem jak reszta, ale ja do lektury zasad ponownie zasiądę :)

W takim razie czekam na poradnik :)

3
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 10:54:01 pm »
Najwyraźniej użyłem w takim razie niepotrzebnie sformułowania „gra na czas”, bo wg tej interpretacji robienie czegokolwiek w grze mogłoby tak być potraktowane. Mając sekundy  do końca rundy  oraz kilka efektów do rozpatrzenia w untapie Przemek wybrał ich kolejność tak, że czas skończył się zanim zdążył rozpatrzyć  spalenieł z revolt. We trzech z ToYem i Maćkiem uznaliśmy zagranie za legalne i nie widzieliśmy powodów do wołania sędziego. Chcesz powiedzieć, że niesłusznie?

Nie bardzo rozumiem dlaczego odraczasz swoją wypowiedź w odniesieniu do tej konkretnej sytuacji do momentu stworzenia ogólnego poradnika, wychwytując jednocześnie  z całej wypowiedzi niefortunne sformułowanie „gra na czas” i komentując je.

4
Zasady / Odp: Francuski Przekładaniec - dyskusja
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 08:55:07 pm »
Postaram się za bardzo nie rozpisywać, bo dużo już wody zostało wylane. Razem z wodą wylało się sporo gnoju, ale tak to już bywa, jak się na bieżąco nie wyjaśnia tego typu sytuacji - prędzej czy później wypływają. Może i dobrze, tylko teraz trzeba to wszystko posprzątać.

Niniejszym postem narażę się pewnie osobom, z którymi niejedno razem przeszliśmy, ale mam wrażenie, że zaszliśmy na tyle daleko, że tylko szczerość może nas uratować. Nic to, może mi wybaczą :)


Zacznę od tego, co mi się w całej sytuacji przede wszystkim nie spodobało, a jest to zamykanie wątku bazując na własnym widzimisię "że wszystko w temacie zostało powiedziane", bo tak się składa, że wiele osób wstrzymywało się z wypowiedzią, i nie były to głosy bez znaczenia. Osobiście czekałem na wypowiedzi samej ekipy szczecińskiej w odpowiedzi na zarzuty dotyczące pogwałcenia zasady PTW. Cieszę się, że to zrobiłem, bo rzuciły nowe światło na całą sytuację.


Ale do rzeczy.

Najważniejsze dla mnie po lekturze wszystkich dotychczasowych postów jest to: zakładając, że opis gry, w której poleciał warning, przedstawiony przez Przemka, jest zgodny z faktami, to nie widzę w tych zdarzeniach podstawy do ukarania warningiem.

Jeśli cokolwiek w tym opisie jest niezgodne z faktami, lub czegoś w nim brakuje, to proszę świadków o wytknięcie tych nieścisłości. Jeśli z kolei wszystko się zgadza, to proszę, wytłumaczcie mi co jest w tej sytuacji niezgodnego z zasadą PTW, bo widzę sporą szansę, że ja w tej sytuacji zagrałbym TAK SAMO. Niezależnie od tego, kto by tam siedział.

Wniosek z tego mam taki, że albo (kolejność przypadkowa) a) coś zostało w tym opisie pominięte albo b) był to błąd sędziego, albo c) ja tu czegoś nie ogarniam. Nie neguję żadnej z tych możliwości, ba, może jest jeszcze jakaś inna, która nie przyszła mi do głowy, zależy mi tylko na ustaleniu która to z nich i wyciągnięciu wniosków na przyszłość.

@izi, liczę przede wszystkim na to, że Ty się do tego ustosunkujesz - jako sędzia miałeś możliwość wglądu w sytuację, czy możesz ją naświetlić ze swojego punktu widzenia i uzasadnić swoją decyzję/przyznać się do błędu/wyjaśnić interpretację zasady PTW, która miała tu zastosowanie (*niepotrzebne skreślić)?


Głosy podczas samego turnieju słyszałem potwierdzające słuszność wydania warninga, ale też nie rozmawiałem na ten temat z żadnym z chłopaków ze Szczecina. Okazuje się, że miałem przyjemność być predatorem Przemka we wspomnianej grze z Goratrixem, który w cholernie niekorzystnej sytuacji całkowicie legalnie, w przeciwieństwie do mnie nie tracąc zimnej krwi, zagrał na czas, ugrywając na tym 0,5 VP. Szacun Przemku, ToY! już zdążył tego punkta pewnie policzyć  :) W trzeciej grze z kolei Przemek faktycznie nie żałował kolegów ze Szczecina i pozwolił wziąć punkta Konradowi z tak-bardzo-oddalonego-od-Szczecina-miasta-jak-Lublin. W dodatku okazuje się być moim fanem, ale zapewniam, że staram się, aby nie uderzyło mi to do głowy i nie zaburzyło mojego obiektywizmu ;)

Zawinęliśmy się z resztą lubelskiej ekipy przed rozpoczęciem finału, także sam nie byłem tego świadkiem, ale z przytoczonych opisów wnioskuję, że nie udało się powstrzymać emocji i mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie to miało miejsca.

Przy okazji padły odwołania do sytuacji jak dla mnie niezwiązanych i wyciąganych tutaj niepotrzebnie. Wygląda na to, że zostały one wybaczone wcześniej, ale wracają teraz jako osobiste wycieczki. Nieładnie z obu stron, że pojawiły się w takim kontekście, ale skoro już ujrzały światło dzienne, to mam nadzieję, że doczekamy się ich wyjaśnienia, żeby nie pozostały jako pojedyncze zdania, budzące tylko niesmak.


Ogólnie mam nieodparte wrażenie, że Łukasz - czy to jego cechy charakteru, czy też jego ambicjonalne podejście do gry - cokolwiek by to nie było, wybudza u niektórych negatywne emocje, a stąd niedaleko już, aby przypisać komuś “wszystko, co złe”. Nie jest człowiekiem bez wad, jak każdy z nas, ale na takie traktowanie nie zasługuje. Zetknęliśmy się do tej pory kilkukrotnie i mam do niego spory szacunek. To, że jest świetnym graczem, udowodnił niejednokrotnie.

Tegoroczne mistrzostwo zdobył w cholernie niemiłej atmosferze i z dotychczasowej dyskusji wynika dla mnie, że niezasłużenie. Mi jest z tego powodu z kolei cholernie przykro i ponownie mam nadzieję, że doczekam się w tej sprawie wyjaśnień.


W związku z tym teraz zarzucę coś z zupełnie innej beczki. W dwóch spośród niedawnych finałów, na turniejach w Lublinie i w Warszawie, grali Nowy i Dude, i tak się składa, że w obu przypadkach grali na takiej samej pozycji, Nowy jako grandprey Dude’a. W obu przypadkach Nowy pokiereszował swojego predatora, w wyniku czego Dude wygrał oba finały. Czy ktokolwiek posądził ich o teamplay, jako graczy z jednego miasta? Nie sądzę :) I słusznie, bo nie podejrzewałbym Nowego o grę pod Dude’a :)

I teraz proponuję każdemu takie indywidualne ćwiczenie mentalne: czy gdyby to Łukasz i Kacper/Przemek/inny Szczecinianin byli dwa razy pod rząd w takiej sytuacji, to czy widziałbyś to jako teamplay?


I z tym Was, Moi Drodzy zostawię :)


No dobra, jeszcze jedno: mam nadzieję, że koniec końców wyjdzie nam ta cała chryja na dobre, i będziemy mogli się spotykać bez patrzenia na siebie spode łba ;) Serce się radowało na wieść o takiej frekwencji, mam nadzieję, że tendencja zwyżkowa się utrzyma, i że zobaczymy się już wkrótce. Pax! :)

5
Turnieje / Odp: Bloody Ground Hajnówka 7 sierpnia ad 2021
« dnia: Sierpień 07, 2021, 04:02:54 pm »
Meta:
Maciej   Kozłowski   khazary gr 2-3
Rafał   Nowak   !Gangflares
Jakub   Skiepko   tzi wall 4-5 gr
Kamil   Bujnowski   Unnamed
Krzysztof   Karski   !Bru gangsta 4-5
Bogusław   Skiepko   Masika w berecie ;)
Amin   Mirghani   Saulot&Lord Ephraim go anarch
Michał   Bogudziński   !Tor toolbox gr 2-3
Piotr   Dobosz   Lasombra vote gr 2-3
Tomasz   Bogusłowicz   dom&obt s&b gr 4-5
Sławomir   Goluch   Khurshid&Qawiyya
Tomasz   Izydorczyk   weenie anarch animalism
Konrad   Rajngruber   grand ball gr 5-6
Łukasz   Siegień   weenie dem
Jakub   Świercz   !Salubri gr 5-6

6
W finale:
Dude (The Lioness of Jerusalem)->ZaraZ (Montano's Purge)->Nowy (!Nos combat)->Kazpex (!Ventrue grinder)->Konrad (Nefertiti&The Snakes)

Kazpex ściągnął węże, zatrzymał się na Lwicy, Nowy skasował Marcusa Vitela, Dude skontrolował Montano, po czym przejechał się po reszcie. Tyle w skrócie :)

Zwycięski dek:

Deck Name: The Lioness of Jerusalem
Author: Marcin "Dude" Szybkowski
Description: Qawiyya multi rush

Crypt (12 cards; Capacity min=6 max=9 avg=7.5)
==================
3x Eurayle Gelasia Mylonas       6 for pre AUS OBE          Salubri:4
5x Qawiyya el-Ghaduba            9 aus pre FOR POT VAL      Salubri antitribu:5
2x Uriel                         8 ani obe AUS FOR VAL      Salubri antitribu:4
2x Michaela                      7 AUS FOR PRE VAL          Salubri antitribu:5

Library: 90 cards

Master (16 cards)
==================
1x Fame
2x Haven Uncovered
1x Path of Retribution, The
1x Perfectionist
1x Secure Haven
2x Vessel
4x Villein
1x Wider View
1x Code of Samiel
1x Direct Intervention
1x Dreams of the Sphinx

Action (12 cards)
==================
1x Games of Instinct
5x Rumble
6x Sense Death

Action Modifier (9 cards)
==================
5x Freak Drive
4x Gift of Bellona

Combat (35 cards)
==================
2x Hidden Strength
4x Indomitability
5x Armor of Caine's Fury
4x Sword of the Righteous
5x Taste of Vitae
4x Unflinching Persistence
4x Vengeance of Samiel
2x Righteous Aura
4x Death Seeker
1x Disarm

Equipment (6 cards)
==================
6x Blade of Bellona

Reaction (12 cards)
==================
4x Eyes of Argus
4x On the Qui Vive
4x Telepathic Misdirection


https://amaranth.vtes.co.nz/#deck/46dd0388-80d2-444d-912f-ed0dc9a05124

Standingi i meta:
1   1   11   Michał Bogudziński   GW   11      180 !Ventrue grinder
2   2   10   Marcin Szybkowski   GW   8      144 The Lioness of Jerusalem
3   3   2   Maciej Kozłowski   GW   6.5      126 Montano's purge
4   4   8   Rafał Nowak   GW   4      138 !Nosferatu combat
5   5   3   Konrad Rajngruber   GW   3      124 Nefertiti's snakes
6   6   4   Mariusz Kędziora   GW   2.5      108 Erlik's legionnaires
7   7   6   Piotr Dobosz      3      120 Lasombra vote
8   8   1   Tomasz Chmielik      1      100 nosferatu primogen wall
9   9   9   Konrad Kisielewski      1      96 Ravnos chimerstry
10   10   12   Sławomir Goluch      0      82 Marianna - Ventrue vote
10   11   13   Krzysztof Karski      0      82 BB Kiev circle
12   12   7   Maciej Broniarz      0      76 Enkidu wall
12   13   14   Rafał Dobrowolski      0      76 Ventrue grinder
14   14   5   Filip Begiełło      0      60 Lambach wall

7
Przypominam, że dziś upływa termin premiowanej opłaty za turniej :)

8
Aktualizacja :)

9
Turnieje / Odp: Kalendarz turniejów 2021
« dnia: Lipiec 03, 2021, 09:23:28 pm »

10
Zapraszam na turniej V:tES do Lublina - do 3 razy sztuka :D

Miejsce: https://www.facebook.com/PadbarLublin//

Plan dnia:
10:00 - rejestracja
11:00 - 13:00 - runda 1
13:00 - 13:15 - przerwa
13:15 - 15:15 - runda 2
15:15 - 16:15 - przerwa obiadowa
16:30 - 18:30 - runda 3
19:00 - 21:00 - finał i "paraolimpiada"

Wpisowe: 30 zł. Zachęcam do prerejestracji w terminie do północy dnia 10 lipca poprzez wpłatę wpisowego na konto nr 03 1140 2004 0000 3402 4476 2153 (w tytule przelewu podaj imię i nazwisko lub nicka, ew. nr VEKN jeśli takowy posiadasz, w przypadku braku takowego wpisz po prostu "brak nr VEKN", "mój pierwszy raz", czy też podaj dowolny inny opis określający wyraźnie status nowicjusza ;)).

Wśród prerejestrowanych w w/w terminie rozlosuję gadżety/akcesoria karciane.

Proxy: dopuszczone

Nagrody:
Dla zwycięzcy (oprócz wiecznej chwały :))
- pudełko na matę firmy Ultimate Guard w zestawie z matą oraz counterami "Red Uprising".
- pudełko na karty Ultimate Guard Arkhive Xenoskin 400+

Pozostałe nagrody - TBA, w zależności od ilości uczestników.

Before/after/noclegi:
Zapraszam, opcje jak najbardziej są, zbieram głosy od chętnych/potrzebujących :)

Aktualizacja na 8 lipca:
- zmiana lokalizacji: u szewca najwyraźniej nie ogarniają goszczenia ludzi, któzy chcą robić coś poza piciem i jedzeniem, w związku z czym zmieniamy lokal na znajomy już niektórym Padbar :)
- w odpowiedzi na często zadawane pytania: dopuszczalne są proxy
- kontynuując tradycję słynnej wschodniej gościnności Kazpex zaoferował się zasponsorować naszą imprezę :D Po pierwsze do puli nagród wpadło pudełko na karty Ultimate Guard Arkhive Xenoskin 400+. Po drugie każdy uczestnik turnieju będzie miał na barze do wydania 50 zł. Jeśli potrzebowaliście dodatkowej zachęty do przyjazdu, to oto ona ;)

11
Turnieje / Odp: Fee Stake Warszawa 26.06.21.
« dnia: Czerwiec 15, 2021, 06:30:48 am »
No pięknie, pierwszy po-covidowy turniej, i to tak blisko, a ja się nie załapię :(

Mam nadzieję, że nie ostatni :) No i że następny lepiej się zgra z moimi planami urlopowymi ;)

12
Ogólne / Odp: Black Chantry - ogłoszenia
« dnia: Kwiecień 01, 2021, 03:31:26 pm »

13
Na FB pojawiła się ankieta w temacie: https://www.facebook.com/groups/337070048357/permalink/10158006210838358/. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie ma dostępu, a chciałby mieć swój wkład w kształtowanie ostatecznej wersji VTESowego słowniczka oraz tłumaczenia instrukcji do V5, to ponownie zapraszam do w/w arkusza na Google Docs i przyjrzenia się tłumaczeniom terminów lock/unlock, bleed, ash heap i master oraz komentowanie tam.

14
Strona vtes.pl / Odp: Upgrade strony
« dnia: Luty 08, 2021, 12:41:58 pm »
Nie widzę żeby coś nie działało, za to komentarze na stronie vtes.pl działają aż za dobrze, bo jest ich po kilkaset do każdego niusa, ale nie mają zbyt wielkiego sensu ;)

15
Decki / Odp: AK-47 czy Assault Rifle
« dnia: Luty 08, 2021, 12:39:28 pm »
To zależy ;)

Trzeba zadać sobie kilka pytań dotyczących pozostałej zawartości deka, np. Jak duże są szanse, że przetrwasz pierwszą wymianę ciosów? Jak duże masz problemy ze skasowanie kogoś z wbudowanym unikiem (Carlton, Mylan)? Jeśli odpowiesz, że duże, tudzież eksperymentujesz z amunicją, to kałach pewnie będzie lepszą opcją. Jeśli z kolei masz opcje zagrania dodatkowych ciosów, to stawiałbym raczej na AR. Wystarczy jeden Pursuit i kasujesz niejednego wampira, jeśli ktoś nie będzie miał jak go obronić.

A jeśli mowa o Nephandusach, to dopóki nie zyskają więcej życia nie powinno mieć większego znaczenia której z tych broni użyjesz :)

Strony: [1] 2 3 ... 107